Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 31 sty 2007, 22:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:45
Posty: 176
Samochód: FH 12 420
Lokalizacja: K-raków T-arnów A-meryka

Cytuj:
jezeli zostane zatrudniony w przedsiebiorstwie z urzedu pracy, to czy owy urzad sfinansuje koszty zdobycia odpowiednich kwalifokacji, jzeli bedzie to wymogiem stawianym przez zatrudniajace mnie przedsiebiorstwo??
Można iść robić i CE z UP.
Odbywa się to następująco: z UP wybierasz odpowiednie formularze, są to dwie sztuki, jeden wypełnia pracodawca drugi ty, w tym od pracodawcy zawarta informacja że po uzyskaniu odpowiednich uprawnień zostaniesz zatrudniony w przedsiębiorstwie na cały etat i minimum pół roku. Do tego oświadczenia pracodawca musi zrobić ksera i potwierdzić takie dokumenty jak: dowód rej samochodu i naczepy, licencja, zaświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej i na koniec papierek o niekaralności.
Wszystko składasz w UP, a oni Ci też tak z marszu nie dają iść na kurs, oczywiście sprawę muszą rozpatrzeć.
Dowiadywałem się wszystkiego jakiś miesiąc temu w UP w Tarnowie, tylko jeżeli tam pójdziesz to uważaj na te bardzo "miłe" panie w pokoju"Bez kija nie podchodź". Pozdro


Tytuł:
Post Wysłano: 31 sty 2007, 22:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2007, 22:31
Posty: 4
Lokalizacja: Małopolska

Witam
To mój pierwszy post na tym forum, więc chciałbym się przywitać przeglądnąłem chyba wszystkie posty, które mnie interesują. Ale mam takie pytanie a nie chciałem zakładać nowego tematu. A więc mam 19 lat prawo jazdy kategorii "CE" wiem ze do 21 roku życia nie mogę jeździć w firmie transportowej po kraju zestawem. Ale powiedzcie mi czy mogę się zatrudnić w firmie na 40 tonowy zestaw i jeździć na międzynarodówce w podwójnej obsadzie jeżdżąc tylko za granicą a po Polsce by jeździł drugi kierowca??
Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam


Tytuł:
Post Wysłano: 31 sty 2007, 23:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sty 2007, 18:53
Posty: 623
GG: 6032020
Lokalizacja: Czchów

hehe :D dzieki waldii... tak sie sklada ze nie tylko w tarnowie sa takie "mile panie" :D w brzesku srawa wyglada podobnie :D ja teraz bede mial przerawy z PZU bo mi fure stukneli :x takze znajac podobne przypadki tam tez moze byc wesolo 8) dzieki jeszcze raz waldii, pasuje sie kiedys spiknac, co ty na to :?: :) pozdrowionka 8)


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lut 2007, 0:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2006, 17:01
Posty: 233
GG: 0
Lokalizacja: Małopolska Nowy Targ KNT

<Szymek> weź sobie przeczytaj dokładnie posty" slimmm_ns "tam jest wszystko dokładnie opisane :wink: :arrow:


Post Wysłano: 02 lut 2007, 22:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2007, 20:02
Posty: 494
GG: 2172953
Samochód: najlepszy samochód świata. Służbowy
Lokalizacja: Oslo / Gdańsk

Cytuj:
i co z tego jak mogę prowadzić tylko auta od 3,5 do 7,5 tony.
Yyyyy.... :roll: Panowie, niech mnie ktoś oświeci. do 7,5t jest kat. C1. Czy też wiek ma w tym przypadku znaczenie ?

_________________
Pozdrawiam - Łukasz
Był DAF XF 105.510 SSC 6x2 <- Kto śmiał to usunąć? :(
Mam uczulenie na dzieci Neo, i pseudokierowców z prawego fotela!


Post Wysłano: 02 lut 2007, 22:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sty 2007, 2:01
Posty: 63
Lokalizacja: Skierniewice

Cytuj:
Cytuj:
i co z tego jak mogę prowadzić tylko auta od 3,5 do 7,5 tony.
Yyyyy.... :roll: Panowie, niech mnie ktoś oświeci. do 7,5t jest kat. C1. Czy też wiek ma w tym przypadku znaczenie ?
Niestety tak jest, że jak jeździsz w celach zarobkowych do do 21lat masz ograniczenie do 7,5t dopiero po ukończeniu 21 lat możesz jeździć większymi.
Dla mnie to chore w celach nie zarobkowych mając C można latać każdym a w celach zarobkowych już nie :evil:
Przy kategorii C1 możesz tylko do 7,5 t nie zależnie od wieku

_________________
Kierowca-Konwojent
latam autami marki IVECO o DMC 3,5-7,5T


Tytuł:
Post Wysłano: 07 lut 2007, 0:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lut 2007, 1:33
Posty: 14
Lokalizacja: Olsztyn

Koledzy a co powiecie na to co znalazlem w przepisach, chyba ze sa juz nieaktualne...

W rozdziale 7a ustawy o transporcie drogowym okreslone sa wymogi jakie ma spelniac kierowca wykonujacy transport drogowy lub przewozowy NA POTRZEBY WLASNE
Kierowca moze byc osoba, ktora:
-ukonczyla 21 lat ( nie dotyczy to kierowcy wykonujacego transport drogowy pojazdem samochodowym lub zespolem pojazdow o DMC od 3,5 do 7,5t)


A teraz ten rozdzial 7a ustawy o transporcie:

"Rozdział 7a

Kierowcy wykonujący przewóz drogowy

Art. 39a. 1. Przedsiębiorca lub inny podmiot wykonujący przewóz drogowy może zatrudnić kierowcę, jeżeli osoba ta:
1) ukończyła 21 lat;
2) posiada odpowiednie uprawnienie do kierowania pojazdem samochodowym...... itd.

Z tego wynika ze nie mozna jezdzic zestawem nawet na potrzeby wlasne :roll:

_________________
Jak ktoś chce transporcik samochodem, ktory jest w profilu to pisac :D Solo+Przyczepa gg. 2682344


Tytuł:
Post Wysłano: 07 lut 2007, 1:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sty 2007, 2:01
Posty: 63
Lokalizacja: Skierniewice

Cytuj:

Art. 39a. 1. Przedsiębiorca lub inny podmiot wykonujący przewóz drogowy może zatrudnić kierowcę, jeżeli osoba ta:
1) ukończyła 21 lat;
2) posiada odpowiednie uprawnienie do kierowania pojazdem samochodowym...... itd.

Z tego wynika ze nie mozna jezdzic zestawem nawet na potrzeby wlasne :roll:
Kolego albo przegapiłeś troche treść art 39a.1 albo masz nie kompletny zapis :)
.Art. 39a. 1. Przedsiębiorca lub inny podmiot wykonujący przewóz drogowy może zatrudnić kierowcę, jeżeli osoba ta:
1) ukończyła 21 lat,z zastrzeżeniem ust.2
2) posiada odpowiednie uprawnienie kierowania pojazdem samochodowym...... itd.
Ustęp 2 mówi:
Wymaganie, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 nie dotyczy kierowcy wykonującego transport drogowy rzeczy pojazdem samochodowym lub zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 t do 7,5t[/b]

_________________
Kierowca-Konwojent
latam autami marki IVECO o DMC 3,5-7,5T


Tytuł:
Post Wysłano: 07 lut 2007, 13:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2007, 0:22
Posty: 398
Samochód: VO FH 440
Lokalizacja: NS

Kurcze tez wlasnie mam ta ustawe ...transportowa cla na dysku tez tam tak
pisze ale tam rownierz pisze ze nalezy miec kurs na przewoz rzeczy
a nie trzeba go miec na potrzeby wlasne...w takim razie nie kumam ...
a moze sie cos zmienilo bo ta ustawa jestz z wrzesnia 2001...

_________________
Rozliczenie i ewidencja czasu pracy kierowców - delegacje, noclegi, wynagrodzenie.
Odczyt kart kierowcy i tachografów cyfrowych

Nowy Sącz i okolice - Zapraszam :)
DPTacho.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 07 lut 2007, 14:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sty 2007, 2:01
Posty: 63
Lokalizacja: Skierniewice

zobacz kolego art. 39 F albo G nie pamiętam ile ich tam było ale wiem ze to ostatni z artykułu 39. tam masz to wyjaśnione. Nie mam przy sobie książki ale przerabiałem to ostatnio na kursie na przewóz rzeczy

_________________
Kierowca-Konwojent
latam autami marki IVECO o DMC 3,5-7,5T


Tytuł:
Post Wysłano: 07 lut 2007, 14:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:45
Posty: 176
Samochód: FH 12 420
Lokalizacja: K-raków T-arnów A-meryka

To akurat było wszystko wyjaśnione: viewtopic.php?t=4831&postdays=0&postorder=asc&start=20
Też byłem w błędzie ale po dokładnym przeczytaniu ustawy wszystko się wyjaśniło
Po prostu trzeba tą ustawę doczytać do końca rozchodzi się głównie o Art. 39f.


Tytuł:
Post Wysłano: 07 lut 2007, 16:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2007, 0:22
Posty: 398
Samochód: VO FH 440
Lokalizacja: NS

UFF...dzieki panowie :) z tego co ja ...sobie zinterpretowałem na podst.
Art 39f 2) w art. 39a ust. 1 pkt 2, 4 i 5 oraz art. 39c-39e, stosuje się odpowiednio do przedsiębiorcy osobiście
wykonującego przewozy na potrzeby własne lub kierowcy przez niego zatrudnionego.

Wiec :

Art 39.a.
2) posiada odpowiednie uprawnienie do kierowania pojazdem samochodowym określone w ustawie z
dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym;{Rozumiem przez to prawko odp. kategori}
4) nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na stanowisku kierowcy
5) nie ma przeciwwskazań psychologicznych do pracy na stanowisku kierowcy.

Artykuły od 39c-39e - dotyczą miedzy innymi terminów i okresów
ważności badan Lekarskich i psychologicznych oraz obowiązków
przewoznika.

Reasumując z mojego punktu widzenia jest tak jak mówiłem, czyli :

Aby jedzić w firmę na Potrzeby własne wystarczy:
-Posiadać prawo jazdy odp. kategori
-ważne badania psychotechniczne oraz lekarskie
-nie trzeba mice ANI 21 lat ANI kursu na przewóz rzeczy

a osoba która chce jezdzic na Licenecji (czyli normalna
firma swiadczaca usługi transportowe)
-musi mice 21 lat
-musi mice ukończony kurs na przewóz rzeczy


To samo powiedziano mi na kursie wiec koleś miał racje trochę
mnie właśnie tu zmyliło na forum co niektórzy pisali ale zwerfikowałem
ustawę i juz jest pewne na 100%!

Dzięki kristo i waldii :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lut 2007, 13:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lut 2007, 1:33
Posty: 14
Lokalizacja: Olsztyn

No, panowie, porazka :( Bylem dzisiaj w ITD dowiedziec sie o ten przewoz na potrzeby własne i od poczatku stycznia 2007r wszedł nowy przepis... Teraz aby byc kierowcą zatrudnionym, ktory wozi na potrzeby wlasne firmy, czy nawet osoby prywatnej musi miec ukończone 21 lat i posiadac nawet kurs na przewoz rzeczy :? Powalony ten nasz kraj :roll:


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lut 2007, 13:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2007, 20:51
Posty: 6
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
No, panowie, porazka :( Bylem dzisiaj w ITD dowiedziec sie o ten przewoz na potrzeby własne i od poczatku stycznia 2007r wszedł nowy przepis... Teraz aby byc kierowcą zatrudnionym, ktory wozi na potrzeby wlasne firmy, czy nawet osoby prywatnej musi miec ukończone 21 lat i posiadac nawet kurs na przewoz rzeczy :? Powalony ten nasz kraj :roll:

No to niezafajnie... Ale dalej jest podział że od 18 lat mozna jeździć DMC od 3.5 t do 7.5t? Bo jak nie to się załamie :|


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lut 2007, 15:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2007, 0:22
Posty: 398
Samochód: VO FH 440
Lokalizacja: NS

No ku$@#$@#$@#$@#$!#$!@#$!@#$ brak mi slow ! ale
to jakas nowelizacja weszła w ustawei czy cos .... ?! npo po#@!##@!#
ale sie zgrzałem!!!!
Jak by ktos wiedzial cos wiecej o tej nowince niech napisze ...
np. ustawe jaka mial by wejsc w rzycie jaks nowelizacja czy cos... ?


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lut 2007, 16:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2007, 20:02
Posty: 494
GG: 2172953
Samochód: najlepszy samochód świata. Służbowy
Lokalizacja: Oslo / Gdańsk

Cytuj:
No, panowie, porazka :( Bylem dzisiaj w ITD dowiedziec sie o ten przewoz na potrzeby własne i od poczatku stycznia 2007r wszedł nowy przepis... Teraz aby byc kierowcą zatrudnionym, ktory wozi na potrzeby wlasne firmy, czy nawet osoby prywatnej musi miec ukończone 21 lat i posiadac nawet kurs na przewoz rzeczy :? Powalony ten nasz kraj :roll:
No to ja nie wiem co za 4^#%@%&# pracują w Gdańsku w ITD, i skąd on wziął ten nowy przepis. Dzwoniłem jakieś 2-3tyg temu do nich, i pytałem czy dokonując przewozu na potrzeby własne potrzebuję kurs na przewóz rzeczy. Pan odpowiedział że nie, i tylko badania i psychotesty potrzebuje. Oczywiście dodatkowo wypis o transporcie na potrzeby własne (czy jak to się tam dokładnie zwie) Zaraz wysmaruje do nich maila, i na "piśmie" będe miał jak to dokładnie jest.

_________________
Pozdrawiam - Łukasz
Był DAF XF 105.510 SSC 6x2 <- Kto śmiał to usunąć? :(
Mam uczulenie na dzieci Neo, i pseudokierowców z prawego fotela!


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lut 2007, 17:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lut 2007, 1:33
Posty: 14
Lokalizacja: Olsztyn

Ten podział ze mozna jezdzic od 3,5 do 7,5t od 18 lat na szczescie jeszcze jest ale kto wie co za jakis czas wymysla. Jak narazie to wiem tylko ze musze zrezygnowac z kupna duzego samochodu i inwestowac w male g**** ktore nie ma ladownosci :? Trzeba bedzie jakos przetrzymac...


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lut 2007, 19:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Bo zrobili by pajace przepis, że nie do 7,5 t. tylko do 12 ton dmc możnaby było jeździć nie mając 21 lat. To nie, zawsze tylko jakieś utrudnienia. 12-tonówek solo, czy nawet lekkich tandemów o dmc 12 ton jeździ masa pojazdów, a już o wiele więcej niż 7,5 tonówek, które ciężko spotkać. Zamiast ułatwić człowiekowi dostęp do zawodu to cały czas utrudniają... :idea: :?


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lut 2007, 19:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lut 2007, 1:33
Posty: 14
Lokalizacja: Olsztyn

Ale kto wogole wymyslil taki przepis zeby wprowadzic ograniczenia wiekowe? :roll: Pewnie ze do 12t jest juz sporo ciezarowek, ale ten przepis zeby wprowadzac takie ograniczenia jest dla mnie chory, chyba w zadnym innym kraju unii tego nie ma. Ciekawe czy te przepisy sa wogole zgodne z prawami UE.

_________________
Jak ktoś chce transporcik samochodem, ktory jest w profilu to pisac :D Solo+Przyczepa gg. 2682344


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lut 2007, 19:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2006, 20:13
Posty: 36
Lokalizacja: Jaworzno

Cytuj:
Ale kto wogole wymyslil taki przepis zeby wprowadzic ograniczenia wiekowe? :roll: Pewnie ze do 12t jest juz sporo ciezarowek, ale ten przepis zeby wprowadzac takie ograniczenia jest dla mnie chory, chyba w zadnym innym kraju unii tego nie ma. Ciekawe czy te przepisy sa wogole zgodne z prawami UE.
Są jak najbardziej zgodne. Mało tego - zmiany w ustawie o transporcie drogowym są podyktowane dyrektywami unijnymi.
To właśnie są uroki Unii Europejskiej, którą część Polaków postrzega tylko i wyłącznie w kategoriach pozytywnych. :evil:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: