| wagaciezka.com - Forum transportu drogowego https://wagaciezka.com/ |
|
| Mercedes Sprinter 316CDI https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=43802 |
Strona 2 z 5 |
| Autor: | endriu007 [ 29 gru 2014, 20:22 ] |
| Tytuł: | Re: Mercedes Sprinter 318CDI |
Złoty środek w w906 to model 311 cdi, to jest ten sam silnik co w poprzedniku, 2.2 na jednej turbinie, robili to chyba do 2009 r bardzo poszukiwane egzemplarze, bo apetyt na paliwo mały, wysoka bezawaryjność, 6 skrzynia daje rade, przyjemnie się tym jedzie nawet z lawetą. Jednak tych egzemplarzy w sprzedażny jest niewiele, nikt nie chce sprzedawać specjalnie. Ogólnie szkoda, że nie robią już 2.7 cdi ten silnik idealne wpasował by się w budę w906, miałem okazje jechać ex 315 cdi z motorem 2.7 i nie było powodów by narzekać, jednak swap tego silnika jest nie opłacalny chyba, że mamy go już pod ręką. |
|
| Autor: | LisTruck [ 30 gru 2014, 0:18 ] |
| Tytuł: | Re: Mercedes Sprinter 318CDI |
Cytuj: Złoty środek w w906 to model 311 cdi, to jest ten sam silnik co w poprzedniku, 2.2 na jednej turbinie, robili to chyba do 2009 r bardzo poszukiwane egzemplarze, bo apetyt na paliwo mały, wysoka bezawaryjność, 6 skrzynia daje rade, przyjemnie się tym jedzie nawet z lawetą. Jednak tych egzemplarzy w sprzedażny jest niewiele, nikt nie chce sprzedawać specjalnie. Ogólnie szkoda, że nie robią już 2.7 cdi ten silnik idealne wpasował by się w budę w906, miałem okazje jechać ex 315 cdi z motorem 2.7 i nie było powodów by narzekać, jednak swap tego silnika jest nie opłacalny chyba, że mamy go już pod ręką.
Jeśli miałbym 311 to podniósł bym mu moc na jakieś 135KM i dalej bym się cieszył dobrym autkiem, już słyszałem o tym że 2.7CDI wchodzi w tą budę, przez jakiś czas na "łotomoto" był ex 315 na 10 palet z motorem 2.9TD i gość twierdził że ładnie to chodzi spalanie 10 l tylko co jakiś czas pojawia się problem na połączeniu silnik a 6 biegowa skrzynia |
|
| Autor: | Sprinter318CDI [ 30 gru 2014, 1:28 ] |
| Tytuł: | Re: Mercedes Sprinter 318CDI |
Cytuj: Cytuj: Złoty środek w w906 to model 311 cdi, to jest ten sam silnik co w poprzedniku, 2.2 na jednej turbinie, robili to chyba do 2009 r bardzo poszukiwane egzemplarze, bo apetyt na paliwo mały, wysoka bezawaryjność, 6 skrzynia daje rade, przyjemnie się tym jedzie nawet z lawetą. Jednak tych egzemplarzy w sprzedażny jest niewiele, nikt nie chce sprzedawać specjalnie. Ogólnie szkoda, że nie robią już 2.7 cdi ten silnik idealne wpasował by się w budę w906, miałem okazje jechać ex 315 cdi z motorem 2.7 i nie było powodów by narzekać, jednak swap tego silnika jest nie opłacalny chyba, że mamy go już pod ręką.
Jeśli miałbym 311 to podniósł bym mu moc na jakieś 135KM i dalej bym się cieszył dobrym autkiem, już słyszałem o tym że 2.7CDI wchodzi w tą budę, przez jakiś czas na "łotomoto" był ex 315 na 10 palet z motorem 2.9TD i gość twierdził że ładnie to chodzi spalanie 10 l tylko co jakiś czas pojawia się problem na połączeniu silnik a 6 biegowa skrzynia |
|
| Autor: | endriu007 [ 30 gru 2014, 12:10 ] |
| Tytuł: | Re: Mercedes Sprinter 318CDI |
Czy 3.0 cdi przejedzie tyle samo co 2.7 cdi to nie wiem, ja miałem 316 cdi doka laweta, chodziła w pojedynczej i czasami w podwójnej lawecie i u mnie zrobiła 700 tyś, po drodze wtryski i jakieś bzdury typu czujnik na listwie itp. ja miałem ze skrzynią sprintshift. Auto sprzedałem z przebiegiem coś ponad 900 tyś, ale sprinter dość szybko zakończył swój żywioł u nowego właściciela, poszli prosto na zakręcie Ps. Widziałem identycznego sprintera jak twój w Śremie, ktoś jechał z ładną blondynką |
|
| Autor: | ardel95 [ 31 gru 2014, 0:02 ] |
| Tytuł: | Re: Mercedes Sprinter 318CDI |
Namawiać to ja szefa mogę ale nicwięcej A co do żywotności sprintków to z Wami nie podyskutuje bo dopiero zaczynam przygodę z tą marką, wcześniej tylko fiat. Ta blondynka krótkowłosa? Może kumpel poleciał jak ja wziąłem jego i z żoną jechał |
|
| Autor: | endriu007 [ 31 gru 2014, 11:36 ] |
| Tytuł: | Re: Mercedes Sprinter 318CDI |
30.12.2014 około 10 godziny, wydaje mi się, że miała długie włosy ale widziałem auto przy mijance wiec wiadomo jak jest, leciałem do mechanika więc co nieco się spieszyłem. |
|
| Autor: | ardel95 [ 31 gru 2014, 11:51 ] |
| Tytuł: | Re: Mercedes Sprinter 318CDI |
To musiał być bluźniak bo mój zaśnierzony stał wczoraj jak zjechałem |
|
| Autor: | endriu007 [ 31 gru 2014, 12:02 ] |
| Tytuł: | Re: Mercedes Sprinter 318CDI |
Na to by wychodziło |
|
| Autor: | LisTruck [ 25 sty 2015, 16:20 ] |
| Tytuł: | Re: Mercedes Sprinter 318CDI |
Cytuj: W tym tygodniu za Hanoverem padł mi alternator. Zdołałem się rozładować w Osnabruck i podjechać za Bremen na załadunek gdzie na pobliskim hofie czekałem od godz 16 do 2 za kolegą i mechanikiem a o 3.45 ruszyłem już na Poznań. Trochę zmarzłem ale najważniejsze że dotarłem w pt do domu
Tak to jest panie kolego że terminu dojazdu lub powrotu nigdy nie możesz być pewien Dobrze że nie ma ostrej zimy, troszkę postałeś ale i tan na week dotarłeś Pozdrowionka |
|
| Autor: | fafciuk [ 22 lut 2015, 12:09 ] |
| Tytuł: | Re: Mercedes Sprinter 318CDI |
Jakie duzw lozko? |
|
| Autor: | Raflus [ 22 lut 2015, 14:02 ] |
| Tytuł: | Re: Mercedes Sprinter 316CDI |
Kolego , autko jest super Pozdrawiam i życzę bezawaryjnych ! |
|
| Autor: | foniek [ 24 lut 2015, 23:41 ] |
| Tytuł: | Re: Mercedes Sprinter 316CDI |
Mógłbyś zrobić zdjęcie jak wygląda ścianka działowa przy otwartych bocznych drzwiach od paki? |
|
| Autor: | Kondzio [ 25 lut 2015, 17:15 ] |
| Tytuł: | Re: Mercedes Sprinter 316CDI |
Widziałem Cię dzisiaj w nocy w Kaliszu leciałeś przez osiedle Tyniec, ładny mietek |
|
| Autor: | endriu007 [ 25 lut 2015, 18:38 ] |
| Tytuł: | Re: Mercedes Sprinter 316CDI |
ardel95 jak tam nowy wóz się spisuje? |
|
| Autor: | MaciejOsw [ 26 lut 2015, 21:00 ] |
| Tytuł: | Re: Mercedes Sprinter 316CDI |
To ze mną się mijałeś i rozmawiałeś dwa dni temu w Jarocinie |
|
| Autor: | ardel95 [ 03 mar 2015, 12:57 ] |
| Tytuł: | Re: Mercedes Sprinter 316CDI |
W sobotę doszły jeszcze poduchy na tylnią oś. |
|
| Autor: | Atego [ 03 mar 2015, 16:02 ] |
| Tytuł: | Re: Mercedes Sprinter 316CDI |
Autko godne pozazdroszczenia. Już poprzednik był mega, ale tutaj co nówka to nówka. Sam design nowego Sprintera robi wrażenie. Samego pracodwacy też można pozazdrościć, bo z tego co widziałem na busiarskim forum i w artykułach 40ton, na wizerunku i stanie pojazdów nie oszczędza Dużo polskich firm jeździ na międzynarodowych liniach kurierskich? Słyszałeś może o jakiejś z woj. pomorskiego? Możesz odpowiedzieć na PW Pozdrawiam i życzę wielu szczęśliwych kilometrów. |
|
| Strona 2 z 5 | Strefa czasowa UTC+02:00 |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited https://www.phpbb.com/ |
|