Regulamin forum


Wymogi co do zdjęć:

1. Zdjęcia muszą być wyraźne.
2. Zdjęcia z telefonów komórkowych będą od razu usuwane.
3. Na zdjęciach robionych zza szyby pojazdu nie mogą być widoczne ślady po wycieraczce, rozmazanych owadach lub krople deszczu.
4. Obiekty fotografowane nie mogą być zasłonięte drzewami, słupami itd.
5. Obiekty fotografowane nie mogą być obcięte (poucinane kabiny itd) nie dotyczy zdjęć np. samych ciągników pod naczepami.
6. Zdjęcia muszą być w rozdzielczości 1024x768 lub 800x600.
7. Aby założyć własny temat ze zdjęciami trzeba umieścić co najmniej 6 fotografii nie łamiących powyższych punktów.
8. Za wstawianie zdjęć które nie spełniają wyżej wymienionych wymogów będą natychmiast dawane OSTRZEŻENIA.
9. Nazwy tematów mają wyglądać następująco Fotogaleria Kowalski.
10. Fotografie muszą być zamieszczone w formie miniaturki, z której po kliknięciu na nią otworzy się pełnowymiarowe zdjęcie.
11. Każdy użytkownik publikujący swoje fotografie na łamach działu "Fotogaleria", wyraża zgodę na ewentualny udział swojego zdjęcia w konkursie "Zdjęcie tygodnia/miesiąca/roku". Zdjęcia użytkowników do konkursu zgłaszają osobiście sami użytkownicy jak i moderatorzy. Jeśli jednak ktoś nie wyraża zgody by moderatorzy mogli zgłaszać ich fotografie, proszony jest powiadomić o tym fakcie moderatora Szaki'ego za pośrednictwem prywatnej wiadomości.



Strona 10 z 25 [ Posty: 493 ] Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 1225 Następna
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2596
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Warto zauważyć też, że w podręczniku do ADR jest zawarty taki fragment:

"Częste błędy:
...
- Lekceważenie podejrzeń o obserwowaniu zestawu przez osoby trzecie
..."

Musimy się przyzwyczaić do tego typu odzywek, bo to będzie towarzyszyło temu na zawsze, po prostu kierowcy boją się o swoje życie czy zdrowie. Dlatego zawsze na parkingu czy gdziekolwiek mam okazję staram się przedstawić kierowcy, jeśli nie pozwoli - trudno zaprzestaje.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 maja 2006, 10:10
Posty: 46
Lokalizacja: Wrocław/Tresigallo (FE) Włochy

Witajcie. Ja często foce ciężarówki na parkingach gdzie kierowca albo śpi albo go nie ma... zdarzają się jednak sytuacje ze jest kierowca i wtedy pytam o zgodę. Niedawno był to Bułgar, który ładował akumulatory w mojej miejscowości. Nawet nie gadałem z nim bo siedział w kabinie. Pokazałem aparat, a on skinął głową na tak i porobiłem mu parę fotek. Wcześniej, gdy zacząłem polować na ciężarówki w mojej miejscowości (mieszkam tu rok) znalazłem Stralisa koło depozytu autobusów podmiejskich. Stał on w specyficzny miejscu na wąskiej uliczce (a obok była ulica z szerokim "poboczem"). Kiedy kręciłem się wokół zestawu, jakaś pani która miała dom obok, dyskutowała z facetem. Przysłuchałem sie i okazało sie ze to kierowca tego zestawu, a babce nie pasuje, że tu zaparkował (facet mieszka na przeciwko tamtej pani). Rozkojarzony zaczął się zbliżać do mnie... trochę się przestraszyłem, ale nie wyglądał groźnie. Pyta się czy go potrzebuje. Ja odpowiadam, że nie, robie tylko fotki. A koleś się uspokoił i powiedział "rób ile chcesz", myślał że chce się dostać do bramy nieużytku, którą zatarasował.



Przed Wielkanocą 2008 złapałem Polaka z Gdańska w Scanii 4 pod chłodnią. Smarował siodło i był wielce zdziwiony, że jestem polakiem i co ja tu robie... powiedział żebym robił sobie te zdjęcia, a on dalej smarował. Potem nagrałem filmik jak podpina naczepę po czym pogadaliśmy sobie, porobiłem fotki wnętrza i pojechałem do domu.

Ogólnie nie mam złych doświadczeń z kierowcami, Litwinów zawsze fociłem jak ich nie było albo spali. :twisted:

_________________
Zapraszam was http://www.photoblog.pl/italliandragon
Fratelli Galassini Autotrasporti Fan


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 sty 2006, 13:52
Posty: 33
GG: 3255162
Samochód: -----
Lokalizacja: Chełm

Cytuj:
Litwinów zawsze fociłem jak ich nie było albo spali. :twisted:
A czego tak :?: :twisted: Litwini są bardzo mili. Na wakacjach rozmawiałem z jednym do 1 w nocy od 23. Ten kierowca i jego kolega rozumieli po polsku a mowili po rusku. A ja na odwrót. Rozumiałem po rusku i mówiłem po polsku. Inny litwin otworzył mi Bentleya. Także polecam kiedyś rozmowę z nimi. Pozdro


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 kwie 2008, 11:45
Posty: 72
GG: 2088941
Samochód: Rower górski
Lokalizacja: ludów śląski/ strzelin

Ostatnio mnie spotkało coś dziwnego... Byłem w Tesco we Wrocławiu na Bielanach, i rodzice poszli na zakupy a ja na małe polowanko. Podchodze do auta z firmy taty (ROSNER) i cykam, cykam, cykam i nagle biegnie do mnie dwóch „ochroniarzy” i karzą mi z tamtąd uciekać. Ja im na to „dlaczego” a oni” „bo tu nie wolno robić zdjęć, wykasuj je”. Grzecznie odszedłem ale zdjęć nie skasowałem. :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Moja fotogaleria
Kliknij


Ostatnio zmieniony 12 sty 2009, 17:26 przez eRKaZet, łącznie zmieniany 1 raz.

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2006, 9:55
Posty: 402
GG: 12223752
Lokalizacja: Suwałki (DK8)

Wracam z Tatą z centrum, rzut okiem na stacje Shella - "Tata zatrzymaj się, nowy Actros stoi" - zatrzymał się, wybiegłem, podbiegam, aparat w dłoń, cykam, cykam - nawet nie zauważyłem,że podszedł do mnie kierowca i zagadał...
"Co podoba się ?" - Pewnie, to mój pierwszy nowy Actros, nie przeszkadza Panu,że robię fotki? - "Nie, pstrykaj ile chcesz"
i poszedł spowrotem na stację :)

Więc przy okazji pozdrowienia dla Pana Kierowcy z nowego Actrosa z firmy L.I.F.T. !

_________________
http://www.flickr.com/photos/dk8/


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sie 2008, 12:21
Posty: 488
Samochód: DAF XF 106.460
Lokalizacja: Rybnik

Odświeżam za prośbą Krzyśka. :wink:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2006, 9:55
Posty: 402
GG: 12223752
Lokalizacja: Suwałki (DK8)

Dzięki Patryku ;)

Wybrałem się dziś na "polowanko". Wracając pomyślałem,że sprawdzę jak wychodzą fotki za szyby osobówki - przypadkowo pod obiektyw trafiła się biała Scania serii 4 Topline - zrobiłem fotkę - a za chwilę słychać było na CB "Kur.., co za szmata z osobówki mi zrobiła zdjęcie"

Na szczęście tacy kierowcy to wyjątek...

_________________
http://www.flickr.com/photos/dk8/


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2009, 17:53
Posty: 12
GG: 3333868
Samochód: Scania4
Lokalizacja: triocity

Nie dziwię się kierowcy ;) Też bym tak postąpił na jego miejscu :mrgreen:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 kwie 2007, 19:56
Posty: 133
GG: 5792092
Samochód: VW T5
Lokalizacja: Katowice

Cytuj:
Nie dziwię się kierowcy ;) Też bym tak postąpił na jego miejscu :mrgreen:
A można wiedzieć dlaczego, czy to boli :?: :?:

_________________
Polak nie kaktus pic musi


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

Jak już coś mu nie pasowało :lol: w tym że zrobił zdjęcie to mógł to grzeczniej wyrazić a nie sypać k... :lol: a po za tym nie wiem co w tym takie złe żeby tak wyzywać :/ mógł powiedzieć koledze żeby rejestracje zamazał :)
Pozdrawiam :U


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2008, 22:02
Posty: 118

a ja dziś się wybrałem na 1 polowanie i od razu mało nie dostałem :( patrze stoi sobie FH16 z prosiakami na naczepie a ze jakoś nie widziałem nikogo z okolicy wiec pstrykam od boku i od przodu i nagle mi z drugiej strony wylatuje 2 Litwinów z palkami :shock: okazało się ze spuszczali ropę i się wystraszyli jak im ktoś fotkę robi w dowód przeprosin zaoferowali w bardzo atrakcyjnej cenie oszczędności :mrgreen:
ale najczęściej kierowcy są sympatycznie nastawieni do robienia zdjęć i chcą aby rejestracje zasłonić i nr auta jak jest


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2009, 13:47
Posty: 415
GG: 32844623
Lokalizacja: Radomsko

Ja jak chodzę na polowanie na DK1 to kierowcy są raczej miło nastawieni , albo wcale nie reagują . Tylko raz mnie kierowca pozdrowił palcem .

Drugie doświadczenia mam z mostu . Większość kierowców trąbi lub mruga . A raz kierowca jechał ze szkłem w przeciwną stronę . To wystawił głowę przez szybę i mi pomachał :) Był to jakiś obcokrajowiec ze wschodu .


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2007, 19:10
Posty: 33
GG: 1768259
Lokalizacja: Wyszków

Ja nigdy nie miałem nieprzyjemnych sytuacji z fotografowaniem aut. Ale dzisiaj gdy robiłem VOLVO a przed nim jechała SKODA i wtedy jakiś pan uchylił szybę i się spytał do jakiej gazety to, ale mu wytłumaczyłem że nie :). Na szczęście jak na razie nie mam niemiłych sytuacji. Ale mój kolega miał dziś inaczej choć robi zdjęcia o wiele krócej niż ja, podjechało do niego VOLVO i kierowca uchylił szybę mówiąc "Czy masz zgodę na robienie zdjęć?" i pojechał dalej.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2008, 18:23
Posty: 16
GG: 8030321
Samochód: Mitsubishi L200
Lokalizacja: Rzeszów/Tyczyn

Ja przeważnie chodzę z kimś na polowania i się pytamy na przemian. Ostatnio na Shellu, gdy wracaliśmy z akcji fotkowania na chaty, stał piękny MAN TGX. Podeszliśmy ładnie, zapytaliśmy się, czy można, w odpowiedzi dostaliśmy "a rób se" ;p Innym razem, gdy szedłem na autobus z kuzynem, patrzę, a tutaj wyjeżdża niebieska Magnumka II z TRAXI, no to ja szybko za aparat, fotki cykam, kuzyn nie wie, o co chodzi i uciekł, ja dalej pstrykam a młody mobilek po długich, trąbkach, macha i na przystanku praktycznie się zatrzymał ^^
Moim zdaniem to zależy od tego, jaka jest firma i pogoda ; ]] Bo jeżeli dobra firma, ładna pogoda to nie ma wyjścia, żeby miał zły humor ;p Dobrze zarabia, pogoda "git" ;p
Tak więc na parkingach zawsze podchodzę i się pytam, czy można. Jeżeli nie, odpuszczam sobie, życzę szerokości i idę ;p


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 mar 2006, 17:37
Posty: 61
GG: 7708160
Samochód: Scania R 500 V8 & DAF 95XF 430
Lokalizacja: Kościerzyna-POLAND FANS(PL)

Nie musisz się pytać to są samochody publiczne one jeżdżą i wszyscy je widzą

przepis mówi że nie można tylko fotografować pojazdów z policji, straży wojska ,tajne itp
a tak co jest publiczne i porusza się po drogach to możesz fotografować

na mnie kiedyś gościu ryczał na orlenie że fotografuje na ich terenie ciężarówki
cpn jest publiczny tu wszyscy chodzą jeżdżą tankują itp i mogę sobie robić zdjęć ile chce tak mu powiedziałem i do dzisiaj jest spokój

_________________
WWW.JURAS-PHOTOGRAPHY.OCOM.PL
http://www.youtube.com/pawel480

'' Koniec Imprezy,Dziękuje Dobranoc ! ''


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sty 2009, 19:52
Posty: 132
GG: 4725365
Samochód: Mercedes Actros
Lokalizacja: Kielce [TK]

Ostatnio jezdzilem z wujkiem DAFem przez tydzien i w ciagu tego tygodnia zauwazylem okolo 10 osob ktore robia nam zdjecia, czasami tez moglem nie zauwazyc.
W kazdy weekend jak wujek zjezdza to nam opowiada ile osob i gdzie robili mu zdjecia.
Czasami jak np. zjezdzalismy wieczorem na jakis cpn to wyleciala obsluga i sie pytali czy moga zrobic sobie zdjecia oczywiscie sie zgodzilismy, i wujek zawsze sie zgadza.
Jedyny minus to to ze jak np. kiedys mijalismy jakiegos chlopaka ktory przyszedl sobie na "polowanie" ciezarowek przy droge i blysnol nam flesz to sie pol godziny zastanawialismy czy to nie czasem fotoradar.
A tak to nie ma problemu.
Ja gdy chodzilem fotografowac auta na pobliską stacje to czasami pytalem czy moge porobic zdjecia i jak narazie zawsze odp. byla pozytywna.

_________________
Jazda to powołanie...ktore chce realizowac w zyciu


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 727
Lokalizacja: Lublin

Ogólnie tak jak kiedyś pisałem się zgadzają. Jeszcze nie spotkałem się z tym, żeby się nie zgodzili, ale ostatnio z kolegą Rozyk2 mieliśmy w Świeciu trochę zabawną sytuację :mrgreen:

Mieliśmy spota, tata spał w MANie, był już tak wieczór i wyszliśmy na zewnątrz zrobić foto. Rozyk dał aparat na mój statyw i go rozstawił. 2 samochody od nas siedział pan z IRAMEXu i tak się patrzy na nas co my robimy. Ja już wiedziałem, że zaraz coś się odezwie i miałem racje. Słyszymy nagle głos "A co to za fotografie?". My coś tam gadamy, że spotkanie z kolegą, pamiątkowe zdjęcie, że my z MANa jesteśmy, a on "To MANa nie widzieliście?". Coś zaczęliśmy żartować. W końcu oboje nie doszliśmy do wniosku czy on to mówił groźnie, na poważnie czy na żarty.

W każdym bądź razie pozdrowienia dla pana ;)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 kwie 2008, 14:16
Posty: 362
Lokalizacja: Leszno

Przez ostatnie 3 dni zrobiłem troszkę zdjęć, i szczerze mgę stwierdzić, że kierowcy po tym jak cyknąłem im zdjęcie lub jak na nich tylko celowałem aparatem patrzeli na mnie jakbym im matke zabił, a jeden nawet pozdrowił mnie środkowym palcem.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 727
Lokalizacja: Lublin

Flyp, na mnie też tak patrzą nieraz, że jakby mogli to by jeszcze na mnie przez tylną ścianę patrzyli. Myślę, że to po prostu przez ciekawość ;)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 11:52
Posty: 27
GG: 9198192
Samochód: Scania R480
Lokalizacja: Świecie

No, no Truckmaniak, to była akcja "a co mana nie widzieliście?" hahaha :D Mi jak na razie żaden kierowca nie odmówił. Tylko zastanawia mnie, czy można zostawić tablicę rejest. czy też zamazać?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 10 z 25 [ Posty: 493 ] Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 1225 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: