Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 mar 2011, 12:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

hmm...

Teraz sam nie wiem, czy robić te badania lekarskie na własną rękę czy zrobić tylko psychotesty, a badania lekarskie jak dostanę skierowanie od pracodawcy :?:

A propos. Mam badania z poprzedniej pracy tylko, że są one na kategorię B. Orientuje się ktoś czy da się je przerobić na CE w ten sposób, że po prostu dorobiłbym tylko te brakujące badania :?: Nie chce mi się łazić od nowa po tych wszystkich lekarzach...


Post Wysłano: 14 mar 2011, 16:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sty 2011, 14:01
Posty: 184
Samochód: Partner 1.6 HDI, MB Coupe 3.0 24V
Lokalizacja: Wasilków

Nie da sie, ja miałem na C i CE a na D mi tam nie wpisali i drugi raz robiłem. Zobacz na papierku czy masz dokładnie zaznaczone kategorie, bo czasami zaznacza po prostu X w okienku i badania są dobre na wszystkie kat.

_________________
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma...


Post Wysłano: 14 mar 2011, 17:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Niestety, mam wyraźnie napisane kierowca kat.B :/

3 raz w ciągu 2 lat będę musiał robić te same badania... :x


Post Wysłano: 14 mar 2011, 17:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Niestety, mam wyraźnie napisane kierowca kat.B :/

3 raz w ciągu 2 lat będę musiał robić te same badania... :x
Ja robię 3 raz w ciągu 8 miesięcy.

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 18 mar 2011, 22:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 mar 2011, 20:54
Posty: 55
GG: 0
Samochód: Volvo

Cytuj:
hmm...

Teraz sam nie wiem, czy robić te badania lekarskie na własną rękę czy zrobić tylko psychotesty, a badania lekarskie jak dostanę skierowanie od pracodawcy :?:
Lepiej iść na badania po skierowaniu od pracodawcy, wtedy on jest zobowiązany do pokrycia kosztów.

Pozdrawiam.


Post Wysłano: 19 mar 2011, 0:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Cytuj:
hmm...

Teraz sam nie wiem, czy robić te badania lekarskie na własną rękę czy zrobić tylko psychotesty, a badania lekarskie jak dostanę skierowanie od pracodawcy :?:
Lepiej iść na badania po skierowaniu od pracodawcy, wtedy on jest zobowiązany do pokrycia kosztów.

Pozdrawiam.
Jedne badania (orzekajace brak przeciwskazan do kierowania pojazdami) te na 5 lat za 100zl robisz sam nastepnie po przyjeciu do pracy pracodawca wysyla cie na badania stwierdzające brak przeciwskazan do pracy na stanowisku kierowcy koszt 50 zl wydawane na 3 lata

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 19 mar 2011, 1:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 mar 2011, 20:54
Posty: 55
GG: 0
Samochód: Volvo

No tak, badania, które robi się samemu, są do kwalifikacji wstępnej, okresowej. A badania, potrzebne do pracy finansuje pracodawca :)

Pozdrawiam.


Post Wysłano: 19 mar 2011, 1:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
A badania, potrzebne do pracy finansuje pracodawca
Niekoniecznie ponieważ idąc do pracy należy mieć badania stwierdzające brak przecwskazan do kierowania pojazdami czyli te na 5 lat. Starszym pracownikom byly one potrzebne do świadectwa kwalifikacji młodzi robią je podczas uzyskiwania wpisu w pj

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 19 mar 2011, 9:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 mar 2011, 20:54
Posty: 55
GG: 0
Samochód: Volvo

No coś z kolegą nie możemy się zrozumieć, więc jeszcze raz jasno napiszę, bo w kółko piszemy to samo ;)

Kierowca aby otrzymać świadectwo kwalifikacji czy wpis w prawo jazdy musi zrobić badania lekarskie, je finansuje sobie z własnej kieszeni, a jeśli są to badania okresowe czyli te które kierowcy muszą przechodzić co 5 lat to bywa że i pracodawca pokryje również te koszta, ale to tylko leży w jego dobrym geście :)


A jeśli idziesz już do pracy do konkretnego pracodawcy i on wysyła na badania lekarskie to wtedy on musi pokryć koszty badań, jak i każde następne jeśli skończy się ich ważność (czyli powiedzmy np. te 3 lata)

Od kilku postów piszemy to samo, a ja po raz któryś powtarzam się, myślę że już wszystko jest jasne ;)

Pozdrawiam.


Post Wysłano: 20 mar 2011, 21:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

a ja sie nie zgodzę ....z tym co kolega piszę ...ponieważ nie kazdy pracodawca wysyła na badania lecz wymaga żeby mieć swoje(poczytajcie ogłoszenia)....mysle że jest jak pisałem wyżej że to zależy od umowy ...czy o prace czy o dzieło....
...każdy piszę tu jak miał w swoim przypadku i wychodzą tu takie zaplontanie że w kąńcu nie wiadomo co jest prawdą...ja się upieram przy swoim


Post Wysłano: 20 mar 2011, 21:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 mar 2011, 20:54
Posty: 55
GG: 0
Samochód: Volvo

A widzisz bo należy rozróżnić orzeczenie od zaświadczenia lekarskiego.. orzeczenie lekarskie jest wystawiane dla kierowcy bez względu na jego formę zatrudnienia (np.: także gdy jest związany z pracodawcą umową cywilnoprawną – np. umową zlecenie) a zaświadczenie lekarskie jest wystawiane wyłącznie dla pracownika zatrudnionego na podstawie umowy o pracę (na podstawie przepisów kodeksu pracy).

Druga sprawa jeśli chodzi o ogłoszenia, to tam chodzi zazwyczaj o aktualne badania psychologiczne, czy np sanepidu, w zależności co tam się wozi itp, te badania robi się samemu, ale jeśli pracodawca przyjmuje Cię do pracy to musi wysłać Cie na badania (mimo że teoretycznie masz je zrobione, bo robiłeś do świadectwa kwalifikacji) i je opłacić bo tak jest w kodeksie pracy.

Pozdrawiam.


Post Wysłano: 24 mar 2011, 19:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

kolego ...z tym odrużnieniem orzeczenia od zaświdczenia to masz racje ..ale dalej juz nie ....uwierz że w ogłoszeniach chodzi im jasno o aktualne badania lekarskie ,psychotesty i sanepid to podstawa(sanepid zależy do jakiej pracy)ale nie myśl że mi sie to myli...a i nie chodzi o badania do świadectwa kw bo np. ja jeszcze mam na starych zasadach i mam kurs na przewóż rzeczy wiec takich nie robiłem do świadectwa kw...


Post Wysłano: 28 mar 2011, 16:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Cytuj:
A propos. Mam badania z poprzedniej pracy tylko, że są one na kategorię B. Orientuje się ktoś czy da się je przerobić na CE w ten sposób, że po prostu dorobiłbym tylko te brakujące badania :?: Nie chce mi się łazić od nowa po tych wszystkich lekarzach...
Udało mi się dogadać w przychodni i nie muszę powtarzać badań :)

Jedynie na słuch mnie zapisali, bo to miałem robione 5 lat temu :)

Ten kraj potrafi czasem pozytywnie zaskoczyć :mrgreen:


Post Wysłano: 21 sie 2011, 23:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 sty 2010, 16:03
Posty: 226
GG: 11516920
Samochód: DAF CF 440 Euro 6 Space Cab
Lokalizacja: Starzyny [SZA]

Cytuj:
Nie chce mi się łazić od nowa po tych wszystkich lekarzach...
Dajesz 200 - 250zł lekarzowi i bije pieczątki. :mrgreen: Nie trzeba latać po żadnych znachorach i marnować czas, po drugie trzeba go mieć :P

_________________
Nie ma lipy, same dęby!
DAF XF 105 Super Space Cab - nie ma większego.
Lubię Actrosy... Wyprzedzać pod górę :mrgreen:


Post Wysłano: 22 sie 2011, 20:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 paź 2010, 19:09
Posty: 274
Samochód: Volvo FH13
Lokalizacja: GPU

Cytuj:
Cytuj:
Nie chce mi się łazić od nowa po tych wszystkich lekarzach...
Dajesz 200 - 250zł lekarzowi i bije pieczątki. :mrgreen: Nie trzeba latać po żadnych znachorach i marnować czas, po drugie trzeba go mieć :P
Przepłaciłeś !
Mnie "te pieczątki" kosztowały 70 złociszy :P

Umawiając się na wizytę z lekarzem medycyny pracy, uprawnionym do badań kierowców ( do takiego nalezy się udać ) pytałem, czy potrzebne są badania od specjalistów: okulisty, laryngologa, neurologa, itp.
Ów pad doktor powiedział, że nie i że sam mnie zbada, więc zaoszczędziłem sporo czasu.

_________________
... Tłok w cylinder jebut ! I maszyna idut !


Post Wysłano: 22 sie 2011, 20:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sie 2011, 17:14
Posty: 25
GG: 9278417
Samochód: Seat Cordoba
Lokalizacja: Białystok

Ja przed kursem na kat. C udałem się do lekarza medycyny pracy, który kazał mi przynieść zaświadczenia od: okulisty, laryngologa, neurologa, badania krwi i EKG oraz psychotesty plus badanie ogólne przez lekarza medycyny pracy. Za to zapłaciłem 200zł a za psychotesty 140zł czyli razem 340zł. Dobrze że się upomniałem żeby mądra pani doktor wpisała w orzeczeniu też kat. C+E bo teraz musiałbym to samo jeszcze raz :shock:


Post Wysłano: 22 sie 2011, 20:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Powiedzcie mi, co obejmują badania wstępne pracownika?
Bo nie mogę doczytać jakie konkretne badania zawierają i co jest niezbędne.


Post Wysłano: 06 gru 2013, 16:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2013, 15:48
Posty: 1

dzień dobry
to mój pierwszy post, chciałbym zapytać o badania lekarskie przed rozpoczęciem kursu na prawo jazdy kategorii c, jakie są orientacyjne ceny, gdzie znaleźć w Rzeszowie najtańszego.
dzięki za odpowiedz


Post Wysłano: 27 mar 2014, 18:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:17
Posty: 31
GG: 0

Witam a ja trochę w podobnej kwestii.
Ile ważne jest skierowanie do pracy od lekarza? Skierowanie jest imienne do jakiej firmy i na jakie stanowisko. Pytam ponieważ przeciąga się czas oczekiwania na miejsce.Dziękuję


Post Wysłano: 24 kwie 2014, 14:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2013, 6:51
Posty: 75

Nie będe zakładał nowego tematu więc zapytam tutaj.
Robiłem badania profilaktyczne (okulista, laryngolog, cukier) do kwalifikacji wstępnej, i moje pytanie brzmi czy bedę musiał znowu zrobić to same badania do pracy? Czy po prostu mogę zrobić ksero i dać je pracodawcy?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: