Regulamin forum


Wymogi co do zdjęć:

1. Zdjęcia muszą być wyraźne.
2. Zdjęcia z telefonów komórkowych będą od razu usuwane.
3. Na zdjęciach robionych zza szyby pojazdu nie mogą być widoczne ślady po wycieraczce, rozmazanych owadach lub krople deszczu.
4. Obiekty fotografowane nie mogą być zasłonięte drzewami, słupami itd.
5. Obiekty fotografowane nie mogą być obcięte (poucinane kabiny itd) nie dotyczy zdjęć np. samych ciągników pod naczepami.
6. Zdjęcia muszą być w rozdzielczości 1024x768 lub 800x600.
7. Aby założyć własny temat ze zdjęciami trzeba umieścić co najmniej 6 fotografii nie łamiących powyższych punktów.
8. Za wstawianie zdjęć które nie spełniają wyżej wymienionych wymogów będą natychmiast dawane OSTRZEŻENIA.
9. Nazwy tematów mają wyglądać następująco Fotogaleria Kowalski.
10. Fotografie muszą być zamieszczone w formie miniaturki, z której po kliknięciu na nią otworzy się pełnowymiarowe zdjęcie.
11. Każdy użytkownik publikujący swoje fotografie na łamach działu "Fotogaleria", wyraża zgodę na ewentualny udział swojego zdjęcia w konkursie "Zdjęcie tygodnia/miesiąca/roku". Zdjęcia użytkowników do konkursu zgłaszają osobiście sami użytkownicy jak i moderatorzy. Jeśli jednak ktoś nie wyraża zgody by moderatorzy mogli zgłaszać ich fotografie, proszony jest powiadomić o tym fakcie moderatora Szaki'ego za pośrednictwem prywatnej wiadomości.



Strona 8 z 25 [ Posty: 493 ] Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 1025 Następna
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2006, 9:55
Posty: 402
GG: 12223752
Lokalizacja: Suwałki (DK8)

To prawda, ja osobiście na szczeście nigdy nie spotkałem się ze słym słowem od jakiegoś kierowcy z RiCö. Zawsze z uśmiechem - "cykaj" "rób z każdej strony". Własciwie tylko z RiCö ktoś pozwolił mi na sfotografowanie wnętrza (pomijając pewnego Holendra, ale to było dawno)
Raz tylko dość młody kierowca nie był przekonany po co ja robię te zdjęcia ale jak wytlumaczyłem to wkońcu się zgodził :)

_________________
http://www.flickr.com/photos/dk8/


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sty 2007, 21:38
Posty: 74
Lokalizacja: -->Wrocław<--

Co Do Kierowców Ricoe to nie wszyscy pozwalają robić zdjęcia np. mam dwie miejscówki do robienie zdjęć autom w ruchu a kawałek dalej jest Stacja z Parkingiem wiec patrze jedzie XLX od Ricoe cyklem fotkę :) postałem po fociłem i mówię wybiorę sie na parking po focic wbijam woła mnie kierowca z Manika :) no cóż nie wypada uciekać wiec podchodzę a on do mnie ze po co mi te zdjęcie itp. wiec ja mu wytłumaczyłem itp. on mówi ze aha i ze mogę sobie zostawić to zdjęcie a ja do niego a mogę zrobić jeszcze parę zdjęć ale stanowczo zabronił
Hehe zbiek okoliczności
W123 Sfociłeś tą Samą Scanie z Rioce co ja dokładnie 05.19.2007r ale chyba kierowca jest już inny bo ten nie był za miły ale pozwolił cykonoć zdjęcie
Twoja fota:
Cytuj:
Obrazek
Kilka moich zdjęć Tego wozu:
Obrazek
Obrazek

_________________
Jest biednie.
Kodak M753-Digital IS ISO1250


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2007, 10:29
Posty: 878
GG: 5761457
Samochód: Actros 4141
Lokalizacja: Nysa

Na moim ostatnim polowanku na feriach, które było w piątek, kierowca z zielonego Mana F2000 zatrzymał się na drodze, aby mnie się zapytać czy mam jakieś pozwolenie. Dodam że wyszedł z kabiny, aby mnie się zapytać. A jak już był na zewnątrz pojazdu spuścił belkę przeciw wjazdową umieszczoną z tyłu naczepy wywrotki. Oczywiście zrobiłem fotkę jego Mana :mrgreen:, którą dołączam:
Obrazek
PS. Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło :D .


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sie 2006, 12:14
Posty: 110
GG: 3620097
Samochód: Astra GSi 16v
Lokalizacja: Legionowo

I to jest najwiekszy kretynizm dla mnie - publikowac fotki z jazdy, jezeli kierowca wyraznie sobie nie zyczy albo ma jakies obiekcje... Chcesz wszystkim pokazac, jaki jestes kozak bo sie nie bales i foto pokazales?

Nie wiem, czy bys sie tak cieszyl, jakby cie porzadnie postraszyl ze lomot dostaniesz, ciekawe czy wtedy tez bys to foto pokazal :/

_________________
FRIC - transport i logistyka[/size]

Big wheels keep on turning...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2007, 10:29
Posty: 878
GG: 5761457
Samochód: Actros 4141
Lokalizacja: Nysa

Cytuj:
I to jest najwiekszy kretynizm dla mnie - publikowac fotki z jazdy, jezeli kierowca wyraznie sobie nie zyczy albo ma jakies obiekcje... Chcesz wszystkim pokazac, jaki jestes kozak bo sie nie bales i foto pokazales?

Nie wiem, czy bys sie tak cieszyl, jakby cie porzadnie postraszyl ze lomot dostaniesz, ciekawe czy wtedy tez bys to foto pokazal :/
Pokazanie tego zdjęcia ma na celu charakter informacyjny, że kierowca jest nerwowy. Źle to zrozumiałeś :evil:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2007, 20:56
Posty: 58
GG: 0
Samochód: ..

Cytuj:
Cytuj:
I to jest najwiekszy kretynizm dla mnie - publikowac fotki z jazdy, jezeli kierowca wyraznie sobie nie zyczy albo ma jakies obiekcje... Chcesz wszystkim pokazac, jaki jestes kozak bo sie nie bales i foto pokazales?

Nie wiem, czy bys sie tak cieszyl, jakby cie porzadnie postraszyl ze lomot dostaniesz, ciekawe czy wtedy tez bys to foto pokazal :/
Pokazanie tego zdjęcia ma na celu charakter informacyjny, że kierowca jest nerwowy. Źle to zrozumiałeś :evil:

A co ma do tego wszystkiego auto kierowcy? Nie życzyl sobie umieszczenia gdziekolwiek a tym bardziej robienia zdjęcia i tyle...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sie 2006, 12:14
Posty: 110
GG: 3620097
Samochód: Astra GSi 16v
Lokalizacja: Legionowo

Cytuj:
Pokazanie tego zdjęcia ma na celu charakter informacyjny, że kierowca jest nerwowy. Źle to zrozumiałeś
Jezeli mam polemizowac, to predzej ty nie zrozumiales intencji kierowcy. Rozumiem twoje marne tlumaczenie, jednak wydaje sie niezwykle, aby ktokolwiek skorzystal z takiej informacji. Szczeglnie, ze po naszych drogach jezdzi masa ciezarowek, a kierowca niekonicznie musi jezdzic ta sama ciezarowka.


Btw, jutro wybieram sie na fotki prawdopodobnie z recznym cb radyjkniem, wiec co ciekawsze reakcje zaslyszane w radiu postaram sie zapamietac i po powrocie tu je przedstawie ;)

_________________
FRIC - transport i logistyka[/size]

Big wheels keep on turning...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Cytuj:
Pokazanie tego zdjęcia ma na celu charakter informacyjny, że kierowca jest nerwowy. Źle to zrozumiałeś :evil:
Proponuje wpisać go na czarną listę :lol:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2007, 12:45
Posty: 408
Lokalizacja: (Z)Dolny śląsk

Cytuj:
Cytuj:
Pokazanie tego zdjęcia ma na celu charakter informacyjny, że kierowca jest nerwowy. Źle to zrozumiałeś :evil:
Proponuje wpisać go na czarną listę :lol:
Na liste Wildsteina :mrgreen:

Ja osobiście raz miałem problem gdy doczepiło się do mnie dwóch panów, grozili policją, ale spisali mnie i odjechali.
Co do odmawiania to niekiedy zdarzają się kierowcy naprawdę fajni (kiedyś podszedłem po prostu pogadać z kierowcą Actrosa, facet dolewał paliwa, gdy skończył i odjeżdżał to zatrąbił na pożegnanie...
Parę razy kierowcy mnie pogonili za samo przyglądanie się, jeden raz zdarzyło się że kierowca powiedział "idź stąd", ale żeby to jeszcze coś cennego wiózł, a tym czasem to był stary ZIŁ 130 z jakimiś deskami...

_________________
Semper Fidelis


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 cze 2006, 1:13
Posty: 59
GG: 0
Lokalizacja: Łódź

Rozumiem innych kierowców że buntują się :) Nie każdy to lubi :>

_________________
Daf XF105

WAJHA TEAM


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2005, 20:40
Posty: 358
GG: 0
Lokalizacja: Gliwice

Cytuj:
Rozumiem innych kierowców że buntują się :) Nie każdy to lubi :>
Ja osobiście, jak widzę kogoś, kto fotografuje mnie jak jadę osobówką, najchętniej bym się zatrzymal, zawrocil i powiedział parę nie do końca miłych słów co o tym myślę. Co innego ciężarowym, ale naprawdę, nie mam pojęcia od czego to zależy... zdjęcie jak zdjęcie :lol:

_________________
Uważaj na zapałki, którymi w czasie jazdy podtrzymujesz oczy, gdyż mogą się zapalić lub wbić w gałki oczne.


Post Wysłano: 13 kwie 2008, 12:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 mar 2008, 19:52
Posty: 18
GG: 2441431
Samochód: Skoda Fabia Hatch. 02' (rodziców)
Lokalizacja: Malbork

Ja często robię zdjęcia przez moje okno i nie muszę się pytać :D


Post Wysłano: 02 maja 2008, 21:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 kwie 2008, 16:14
Posty: 23
GG: 1856487
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Ja nie miałem jako takiego przypału ze ktoś sie czepiał tylko kiedyś koleś podjechał na stacje Volvem i podchodzę i pytam czy mogę parę fotek zrobić ja powiedziałem ze na jakiś tam konkurs no to powiedział "dobra to możesz robić" a jak inny przyjechał kiedyś to pytam sie czy mogę to powiedział że Tak i nic sie nie pytał ;d

_________________
Miejsce na Reklame


Jako, że to mój 1 post to Witam Was Serdecznie :)

Moje doświadczenia z kierowcami są raczej pozytywne zwłaszcza, że wiekszość fotek wykonuje w firmach znajomych lub u taty :) Na parkingach też bez wiekszych problemów można cykac fotki za pozwoleniem kierowców.
A co do zdjeć z wiaduktów to ... kierowcy lor dostaja białej goraczki bys podszedl do nich na parkingua to oklep murowany :) wiem bo tata lora jezdzi :) Ale to wszystko przez jakis cweli co kamieniami zucaja z wiaduktów :(

Pozdrawiam jak uruchomie aparat to założe galerie bo narazie fotosy same z tel k750i :D i zajme sie działem TransPolandu bo wygasł jak sie krz zwolnił (dawnot emu) pozatym tez kilka nieprawdziwych info tam popisanych :D


Post Wysłano: 14 maja 2008, 13:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 sie 2007, 13:47
Posty: 63
GG: 30108
Samochód: Scania

Co do lorek to nie powiedziałbym ze sie wkurzają może dlatego ze z wiaduktu..ale ja mam blisko fabrykę fiata czasem tam jestem, lorek mnóstwo ;) jak sie pytam czy mogę zrobić to jeszcze mi sie nie zdarzyło żeby odmówił ktoś i były przeważnie załadowane :P


Post Wysłano: 18 maja 2008, 12:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 kwie 2007, 16:59
Posty: 29
GG: 7839765
Lokalizacja: Wrocław

Na cyberfoto.pl jest temat o fotografi pojazdów, dam linka
http://www.cyberfoto.pl/tematy-ogolne/9 ... jazdow.htm

_________________
:* DAF XF 105 LONSTAR-*-*-*REDNEX-*-*-*Behemoth


Post Wysłano: 28 maja 2008, 23:02

Cytuj:
Co do lorek to nie powiedziałbym ze sie wkurzają może dlatego ze z wiaduktu..ale ja mam blisko fabrykę fiata czasem tam jestem, lorek mnóstwo ;) jak sie pytam czy mogę zrobić to jeszcze mi sie nie zdarzyło żeby odmówił ktoś i były przeważnie załadowane :P
Mnie chodzilo o to ze jakby wiedzieli ze to ty an wiadukcie stales i cos kabinowales to wtedy na parkingu moglbys miec lipe tak to raczej spoko jedynie pilnuja zebys nie porysowal :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 19:00
Posty: 25
Lokalizacja: Zabrze

Cytuj:
I to jest najwiekszy kretynizm dla mnie - publikowac fotki z jazdy, jezeli kierowca wyraznie sobie nie zyczy albo ma jakies obiekcje... Chcesz wszystkim pokazac, jaki jestes kozak bo sie nie bales i foto pokazales?

Nie wiem, czy bys sie tak cieszyl, jakby cie porzadnie postraszyl ze lomot dostaniesz, ciekawe czy wtedy tez bys to foto pokazal :/
Nie fotografujemy kierowców, tylko ich maszyny. Także nie łamiemy prawa.
Jeżeli fotografujemy pojazd firmowy, który nie należy do tego kierowcy (znaczy on go nie kupił) to także nie ma prawa nakazać nam skasowania w jakikolwiek sposób zdjęcia, gdyż pojazd nie należy do niego, a jak pisałem wyżej - my fotografujemy ten pojazd, a nie kierowcę.
Nauczyłem się tego z fotografowania KM - bo tam to dopiero się jaja dzieją ;D To, że dostanę łomot słyszę kilka razy w tygodniu nawet, czasami nawet ktoś wyjdzie w naszą stronę. Jeżeli będzie groźba to wzywamy policję - bo za co ma nam grozić? Zakazu nie ma? Nie ma! Więc fotografujemy.
Polecam:
http://www.phototrans.eu/autobusy.php?s=17&nr=72


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sie 2006, 12:14
Posty: 110
GG: 3620097
Samochód: Astra GSi 16v
Lokalizacja: Legionowo

Zacytuje tutaj wypowiedz z forum poswieconego fotografi, bardzo podobny temat:


Cytuj:
Wg prawa: O ile nie prześladujesz osoby fotografowanej to możesz robić zjdęcia komu i czemu chcesz. Ktoś może zadzwonić na policję jak mu się to nie podoba, a policja i tak nic ci nie zrobi. Pozostaje opcja, że jakiś niedouczony policjant będzie miał wątpliwości do twoich racji, ale zazwyczaj rozmowa z kimś "wyższym" do niego załatwia sprawę.

Osobną kwestią jest sprawa publikacji (czyli rozpowszechniania zdjeć), które jest ograniczone przez prawo do ochrony wizerunku. Na rozpowszechnianie wizerunku osoby trzeba mieć jej zgodę. I na to trzeba rzeczywiście uważać.

Wiec oczywiscie, samo pstrykniecie zdjęcia to mozesz robic komu chcesz, mozesz nawet do tego kierowcy podejsc i mu z 30 cm zdjecie zrobic. Natomiast na publikacje tego zdjecia MUSISZ miec pozwolenie, wiec sytuacja nie wyglada tak jak mowisz, ze wszyscy mogą ci nagwizdać.

W przypadku tej strony co podałeś to w mojej opinii ona jak najbardziej pod to podpada (nie chce mi sie paragrafu wyszukiwać) bo w tym momencie komantarz sprawia, ze fotografowanym obiektem przestaje byc pojazd, tylko staje sie nim kierowca, na ktorego zwracasz w ten sposob uwage i w ten sposob umieszczenie kazdego zdjecia na ktorym jest i autobus i kierowca oraz napisanie do tego komantarza "kolejny burak" jest juz złamaniem prawa

Cytuj:
Jeśli chodzi teraz o wizerunek firmy na pojeździe: logo, nazwa itd.
Do wizerunku firmy w tej postaci ktoś (najczęściej właściciel firmy) ma prawa majątkowe, a czasami również autorskie.
I tu jest druga kwestia co do rozpowszechniania materiałów chronionych prawem autorskim i majątkowym.
W momencie kiedy publikujesz zdjecie pojazdu i na zdjeciu jest jeden pojazd, rejestracje powinny byc zamazane albo nie powinny byc widocznie. Kwestia zamazania rejestracji nie dotyczy zdjęc grupowych

Wiec jezeli masz standardową cieżarówke albo autobus nikt nic nie moze ci zrobic.

W przypadku ciezarowki firmowej kazdy moze cie pociagnac do odpowiedzialnosci za tak jak jest napisane w cytacie, rozpowszechnianie materiałów chronionych prawem autorskim i majątkowym. Jezeli wiec na firmowe logo nałożone są prawa autorskie, publikacja fotografii powinna mieć zgode wlasciciela tego znaku, wiec np. firmy Sachs Trans, PEKAES albo chociażby PKS Kętrzyn.
Cytuj:
POWTARZAM: focić można się kogo chce i niestety takie prawo, że jak ktoś ci robi na miescie zdjęcia to nie możesz mu nic zrobić. Dopiero ROZPOWSZECHNIANIE (publikacja) jest ograniczane prawem.
I to by bylo na tyle

_________________
FRIC - transport i logistyka[/size]

Big wheels keep on turning...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 19:00
Posty: 25
Lokalizacja: Zabrze

Może źle się wyraziłem. Wiadomo, jeżeli kierowca spyta się łagodnie co to są za zdjęcia i poprosi o niepublikowanie - to nie robię, oczywiste. Ale jeżeli wyskoczy na mnie z "pyskiem", że rozwali mi aparat, wyzwie mnie od ch** i innych osób, to wtedy człowiek robi mu automatycznie na złość.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 8 z 25 [ Posty: 493 ] Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 1025 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: