Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Tytuł: Re: Scania S450
Post Wysłano: 14 lip 2024, 11:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1359
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Ze dwa tygodnie temu już byłem pewny, że zaparkowałeś w rajce obok mnie. Jednak myślę, sprawdzę blachy w WC, żeby nie było przypału i dobrze zrobiłem :lol:

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Tytuł: Re: Scania S450
Post Wysłano: 14 lip 2024, 13:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 2074
Samochód: Volvo FH500 XL

Ogólnie przy mojej znak rozpoznawczy to ten niebieski pas na dole drzwi i napis NEW GENERATION. Tylko moja z całej floty to ma, więc to taki po części "rodzynek". :mrgreen: Tak na pierwszy rzut oka, to faktycznie wszystko takie samo i można się pomylić, bo jest kilka sztuk S w takiej kompozycji, ale zdecydowanie więcej jest R NG.

_________________
C, CE, KW :)


Tytuł: Re: Scania S450
Post Wysłano: 22 gru 2024, 15:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 2074
Samochód: Volvo FH500 XL

Obrazek

I tak skończyliśmy rok 21-ego grudnia, dalsze rejsy dopiero po nowym roku. Licznik zatrzymał się na przebiegu 653 tysiące. Nigdy nie zawiodła, zawsze pojechała i wróciła. :D Oby tak dalej, póki będziemy razem współpracować. :)

_________________
C, CE, KW :)


Tytuł: Re: Scania S450
Post Wysłano: 23 gru 2024, 10:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3283
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Chyba, że tata da nowe :P i tego Ci życzę. Nawzajem!

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Tytuł: Re: Scania S450
Post Wysłano: 27 maja 2025, 20:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 2074
Samochód: Volvo FH500 XL

Obrazek

720 na blacie, a ona się nie poddaje. :D W dalszym ciągu zwiedzamy razem Europe i nie zapowiada się na rozstanie. :]

_________________
C, CE, KW :)


Tytuł: Re: Scania S450
Post Wysłano: 06 wrz 2025, 15:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 2074
Samochód: Volvo FH500 XL

Obrazek

_________________
C, CE, KW :)


Tytuł: Re: Scania S450
Post Wysłano: 06 wrz 2025, 18:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 6199
Samochód: Volvo FH

Jo.

Masz wiedzę ile waży to truchło? W sensie nie ile jest w dowodzie, tylko ile to realnie waży na wadze, np gdyby ktoś chciał oddać to w całości na złom :mrgreen:, bo w sumie każda Kania to zważyć to, i tyle grosiwa z tego :D.
Rozglądam się tu za jakąś zmianą. U Nimca sporo jest eSek.
Jak by to było ze 300kg cięższe od Rki, to może bym kupił temu co łapie dzwony raz na dwa tyg. Jak by do tego zapiął jakąś naczepę z tektury to może i by to zarobiło na siebie, w sensie na ratę do Bociana.
Za eSki więcej płacą z Oc sprawcy, co nie :D ?

_________________
Etatowy rozkręcacz forum, płatny troll, naczelny prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Tytuł: Re: Scania S450
Post Wysłano: 06 wrz 2025, 20:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 kwie 2023, 21:24
Posty: 75
Lokalizacja: Chajnówek

Jak szukasz auta z dobrą tarą to many tgx3 w średniej budzie z tą samą naczepą mulda na hucie są lżejsze od r460 i fh5 o tonę. 13800 z 800l paliwa w bakach.


Tytuł: Re: Scania S450
Post Wysłano: 06 wrz 2025, 20:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 2074
Samochód: Volvo FH500 XL

Z Kronką z paleciarą pełną gratów, typu pasy, 4 palety wrazie W do jakiegoś tam zabezpieczenia, Scania 1200 litrów kotły, tara ze wszystkim do pełna 15600. Ogólnie z tego co kojarzę Ska jest chyba 700-800 kg cięższa od R. Sądzę, że z wanną, koło 14300 byś ważył, chociaż mógłbyś spokojnie jeden kocioł wywalić, bo po co Ci to. Mój prezes sprowadza auta na zamówienie, jakbyś chciał kontakt, to nie ma problemu, z tego co wiem klientów ma zadowolonych i systematycznie wracają po następne. Teraz ma też fajną R NG w niższej budzie wystawioną i to chyba z oryginalnym wywrotem jak dobrze kojarzę, chociaż pewien nie jestem, bo miał kilka takich na handel i któraś napewno miała. :wink:

_________________
C, CE, KW :)


Tytuł: Re: Scania S450
Post Wysłano: 06 wrz 2025, 20:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2512
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

S-ka na lokalne trasy pod wannę to całkiem średni pomysł. Nie dość, że prowadzi się gorzej niż R to jeszcze w zakrętach buja się jak AE. Z ofert handlowych wychodzi różnica wagi na poziomie +/-110kg. Tam nie ma za bardzo co więcej ważyć, bo same auta niewiele się różnią.


Tytuł: Re: Scania S450
Post Wysłano: 06 wrz 2025, 21:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 2074
Samochód: Volvo FH500 XL

Pisze z porównania, gdy miałem przepinkę z kumplem, co ma R. Ważył z moją naczepą około 700 KG mniej niż ja. Z tym, że fakt, on nie ma 2 kotłów, tylko jeden, stąd może też większa różnica. Tak czy siak mam realne porównanie między R, a S. Wiadomo jednak wszystko zależy od konfiguracji danego auta.

_________________
C, CE, KW :)


Tytuł: Re: Scania S450
Post Wysłano: 06 wrz 2025, 21:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2512
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

460S

Obrazek

460R

Obrazek

Bliźniacze konfiguracje.


Tytuł: Re: Scania S450
Post Wysłano: 06 wrz 2025, 21:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 2074
Samochód: Volvo FH500 XL

No tu masz porównanie jak mówisz bliźniaczych, w naszym przypadku tak nie było. Różnica w paliwie, inne zawieszenia. Przewagę masz taką, że jak kupujesz nówkę to konfigurujesz pod siebie, jak kupujesz używane to już wiadomo... Pamiętam, że jak w starej firmie na beczkach jak zamawiał szef Scanie to różnica w wadze była nawet, jeżeli chodzi o 4 lub 2 poduchy z tyłu.

_________________
C, CE, KW :)


Tytuł: Re: Scania S450
Post Wysłano: 22 wrz 2025, 14:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 866
GG: 0

Cytuj:
460S

Obrazek

460R

Obrazek

Bliźniacze konfiguracje.
jaka różnica w cenie między r a s?
niestety handlowcy skanio to stan umysłu nie potrafią zadbać o klienta, nijwa za to klasa podejście

_________________
:mrgreen:


Tytuł: Re: Scania S450
Post Wysłano: 22 wrz 2025, 23:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 kwie 2023, 21:24
Posty: 75
Lokalizacja: Chajnówek

2700€


Tytuł: Re: Scania S450
Post Wysłano: 23 wrz 2025, 11:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2512
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

W moich wycenach było to +/- 3500e różnicy. Ceny będą różne w zależności od konfiguracji oraz tego, czy do S'ki zamówisz "brudne" schowki w nadkolach, itp. Moim zdaniem S'ka w stosunku do R'ki praktycznie nie wykazuje zalet w ogólnym rozrachunku. Wolałbym różnicę w cenie przeznaczyć na lepsze wyposażenie kabiny R.


Tytuł: Re: Scania S450
Post Wysłano: 23 wrz 2025, 18:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3724
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

A weź właź po tych czterech schodkach do eSki...

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Tytuł: Re: Scania S450
Post Wysłano: 23 wrz 2025, 18:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4121
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Zawsze można sobie dolny oberwać na jakimś krawężniku i zacząć robić karierę wśród Majkeli :]

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Tytuł: Re: Scania S450
Post Wysłano: 26 wrz 2025, 20:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 2074
Samochód: Volvo FH500 XL

Ja tam wolę kabinę S. Jakoś w R nie mogłem się odnaleźć, gdy pojechałem raptem do Bydgoszczy i nazat. Może kwestia przyzwyczajenia...

Dziś wpadł nowy doczep. Póki co, oko cieszy, zobaczymy jak pójdzie do pracy. :)

Obrazek

_________________
C, CE, KW :)


Tytuł: Re: Scania S450
Post Wysłano: 27 wrz 2025, 8:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4121
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

nazad - zad od dupy czyli tyłu :wink:

*po przeczytaniu można skasować

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: