Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 9 z 17 [ Posty: 321 ] Przejdź na stronę Poprzednia 17 8 9 10 1117 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 mar 2012, 8:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2011, 15:45
Posty: 12
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
Jeżeli chodzi o olej to kolego ja u siebie zauważyłem że jeżeli sprawdzisz zaraz po trasie to aktycznie pokaże mniej ale jak autko postoi to olej ścieknie i juz jest lepiej ja po 15 000 dolałem jakieś 0,5l jak było troche powyżej minimum i to wszystko jak narazie

dokładnie tak zrobiłem,wróciłem do domu pojechałem zatankować i odrazu sprawdziłem i tak pokazało...
a możesz mi powiedzieć jaki olej dolewałeś do swojego silnika???


Taki jak zalecają elfa 5w40 29zł litr kosztuje tylko dla pewności lepiej sprawdzać na bagnecie olej wtedy jest wiadomo dokładnie ile oleju jeszcze jest ;)


Post Wysłano: 27 mar 2012, 14:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lut 2012, 19:21
Posty: 119
GG: 3807676
Samochód: Renault Master
Lokalizacja: Wrocław

Dzisiaj przed wyjazdem sprawdzałem na bagnecie na zimnym silniku,tak jak mówiłeś jest ok prawie maximum poprostu te kropelki na wyświetlaczu tak pokazały dziwnie :)

A z tymi światłami wiesz może jak to się załancza??
Przydatna funkcja szczególnie jak się trzyma auto w nie oświetlonym miejscu jak ja :)


Post Wysłano: 27 mar 2012, 19:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2011, 14:40
Posty: 111
GG: 10725990
Samochód: Bus
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Jezeli Ci to w jakis sposob pomoze, to pytalem znajomego, ktory takie cos ma w osobowce i u niego po wyjeciu kluczyka ze stacyjki wystarczy wlaczyc dlugie, ale nie wiem czy trzeba to przytrzymac czy normalnie "pstryknac". Swiatla pala sie u niego 60 sekund. :D


Post Wysłano: 28 mar 2012, 10:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2011, 15:45
Posty: 12
GG: 0

Przepraszam że wprowadziłem w bład z olejem to jest tak jeżeli nie ma euro 5 to jest elf 5w40 a jeżeli jest to powinno sie lać ELFa 5w30 tylko teraz nie pamiętam jego dokładnej nazwy


Post Wysłano: 28 mar 2012, 14:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lut 2012, 19:21
Posty: 119
GG: 3807676
Samochód: Renault Master
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Jezeli Ci to w jakis sposob pomoze, to pytalem znajomego, ktory takie cos ma w osobowce i u niego po wyjeciu kluczyka ze stacyjki wystarczy wlaczyc dlugie, ale nie wiem czy trzeba to przytrzymac czy normalnie "pstryknac". Swiatla pala sie u niego 60 sekund. :D

Dzięki Kamil działa tak jak u Twojego kolegi :) Sam bym się nie domyślił a teraz mi się to przyda...

Cytuj:
Przepraszam że wprowadziłem w bład z olejem to jest tak jeżeli nie ma euro 5 to jest elf 5w40 a jeżeli jest to powinno sie lać ELFa 5w30 tylko teraz nie pamiętam jego dokładnej nazwy

panie Kazanowski nic nie szkodzi i tak narazie nie dolewałem oleju wstrzymam się jeszcze z tym a ogólnie to mam już euro 5 wiec 5w30 będe musiał kupić




A tak przy okazji fotka zrobiona dziś rano u mnie pod domem,ktoś sobie stanoł przy mnie ale chyba nie jest to żadne auto z forum?
Sorki za jakość ale robione telefonem i przez okno :p

Obrazek

Pozdrawiam


Post Wysłano: 28 mar 2012, 19:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2011, 14:40
Posty: 111
GG: 10725990
Samochód: Bus
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Jakos kiepsko ten drugi Master przy Twoim wyglada :lol:


Post Wysłano: 01 kwie 2012, 21:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lut 2012, 19:21
Posty: 119
GG: 3807676
Samochód: Renault Master
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Jakos kiepsko ten drugi Master przy Twoim wyglada :lol:

Miło mi dziękuje :)

Nie to że obstaje za swoim autem ale jakoś master na bliźniaku lepiej wyglada,wydaje się taki bardziej masywny...Oczywiście bez obrazy takie jest moje zdanie.
Jutro do Kalisza i na UC pewnie postoje z 4-5h następnie Ostrów wlkp roz firma Delphi i kolejne z 2h postoju :/


Post Wysłano: 01 kwie 2012, 21:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2011, 14:40
Posty: 111
GG: 10725990
Samochód: Bus
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Ja to widze tak, ze busy sa pomiedzy osobowkami a ciezarowkami, ale to zadna nowoscia nie jest. Jednym blizej do osobowek a drugim do ciezarowek. Tamten Master to zdaje sie wersja z napedem na przod i standardowa 8 paletowa skrzynia. Jakbys zaladowal na niego tyle co na swojego to moglby byc problem :lol: Twoj Masterek ma wieksza o prawie 1,5 skrzynie ladunkowa i os blizniacza a to jak juz pisaliscie najbardziej dodaje tego "ciezarowego" charakteru, a pozatym taka oś znacznie wiecej wytrzyma.

No to skoro jutro tyle stania masz, to czekamy na nowe zdjecia i kilka zdan, jak sie sprawuje samochod :D


Post Wysłano: 02 kwie 2012, 20:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lut 2012, 19:21
Posty: 119
GG: 3807676
Samochód: Renault Master
Lokalizacja: Wrocław

Więcej stania niż nerwów dziś było,aż wkońcu sam rozładowałem auto.
Dziś mi wybiło 8tys km przebiegu to i tak już troszke przez trzy tygodnie na tą chwile jestem dalej zadowolony...
Dziś właśnie załatwiłem auto zastępcze dopóki nie otrzymam nowego mastera,a musze jakieś wstawić aby mi miejsce nie uciekło :) a co to za auto to tajemnica,w tym tygodniu powinno już być to zamieszcze zdjęcia a na tą chwile parę biednych fotek jak zawsze robionych telefonem :p

Zeszły tydzień powrót A4 z Krakowa na pusto piękny wiaterek,piękne spalanie i głupi ekonomizer

Obrazek

A tu dziś na UC w Kaliszu Iveco 55C18 z nietypową jak dla moich oczu zabudową sleeper'a oraz kontenerem jakieś 6m foto słabe to to Ukraińskie auto i koledzy z dalekiego Wschodu zrobili sobie piknik koło auta i nie chciałem im przeszkadzać robiąc na przypał zdjęcia z nimi jak jedzą śniadanie...

Obrazek

A tu dwa z popołudniowego załadunku na drugim planie nasze Wrocławskie nowe lotnisko

Obrazek

Obrazek


Jutro Stryków Łódź i Pabianice jak ktoś będzie w okolicy to dawać znać

Pozdrawiam


Post Wysłano: 02 kwie 2012, 20:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Widziałem podobne zabudowy jak w tym iveco na pomocy drogowej oraz nowego sprintera w Anglii.
Zegary masz inne niż u mnie.
Sprawdzałem tą funkcję "odprowadzania do domu" i w moim także działa.


Post Wysłano: 02 kwie 2012, 21:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lut 2012, 19:21
Posty: 119
GG: 3807676
Samochód: Renault Master
Lokalizacja: Wrocław

Fajne te zabudowy do takich busów powyżej 3,5t on na dodatek miał podwyższoną kabine wewnątrz o pustą przestrzeń w spojlerze bo przylukałem kontem oka niczym jak w solówce :)
Z tymi zegarami to już nie wiem o co chodzi może dlatego iż to wypust 2012???
A ta funkcja doświetlania to bardzo fajny gadżet....


Post Wysłano: 02 kwie 2012, 21:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

No fajny fajny, powiedz mi to dawali w serii do wszystkich czy może dorzucali do jakichś tam opcji?
A co do tej zabudowy to chyba kiedyś tu pisałałem już, stałęm z gościem swego czasu, który był boxerem w dubel kabinie, zabudowa na 8 palet.
Super miał porobione wnętrze, łóżko jak w domu praktycznie.


Post Wysłano: 02 kwie 2012, 21:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lut 2010, 18:04
Posty: 167
Samochód: 3xMP3, 1xMP4, 6xMaster, 1xDokker

Dubel kabina z zabudową sypialną to świetnie rozwiązanie na trasy.
Rzadko można takie autko zobaczyć a szkoda...
Pewnie dlatego że minusem jest mniejsza ładowność i większy koszt zakupu takiego auta.
Wychodzi ok. 15 tys. drożej niż z kurnikiem. Wersja 8 paletowa wymaga już przesunięcia osi do tyłu. Dealer w Łodzi robi takie przeróbki.
Mam na myśli w tej chwili Peugeota Boxera bo na temat takiego auta rozmawiałem.


Post Wysłano: 02 kwie 2012, 22:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lut 2012, 19:21
Posty: 119
GG: 3807676
Samochód: Renault Master
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
No fajny fajny, powiedz mi to dawali w serii do wszystkich czy może dorzucali do jakichś tam opcji?
A co do tej zabudowy to chyba kiedyś tu pisałałem już, stałęm z gościem swego czasu, który był boxerem w dubel kabinie, zabudowa na 8 palet.
Super miał porobione wnętrze, łóżko jak w domu praktycznie.


No przy tej ilości miejsca to można sobie zrobić szoferke niczym mały pokój,z ciekawości aż zapytam dealera renault czy już ktoś coś takiego u nich zamawiał.A co do tej opcji doświetlania z tego co wyczytałem to ponoć było to w opcjach pack clim ale 100% pewności nie mam

Cytuj:
Dubel kabina z zabudową sypialną to świetnie rozwiązanie na trasy.
Rzadko można takie autko zobaczyć a szkoda...
Pewnie dlatego że minusem jest mniejsza ładowność i większy koszt zakupu takiego auta.
Wychodzi ok. 15 tys. drożej niż z kurnikiem. Wersja 8 paletowa wymaga już przesunięcia osi do tyłu. Dealer w Łodzi robi takie przeróbki.
Mam na myśli w tej chwili Peugeota Boxera bo na temat takiego auta rozmawiałem.

takie zabudowy to idealnie nadają się do aut dostawczych powyżej 3,5t tam przeważnie osie są przesunięte do tyłu no i mają 2,5t ładowności a nie 750kg.A co do takiej zabudowy w Boxerku to chybabym nie zaryzykował bardziej to pasuje właśnie do iveco albo mascotta



A byłbym zapomniał dziś spotkałem na trasie mojego dobrego kolege,który pracuje w formie Lamar chyba wszystkim znana z kurników owiewek spoilerów a teraz nawet zabudów. Otóż poinformował mnie jeśli ja lub ktoś znajomy będzie miał potrzebe kupna kurnika spoilera itp to jest opcja do kupna o 50% taniej niż przez firme...Także jeśli ktoś od nas z Forum będzie planował taki zakup to śmiało możecie do mnie pisać bez problemu pomoge


Post Wysłano: 02 kwie 2012, 22:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Ten chłopak, z którym stałem mówił, że przy 8 paletowej zabudowie obyło się bez ingerencji w ramę itd.
A co ciekawsze, twierdzi że auto wyszło go taniej w ogólnym rozrachunku niż kabina + kurnik.
Ładowność miał realną koło tony, także tragedii nie było.
Może wam się rzuci w oczy kiedyś, grafitowy Boxer, srebrna plandeka na blachach DW.


Post Wysłano: 02 kwie 2012, 22:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lut 2012, 19:21
Posty: 119
GG: 3807676
Samochód: Renault Master
Lokalizacja: Wrocław

kurcze DW to moja okolica i ja jeszcze go nie spotkałem!?! czyli jest to zwykła kabina i po prostu dobudowane z tyłu pewnie z żywicy kawałek ala sypialki? Myślałem na poczatku,że jest to podwójna kabina tylko zabudowana aby szyby nie było tylko jedna całość dobre rozwiązanie i faktycznie tańsze bo przecież troche szpachli i żywicy to wiele nie kosztuje.

Kwiatula a może jak ta ''turbo dziura'' czy jak to nazwać potrzebuje zmiany softa na nowy to może odrazu zrób tak jak ja planuje wrzucić 180km odrazu +30km i jakieś 120nm to bardzo dużo dodam iż mam taką firme która ma dobry kontakt z Renault i auto gwarancji nie traci a dostaje dobra dawke mocy


Post Wysłano: 02 kwie 2012, 22:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sty 2011, 23:01
Posty: 296
Samochód: Scania 94 260
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Witam Adifek ! Tak się składa jak już pisałem widziałem Cię dzisiaj 2 razy w Ostrowie,raz w drodze do Kalisza ( nie zdążyłem podjechać :D ) a drugi raz podjechałem pod bramę w Delphi,ale że nie mieliśmy do siebie numerów to wyszło jak wyszło.. Żeby jednak nie było mam marną fotkę,na szybko,co by się ochroniarz nie przyczepił (mendy tam są straszne)...Masterek w porównaniu do innych jest potężny, no i ładny bo nowy :D


Obrazek


Telefon już mam do Ciebie,Ty do mnie też,na następny raz się zgadamy mam nadzieję ! Pozdrawiam :wink:


Co do Daily,to widziałem je dzisiaj w Ostrowie na ul.Dworcowej (przelot przez Ostrów w stronę Bytomia) i byłem ździwiony co to za wynalazek jednak przyznam że to dobre rozwiązanie.

_________________
"And nothing else matters..."


Post Wysłano: 02 kwie 2012, 22:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lut 2012, 19:21
Posty: 119
GG: 3807676
Samochód: Renault Master
Lokalizacja: Wrocław

Ty to Maciek masz dobre oko nic Ci nie umknie nawet te Ukraińskie Iveco :)
Z tymi cieciami to sie zgodze są strasznie upierdliwia o magazynierach już nie wspomne nie dość że po 2h czekania na podjazd pod rampe kolejne 30min sam się rozładowywałem bo oni mieli wiele pracy a widać jak na zdjęciu jedna solówka to jeszcze kolejną godzine czekałem na papiery :/
a jak już tak stałem to właśnie siedziałem na magazynie i czekałem na wydanie CMR,no szkoda że się nie spotkaliśmy ale nastepnym razem na 100% prędzej zadzwonie i wypijemy dobra kawke :)


Post Wysłano: 02 kwie 2012, 22:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Cytuj:
kurcze DW to moja okolica i ja jeszcze go nie spotkałem!?! czyli jest to zwykła kabina i po prostu dobudowane z tyłu pewnie z żywicy kawałek ala sypialki? Myślałem na poczatku,że jest to podwójna kabina tylko zabudowana aby szyby nie było tylko jedna całość dobre rozwiązanie i faktycznie tańsze bo przecież troche szpachli i żywicy to wiele nie kosztuje.
Źle mnie zrozumiałeś to była oryginalna dubel kabina z szybami, tyle że gość sobie je przyciemnił, normalnie z tyłu drzwi miał tyle, że ich nie używał. Miał przejechane niecałe 40 tysięcy dopiero tym autem, tłumaczył że ma w planach zrobić firanki, które zakryją wszystkie szyby, przód tył i boczne.
Cytuj:
Kwiatula a może jak ta ''turbo dziura'' czy jak to nazwać potrzebuje zmiany softa na nowy to może odrazu zrób tak jak ja planuje wrzucić 180km odrazu +30km i jakieś 120nm to bardzo dużo dodam iż mam taką firme która ma dobry kontakt z Renault i auto gwarancji nie traci a dostaje dobra dawke mocy
Wiesz, to nie moje auto, gdyby było moje to bym coś myślał, a tak mogę tylko zasugerować szefowi.
Ciekawe jak to z tą gwarancją wygląda?
Cytuj:
kurcze DW to moja okolica i ja jeszcze go nie spotkałem!?!
Gość był z Miastka, a auta z Wrocławia z leasingu.


Post Wysłano: 02 kwie 2012, 22:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sty 2011, 23:01
Posty: 296
Samochód: Scania 94 260
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Co do cieci, i magazynu miałem okazję tam być kilka razy solówką i dopierniczali się dosłownie o wszystko..Kiedyś zmarudziliśmy tam 4 h,zanim ktoś się łaskawie wziął za pseudo rozładunek 3 palet blachy.. :D

_________________
"And nothing else matters..."


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 9 z 17 [ Posty: 321 ] Przejdź na stronę Poprzednia 17 8 9 10 1117 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Szeryf13 i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: