Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 wrz 2008, 20:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 15:59
Posty: 135
GG: 0
Samochód: 4141
Lokalizacja: BIAłystok

To czym sie zdaje to jest już chyba odgórna decyzja :wink:

_________________
Praca- DRIVER


Post Wysłano: 17 wrz 2008, 23:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2008, 14:23
Posty: 243
GG: 3694165
Samochód: DAF XF SSC 106 + Wielton
Lokalizacja: Białystok

Ja na przykład będe miał duży problem bo egzamin na C+E będe mieć 14 pażdżiernika po kursie w Faworycie :wink: Ciekawe czy będzie jakiś wybór między STARem,a DAFem.Proste że jeżeli uczyłem sie na Starze to chce zdawać na Starze a nie na DAFie.Chociaż największym problemem wydaje mi sie to że DAF ma być zaplandekowany o czym słyszałem już w czerwcu gdy zdawałem na C...W każdym bądż razie nie rozumiem wyboru WORDu.Dlaczego DAF anie na przykład MAN którego ma większość ośrodków szkolenia???Teraz ośrodki znów będą musiały zmieniać lub dokupować nowe auta.Czuje że jeżeli będe zdawać na nowym nabytku to egzamin będzie oblany :( Pozdro wszystkim kierowcom

_________________
[A][BE][CE][DE]


Post Wysłano: 18 wrz 2008, 0:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Cytuj:
Dlaczego DAF anie na przykład MAN którego ma większość ośrodków szkolenia???
Firma, która stanęła do przetargu i oferowała DAFa spełniła najlepiej stawiane przez WORD założenia (wymiary auta, wyposażenie, cena).
Z tego co pamiętam - ta sama firma oferowała jeszcze Renault Midlum, ale ostatecznie zdecydowano się na DAFa. Widocznie MAN okazał się gorszą (droższą?) opcją.

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 18 wrz 2008, 1:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2008, 14:23
Posty: 243
GG: 3694165
Samochód: DAF XF SSC 106 + Wielton
Lokalizacja: Białystok

Pewnie masz racje,ale ci którzy są teraz w trakcie kursu najwięcej stracą bo będą zadawali na czymś innym niż sie uczyli. :lol: No cóż pozostaje mieć nadzieje że jakoś to będzie.

_________________
[A][BE][CE][DE]


Post Wysłano: 18 wrz 2008, 1:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Mój ośrodek na dniach ma już niby mieć tego DAFA. Będzie to DAF LF 45.

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 18 wrz 2008, 1:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Cytuj:
Pewnie masz racje,ale ci którzy są teraz w trakcie kursu najwięcej stracą bo będą zadawali na czymś innym niż sie uczyli. :lol: No cóż pozostaje mieć nadzieje że jakoś to będzie.
Obawiam się, że w związku z różnym rozstawem osi (DAF chyba ma mieć większy) możecie mieć problemy. Słyszałem opinie instruktorów, że Fafikiem szalenie trudno (o ile to w ogóle będzie możliwe przy obecnym wymiarze łuku) będzie się cofać na łuku.

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 18 wrz 2008, 12:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2008, 14:23
Posty: 243
GG: 3694165
Samochód: DAF XF SSC 106 + Wielton
Lokalizacja: Białystok

Przy obecnym wymiarze łuku :?: Jakoś mi sie nie widzi żeby zmieniali wymiary łuku czy innych manewrów bo te są jasno określone w przepisach dla wszystkich WORD-ów.A pozatym wydaje mi się że większym problemem niż rozstaw osi może być oplandekowanie jak już wcześniej napisałem :|

_________________
[A][BE][CE][DE]


Post Wysłano: 18 wrz 2008, 15:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 15:59
Posty: 135
GG: 0
Samochód: 4141
Lokalizacja: BIAłystok

Rozmiary łuków wszędzie są takie same? Bo widziałem że w niektórych miastach zdaje się chyba ciągnikiem siodłowym z naczepą

_________________
Praca- DRIVER


Post Wysłano: 18 wrz 2008, 23:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2008, 14:23
Posty: 243
GG: 3694165
Samochód: DAF XF SSC 106 + Wielton
Lokalizacja: Białystok

Tu masz wszystko czarno na białym i obok dla każdej kategorii osobno dokładne wymiary :Dhttp://www.grupa33.jgora.pl/Article50.phtml

_________________
[A][BE][CE][DE]


Post Wysłano: 19 wrz 2008, 8:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2006, 12:58
Posty: 550
GG: 8261240
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Coś ode mnie:

Obrazek

_________________
Ból z serca bliskich, a przesłanie dla Was.
Obudźcie się ludzie i przejrzyjcie na oczy jesteśmy tacy jak Wy i może to was zaskoczy ...


Post Wysłano: 19 wrz 2008, 10:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

No tak.. podajecie wymiary łuku...
Ale jeżeli auto będzie miało większy rozstaw osi niż starek to będzie "mały" problem :)

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 19 wrz 2008, 12:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2006, 12:58
Posty: 550
GG: 8261240
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Jeśli łuk będzie tej samej szerokości (średnicy), nowe auto będzie miało większy rozstaw osi i będzie dłuższe od Stara to jasną sprawą jest, że człowiek, który zdaje w tym momencie egzamin będzie miał trudne zadanie, można by rzec, że niewykonalne.

_________________
Ból z serca bliskich, a przesłanie dla Was.
Obudźcie się ludzie i przejrzyjcie na oczy jesteśmy tacy jak Wy i może to was zaskoczy ...


Post Wysłano: 19 wrz 2008, 12:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2008, 14:23
Posty: 243
GG: 3694165
Samochód: DAF XF SSC 106 + Wielton
Lokalizacja: Białystok

No tak podałem wymiary łuku bo chodziło mi o to że w każdym WORDzie placyk powinien być taki sam określony odgórnie.A jak będzie z cofaniem czymś większym będe mógł wam napisać już 14 pażdziernika :lol: (o ile bede zdawać czymś innym niż STAR)

_________________
[A][BE][CE][DE]


Post Wysłano: 03 paź 2008, 13:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sie 2008, 17:57
Posty: 8
GG: 7687401
Samochód: hyundai coupe
Lokalizacja: Whitestok

Witam :!: Koledzy i co z tym Dafem ,macie jakies newsy może :> a może sie rozmysili :?: :?: :?: Pozdrawiam


Post Wysłano: 09 paź 2008, 10:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2008, 14:23
Posty: 243
GG: 3694165
Samochód: DAF XF SSC 106 + Wielton
Lokalizacja: Białystok

Wczoraj miałem następną jazde po długiej przerwie na C+E w Faworycie.Zaszłem na plac i zdziwienie bo zamiast STARa 1142 stał MAN z tandemem z WORDu.Godzinke pojeżdziliśmy po mieście i w tym czasie mój instruktor dostał telefon że mamy odebrać STARa z WORDu!Jak sie okazało WORD pożyczył STARa z tamdemem bo coś sie popsuło w ich sprzęcie.Więc dziś czyli 9 IX egzamin C+E w WORDzie być może odbywa sie MANem.Co do DAFa to byłem na placu w WORDzie z 20 minut i żadnego nowego nabytku nie wiedziałem.Mój instruktor też o niczym nie wie.

_________________
[A][BE][CE][DE]


Post Wysłano: 09 paź 2008, 16:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Wiecie co muszę się wam wyżalić koledzy. Dziś odwaliłem totalną lipę WORD Białystok. Dałem dupy :!:

Dziś o 7:30 zdawałem kat. C. Spotkanie w tej sali na wyższe kategorie. Sprawdzenie obecności czterech chłopaków nas było ja i 3 gości po 30 no i z jeden pod 30 lat. Potem losowanie. Jako że mam nazwisko na B więc ja losowałem: łuk, garaż tyłem i skośne przodem nie zrobiło to na mnie wrażenia bo dla mnie to obojętne było co wylosuje. Następnie omówienie placyku i ja jako że na B mam nazwisko to zostałem z egzaminatorem.
OK prezentacja bez problemu następnie łuk też jakoś poszło potem skośne też elegancko tyłem do garażu i bez problemów. Cofnąłem sobie w wyznaczone miejsce egzaminator wsiadł do MANA i mówi no niestety szkoda mi pana oblać po tak dobrym początku ale niestety nie zapiął pan pasów bezpieczeństwa i wynik jest negatywny.
NO to wspaniale pomyślałem :( :( :( :( :( :( :( :(

Nie mogę mieć pretensji do egzaminatora był w porządku miły oblałem przez własną głupotę nie wiem chyba tak mnie stres sparaliżował że zapomniałem o tych pasach w osobówce swojej jak wsiadam to taki odruch że zapinam a tu nie wiem sam jak to wytłumaczyć :(

Trochę czuje uraz do swojej auto - szkoły. W ośrodku było tak że prezentacje płynów i świateł miałem na koniec jazd. Po prezentacji kończyłem jazdę i wyciągałem kluczyki. Kończyła się ona u mnie na sprawdzeniu ładunku to co w środku nikogo nie interesowało tak samo było gdy ćwiczyłem na placu nikt mnie nie uczulał i może tak zakodowałem sobie i zapomniałem o tych pasach. Jak jechałem na miasto z instruktorem zapinałem pasy. Wiem że to żadne tłumaczenie ale co mi teraz zostało....

Kolejny egzamin mam w następną środę znów czeka mnie nerwówka znów myślenie czy wyjadę z placu co mnie spotka na mieście czy znów stracę 160zł na głupotę. Zamiast rozglądać się za ośrodkiem na C+E mogę kasę na E wydać na egzaminy na C... :( :(

Do zdających na C+E dziś chłopaki zdawali na Starku tym co zawsze. Może to komuś pomoże...

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 09 paź 2008, 20:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
Wiecie co muszę się wam wyżalić koledzy. Dziś odwaliłem totalną lipę WORD Białystok. Dałem dupy :!: (...)
Współczuję i rozumiem rozczarowanie :/
Cytuj:
Do zdających na C+E dziś chłopaki zdawali na Starku tym co zawsze. Może to komuś pomoże...
Jeździłem tym Starem niedawno z okazji kursu na przewóz rzeczy. Jak już krcr gdzieś wspominał, przy dotknięciu hamulców lądujesz na przedniej szybie (nie wiem jak się hamuje solówką, ja jeździlem z przyczepą - tandemem). Na moja uwagę, że do nauki jazdy czy egzaminowania zestaw powinien być obciążony, prowadzący - nota bene egzaminator stwierdził, że jest, w połowie. Nie pytałem juz ile to znaczy "w połowie", 5 ton? Moja mina powiedziała mu chyba wszystko, bo tylko wzruszył ramionami :)
Po wykonanych manewrach sam parkował zestaw. Nawet jemu nie udało się zahamować łagodnie. Moim skromnym zdaniem ten pojazd powinien być wycofany z eksploatacji, przynajmniej do czasu wyregulowania hamulców, o jeździe egzaminacyjnej nawet nie wspomnę.

Tak czy inaczej, życzę szczęścia następnym razem :) I nie dziękuj ;)

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 09 paź 2008, 20:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2008, 14:23
Posty: 243
GG: 3694165
Samochód: DAF XF SSC 106 + Wielton
Lokalizacja: Białystok

Hmm nieprzyjemna sytuacja.Ja mam taki plus że w STARze pasów nie ma.A co do nawyków z kursu to sam mam jeden(nawet nie z mojej winy)przez który moge popłynąć na egzaminie.Wykonując zadania na placu mam nie włanczać kierunków.Dzisiaj robiłem prostopadłe przodem i tyłem no i włanczałem kierunki.Podszedł do mnie instruktor i mówi:Marcinek wyłącz kierunek.Pytam sie dlaczego???A on mi na to: A po co komu to....BRAK SŁÓW!Niewiem może oszczędzają na żarówkach...Wiem tylko tyle że takie coś może się potem zemścić.

_________________
[A][BE][CE][DE]


Post Wysłano: 09 paź 2008, 22:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 paź 2008, 14:25
Posty: 13
GG: 0
Samochód: osobowy
Lokalizacja: podlasie

Cytuj:
OK prezentacja bez problemu następnie łuk też jakoś poszło potem skośne też elegancko tyłem do garażu i bez problemów. Cofnąłem sobie w wyznaczone miejsce egzaminator wsiadł do MANA i mówi no niestety szkoda mi pana oblać po tak dobrym początku ale niestety nie zapiął pan pasów bezpieczeństwa i wynik jest negatywny.
widziałem podobną sytuację jak zdawałem C koleś nie zapiął pasów ale egzaminator podszedł do niego jak tylko zaczął robic łuk, powiedział żeby zrobił wszystko od początku ale nie mówił mu o pasach i ten koles zrobił jeszcze raz prezentacje i znowu nie zapiął pasów i wtedy dopiero go oblał, word białystok oczywiście

a wiesz co jest najciekawsze? był ze mna w grupie, było nas 4 i to on losował zestaw, a na dokładke było to skośne i tyłem


Post Wysłano: 09 paź 2008, 23:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

:/
Najgorsze gdy człowiek wie, że sam zawalił. Znam ten ból, Misztal. :(

Ale trudno! Jasne, że szkoda kasy, ale stało się. Masz za to kilka PLUSÓW na swoją korzyść:
- egzamin już za tydzień (u mnie czekałbyś co najmniej miesiąc),
- nie masz problemów z placem,
- zahartowałeś się na stres przy pierwszym podejściu, więc następnym razem będzie łatwiej i mniej stresująco.

Głowa do góry! Za tydzień będziemy oblewać twoje C! :D

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: