Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 wrz 2012, 7:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2008, 20:59
Posty: 1007
Lokalizacja: Różan

Obejrzyj sobie troche v8power.nl i temat o Dafach, na pewno znajdziesz lepszą drogę do gustownego tuningu niż to co teraz jest.
Biały kolor i jakieś akcenty i tego typu rurki i jest super
Obrazek

_________________
Kupię pokrywę zaworów Scania w kształcie litery V z silnika 14 litrowego

"To są HPI'ki co się trzęsą wszystkie plastiki"

R730-------------\8/


Post Wysłano: 19 wrz 2012, 10:09
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1728
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Ile macie aut i są to dwie marki tylko?


Post Wysłano: 19 wrz 2012, 16:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2009, 15:49
Posty: 288
Samochód: 21' 590 S
Lokalizacja: G D A Ń S K

Cytuj:
Obejrzyj sobie troche v8power.nl i temat o Dafach, na pewno znajdziesz lepszą drogę do gustownego tuningu niż to co teraz jest.
Biały kolor i jakieś akcenty i tego typu rurki i jest super
Obrazek

Tak sie sklada że nie odkryleś ameryki, że na V8power.nl jest dział ze zdjęciami DAFów, ale nie w tym rzecz. Czy my polacy musimy nasladowac innych, a to co robia nasi rodacy krytykowac? Ja na prawde tego nie rozumiem, kolejny raz wstawiam samochod na forum, aby go pokazać i pochwalić się tym ze robimy coś więcej niż tylko dbamy o wózki, bo ciekawe czy połowa z tutaj tak zażarcie krytykujacych raczyła odkurzyć kabinę z własnej woli, a co dopiero zabrać się za modyfikacje.

Przestały mnie ruszac komentarze pewnych osob, lecz mam nadzieje na spotkanie na żywo i na dorosłą rozmowę o tym jaki tuning jest dobry, chcialbym sie tego dowiedzieć od znawców!

PS: Licze na tak potężny spam jak w przypadku tematu o DAFie 460, który zapoczątkował idee trzech halogenów - dziękuje i pozdrawiam

_________________
KINGS NEVER DIE


Post Wysłano: 19 wrz 2012, 16:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2008, 20:59
Posty: 1007
Lokalizacja: Różan

Cytuj:
Tak sie sklada że nie odkryleś ameryki, że na V8power.nl jest dział ze zdjęciami DAFów, ale nie w tym rzecz.
Amerykę odkrył niejaki Kolumb a nie ja, ale do rzeczy v8power.nl znam nie od wczoraj, ani temat o dafach na tym forum.
Co do odkurzania kabiny to tak,ale co innego mieć swój samochód i go modyfikować a co innego czyjś czyli szefa. Gdybym miał swoje auto to bym wolał robić małymi kroczkami jego modyfikacje,ale z gustem i bez zbędnych pierdół.

Jak byś mógł to odpowiedz na to pytanko:
Cytuj:
Czy te Volvo FH16 "Gdańsk" co jeździ nim filippo to należy jeszcze do was czy jak?

_________________
Kupię pokrywę zaworów Scania w kształcie litery V z silnika 14 litrowego

"To są HPI'ki co się trzęsą wszystkie plastiki"

R730-------------\8/


Post Wysłano: 19 wrz 2012, 17:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sty 2010, 15:25
Posty: 271
GG: 5598522
Samochód: M.A.N.
Lokalizacja: Gryfino

Cytuj:
Jak byś mógł to odpowiedz na to pytanko:
Cytuj:
Czy te Volvo FH16 "Gdańsk" co jeździ nim filippo to należy jeszcze do was czy jak?
Odpowiem za niego, Tak.


Post Wysłano: 19 wrz 2012, 17:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 maja 2008, 11:11
Posty: 18
GG: 766343
Samochód: SCANIA R420
Lokalizacja: Krotoszyn

Szczerze Ci powiem, że bardzo mi się podoba ten Dafik ;) Świetnie do niego pasuje ta czarna atrapa i nawet przekonałem się to żółtego oświetlenia :) Fotki są po prostu meeega. Pozdrawiam


Post Wysłano: 19 wrz 2012, 17:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2011, 20:57
Posty: 366
Samochód: Czerwona Paryżanka 460Dxi
Lokalizacja: Skierniewice

Bardzo ładny daf :), powiedz mi jak on spisuje się w spalaniu, przy jakich trasach i ładunkach?.

_________________
" Home is where the heart is "


Post Wysłano: 19 wrz 2012, 17:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2010, 12:11
Posty: 406
GG: 6451835
Samochód: Crafter
Lokalizacja: Strzegom/Jaroszów [DK5]

Odnoszę dziwne wrażenie, że ten tuning go .. postarza. :wink: No ale generalnie nie wygląda źle, mi się podobają te żółte światła, wizualnie są okej według mnie (pomijam kwestie prawne, które was dręczyły).
Ale wnętrze jest świetne. :) Niezłe zdjęcia swoją drogą.

_________________
ford transit/volvo fh.


Post Wysłano: 19 wrz 2012, 17:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2010, 3:34
Posty: 625
Samochód: Żubr XF 105
Lokalizacja: Częstochowa SCZ

Cytuj:
ale z gustem i bez zbędnych pierdół.
Tutaj można polemizować, bo każdy ma swój gust. Definicja pierdoły w znaczeniu części samochodowych też nie jest jednoznaczna. Dla jednego szajsem i wsią są tabliczki, dla innego frędzelki, a dla innego obie opcje na raz.

Nie uważam również, że każdy jeśli już upiększa swoje auto musi to robić w ten z góry wyznaczony sposób. Odnoszę wrażanie, że autorzy niektórych postów widzą tylko dwa nurty tuningu. Albo dwa pomarańczowe obrysy itd. w NL style, albo odblaski, ręczniki z gołymi dupami na siedzeniach itd. w "PL style". Jeśli ja bym miał kiedyś własne auto, i trochę grosza, zrobił bym je tak, aby mi się podobało, czerpiąc inspiracje z poszczególnych nurtów tuningu. Daf barta mi się podoba, kilka rzeczy bym pozmieniał, ale to tak jak wyżej pisałem, ważne że jemu się podoba.

Pozdrawiam.

_________________
Zapraszam na kanał


Post Wysłano: 19 wrz 2012, 18:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
Cytuj:
Obejrzyj sobie troche v8power.nl i temat o Dafach, na pewno znajdziesz lepszą drogę do gustownego tuningu niż to co teraz jest.
Biały kolor i jakieś akcenty i tego typu rurki i jest super
<fotka>

Tak sie sklada że nie odkryleś ameryki, że na V8power.nl jest dział ze zdjęciami DAFów, ale nie w tym rzecz. Czy my polacy musimy nasladowac innych, a to co robia nasi rodacy krytykowac? Ja na prawde tego nie rozumiem, kolejny raz wstawiam samochod na forum, aby go pokazać i pochwalić się tym ze robimy coś więcej niż tylko dbamy o wózki, bo ciekawe czy połowa z tutaj tak zażarcie krytykujacych raczyła odkurzyć kabinę z własnej woli, a co dopiero zabrać się za modyfikacje.

Przestały mnie ruszac komentarze pewnych osob, lecz mam nadzieje na spotkanie na żywo i na dorosłą rozmowę o tym jaki tuning jest dobry, chcialbym sie tego dowiedzieć od znawców!

PS: Licze na tak potężny spam jak w przypadku tematu o DAFie 460, który zapoczątkował idee trzech halogenów - dziękuje i pozdrawiam
Boże Święty, jak nie przyjmujesz do siebie krytyki, to po jaki ch*j prezentujesz tutaj jakiekolwiek auto? Żeby powylewać żale jak to Ci źle?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 19 wrz 2012, 19:31
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2139
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Najlepiej wejść na takie V8power.nl i odgapić jak inne auta są zrobione, by odgapili auto to by zaraz było multum postów, że auto jest zrobione jak jakieś inne i nie mają własnej koncepcji.

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 19 wrz 2012, 19:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2008, 20:59
Posty: 1007
Lokalizacja: Różan

Cytuj:
Najlepiej wejść na takie V8power.nl i odgapić jak inne auta są zrobione, by odgapili auto to by zaraz było multum postów, że auto jest zrobione jak jakieś inne i nie mają własnej koncepcji.
I jakoś w NL nie narzekają na takie auta że są wszystkie praktycznie takie same.
To samo jest w osobówkach, german i cult styl wszyscy robią prawie tak samo, ale tu chodzi żeby wyróżnić się z tłumu felgą, glebą i innymi rarytasami a nie nawalić spojlerów i być zadowolonym.

_________________
Kupię pokrywę zaworów Scania w kształcie litery V z silnika 14 litrowego

"To są HPI'ki co się trzęsą wszystkie plastiki"

R730-------------\8/


Post Wysłano: 19 wrz 2012, 20:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Brzydki ten Twój DAF. Jemu niewiele było trzeba po zakupie, żeby wyglądał ładnie i się wyróżniał. Włożyłeś sporo pracy, a wygląda to nijako. No cóż, każdy ma swój styl, ważne że Tobie się podoba. :)


Post Wysłano: 20 wrz 2012, 11:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

W poprzednim temacie wyraziłem swoją opinię, a w tym nie będę się przypominał, bo znowu dzieci mnie zbesztają bo się nie znam :)
Dla mnie to żaden NL Style czy tam tunning typowy dla BeNeLux'u,a co najwyżej FESTYN Stajl ;)
Jeśli chcesz porozmawiać o ładnych samochodach to zapraszam na weekend do Sasina, bo akurat tam się wybieram wypocząć trochę :)

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 20 wrz 2012, 11:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Ładne te zdjęcia :)

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Post Wysłano: 20 wrz 2012, 13:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2009, 15:49
Posty: 288
Samochód: 21' 590 S
Lokalizacja: G D A Ń S K

Cytuj:
W poprzednim temacie wyraziłem swoją opinię, a w tym nie będę się przypominał, bo znowu dzieci mnie zbesztają bo się nie znam :)
Dla mnie to żaden NL Style czy tam tunning typowy dla BeNeLux'u,a co najwyżej FESTYN Stajl ;)
Jeśli chcesz porozmawiać o ładnych samochodach to zapraszam na weekend do Sasina, bo akurat tam się wybieram wypocząć trochę :)
Ty wyrażasz swoja opinie? Wątpie. Najnormalniej w swiecie chcesz osmieszyc mnie i samochody przy ktorych działamy, zakonczmy tą spirale nienawiści, bo powiem po krotce, zaprezentuj cos aby pokazac ze SAM cos potrafisz stworzyc lub zmodyfikowac. Jak moj ojciec zaczyanl sie bawic w przerobki tego typu to obaj walilismy w portki (...W PRZENOSNI). Wybacz mi ale z tego co pamietam Volvo FH12 z cysterna ex.Klaeser'a to nie wydaje mi sie abys w jakikolwiek mogl stawiac sie do rywalizacji, bo sama chec osmieszania nie wystarczy, aby byc krtykiem trzeba miec wiedze i doswiadczenie. Za festyn mam twe zycie, od dluzszego czasu czytam co za głupoty wypisujesz na tym forum i to na prawde przez duże G. Cóż dzieciaki cie nie besztaly bo sam zaliczasz sie do tych dzieciakow. Nie potrzebuje oklasku iż moje/nasze auta są piękne. Rzeczywiscie jeżeli czas powzolilby zrobilibyśmy 10x tyle, ale niestety specyfika naszej pracy jest taka a nie inna. Polecam zagościć na inne fora, strikte pasjonatow - np. VWzone.pl bądz też cultstyle.pl gdzie kultura i ogolny szacunek do siebie ma kazdzy we krwi, nie znajduje tam takich użytkownikow jak Ty Boreczku, bo wszyscy wiedza ze aby krytykowac tak głeboko trzeba coś pokazac, co innego sugerowanie ze cos nie pasuje, bądź czegoś brakuje....


Poważnie mowiąc to nikt nie wzoruje sie na jakichkolwiek holendrach, ale normalne jest to ze zaczynalismy od transportu do Holandii i stamtąd wynieślimy podstawy na których po dziś dzień tworzymy nowe przekonania odnośsnsie przeróbek.

PS: Ktoś rzekł ze nie wolno miec nie przystej liczby halogenow, a co z oryginalnie montowanymi rurami gdzie zakladano 3 halogen? Co lepsze akuto wyjezdzajac z serwisu przeszlo przegląd i nikt nie mial żadnego problemu.

_________________
KINGS NEVER DIE


Post Wysłano: 20 wrz 2012, 14:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Z ciekawości wszedłem na temat o Dafie i zacząłem czytać. Mnie osobiście daf w tej kabinie czyli SSC z ori reflektorami montowanymi w dachu bardzo się podoba a i bryła kabiny coraz bardziej mnie przekonuje. Pierwsze odczucia kiedy zobaczyłem go już po przeróbkach, czyli żółta folia na całym przednim oświetleniu, 3 a nie 4, 6, czy 12 halogenów na rurce wzbudziło początkowo mieszane uczucia. Jednakowoż jest w nim coś co go wyróżnia, jest nim właśnie ta kontrowersyjność, która tak was tutaj podzieliła. Może sam osobiście nigdy bym się nie zdecydował na taki a'la holland style, ale nie jest on rażący i trącający stylem spod remizy. Pisanie obiektywnych komentarzy i wyrażanie opinii a nie krytyka to umiejętność, której niektórzy na tym forum winni się nauczyć i nie piję tutaj do nikogo konkretnego. Niestety są tutaj forumowicze, którzy mimo młodego wieku potrafią napisać coś konstruktywnego, ale też tacy, którzy piszą po to żeby pisać i myślą, że ich komentarze to skarbnica wiedzy doświadczenia i mądrości. Są też tacy, którzy mimo wieku dojrzalszego także nie potrafią nic mądrego stworzyć, ale jest ich mniej. Czyli jak w życiu ludzie i ludziska;] Wiem dokładnie, że za chwilę pojawi się pod tym postem mnóstwo kąśliwych komentarzy, ale już się do tego przyzwyczaiłem kiedy założyłem temat o swoim aucie. Wracając do auta - nie przesadźcie tylko z jakimiś bibelotami i będzie to maszyna godna podziwu. Pozdrawiam


Post Wysłano: 20 wrz 2012, 14:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5945

Nie zamierzam się wypowiadać na temat samochodu. Cudzy cyrk, cudze małpy.

Natomiast mówienie, że trzeba samemu coś zrobić, żeby móc oceniać jest... niepoważne. Czy żeby powiedzieć, że fachman postawił ścianę krzywo, samemu muszę umieć postawić prosto?

Powiem może na przykładzie fotografii.
Robię trochę zdjęć, ale wiem, że poziom moich zdjęć nie jest - z różnych powodów - tak wysoki jakbym sobie tego życzył.
Jednak patrząc na cudze zdjęcie, potrafię w praktycznie w odruchu powiedzieć, czy zdjęcie jest dobre, czy kiepskie. Przykładowo, te które zaprezentowałeś w tym temacie, są naprawdę niezłe.
Zdobywając wiedzę, potrafię dodatkowo określić dlaczego zdjęcie jest dobre bądź kiepskie. Na przykładzie Twoich - zastosowanie HDR/DRI przy zdjęciach wnętrza, dobre kadry, dobrze dobrane oświetlenie.

Przenieś to na samochód:
- samochód wygląda ładnie, czy kiepsko?
- dlaczego wygląda dobrze, bądź kiepsko?
Większość użytkowników zatrzymuje się na pierwszym pytaniu. Żeby odpowiedzieć na drugie trzeba mieć odrobinę wiedzy. Jeden z kolegów sugerował tu, że jedne pasy są pionowe, a drugie poziome, co psuje harmonie. Nie wiem czy słusznie, nie znam się, ale był jednym z nielicznych, który spróbował odpowiedzieć na drugie pytanie.

Owszem, trzeba jeszcze wziąć pod uwagę różne gusta. Wszak, mimo, że niektóre wypowiedzi są mało konkretne, nie muszą być całkowicie bez sensu. Nie są one pomocne, bo nie wiesz, gdzie leży "problem", ale musisz spokojniej podchodzić do tych krytycznych słów.


Ostatnio zmieniony 20 wrz 2012, 14:24 przez Luka, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 20 wrz 2012, 14:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Nie znosisz krytyki zadufana w sobie osóbko :)
Wasze Volva przypadły mi do gustu bo były robione ze smakiem, ale DAF'y nie za bardzo i tylko wyraziłem swoją opinię na ten temat. Wiadomo poklaski, ochy achy ludzi, którzy nie widzieli nigdy na oczy samochodów porobionych są najważniejsze, nieprawdaż? Jeździłem tylko tylko "troszeczkę" po zachodzie i widziałem jakie cuda ludzie robią za samochodami. Jedne zrobione są ładnie ze smakiem a inne to festyn jakich mało. Tak samo jest w tych dwóch przypadkach. Co do Volva, o którym raczyłeś wspomnieć, to samochód jak każdy inny, nie było przewidywane strojenie tego auta. Z resztą nie ja się tym zajmuje tylko kierowca robi co chce, ma wolną rękę. Pozostałe pojazdy nie są też odpicowywane ze względu na charakter ich pracy. Nie pokazałem samochodu po to żeby pochwalić ratą leasingu, którego potem nie można spłacić. Pokazałem auto, bo po prostu chciałem je pokazać i zniosłem każde słowa krytyki. Widocznie nie mam takiego ego jak koleszka Bart.
Swego czasu udzielałem się na pewnym tematycznym forum, ale niestety wypadłem z obiegu ze względu na brak czasu. Można było wyrazić swoje opinie bez jakiegoś najazdu na krytyka. Po to coś pokazujesz, żeby ktoś wyraził swoją opinię. Jeśli nie znosisz słów krytyki warto było napisać do moderatora żeby zamknął temat?

I po raz kolejny nadmieniam, że obrażasz moją osobę. Ogarnij parcie na szkło i noł ofens.

Pozdrawiam serdecznie.

PS: Chętnie po powrocie przeczytam Twoje wypociny. Jeszcze raz zapraszam na spotkanie :)

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 20 wrz 2012, 14:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Panowie po te kłótnie. Jednemu się podoba innemu nie. Ważne by szef był zadowolony z auta a kierowca z pracy. Auto wygląda dobrze. Bartek posiadasz może fotki Dafa sprzed modyfikacji?. Już goły i wesoły wyglądał bardzoooo dobrze. Maźnijcie jeszcze lusterka pod kolor oraz pomyśle o pomalowaniu grilla i będzie malinka.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: