Strona 8 z 15 [ Posty: 285 ] Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 1015 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 sie 2010, 12:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 gru 2008, 20:28
Posty: 190
GG: 9542791
Samochód: A raczej jego brak...
Lokalizacja: Pisz NPI

Cytuj:
Wybacz, ale pordzewiały zderzak w rocznym XFie to lekkie przegięcie.
Hmm, jeszcze takich cyrków nie widziałem, a często osoby z lekka wrogo nastawione do tej marki wyolbrzymiają nie które fakty, które wyczytali, usłyszeli :) A i dodatkowo w DAFie najszybciej zderzak się pognie, a w scani popęka.
Cytuj:
I odpadająca farba z felg !
Po jakim czasie ?


Czasami jak czytam wiadomości na tym forum, a mając do czynienia z poruszanym tematem, zastanawiam się jak to jest, gdyż tak jak w zderzaku z tym DAF'em, miałem do czynienia więcej czasu niż rok z XF i takich cyrków nie było.

_________________
Stoi na stacji lokomotywa...


Post Wysłano: 19 sie 2010, 13:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2010, 15:15
Posty: 30
GG: 0

Cytuj:
I odpadająca farba z felg !
W Scaniach to też żadna nowość.


Post Wysłano: 19 sie 2010, 13:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Cytuj:
Cytuj:
I odpadająca farba z felg !
W Scaniach to też żadna nowość.
Bo to wszystko pokłosie jakiejś niczym nie uzasadnionej mody na "malowanie proszkowe" które przez wielu lakierników jest uważane za antymalowanie.

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Post Wysłano: 22 sie 2010, 22:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 maja 2006, 15:22
Posty: 63
GG: 5888848

Na moje oko DAF za bardzo skupił się na kabinie i jej wykończeniu a trochę zapomniał o mechanice. Fakt silniki paccara są naprawdę dobre ale ciągną dopiero na dużych obrotach, a ZF16 się nie dyskutuje ;)

_________________
"Z przodu droga z tylu dym, daje w piz*** bo mam czym."

Słowa śp. Dziadka kierowcy


Post Wysłano: 23 sie 2010, 23:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1823
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Cytuj:
Fakt silniki paccara są naprawdę dobre ale ciągną dopiero na dużych obrotach
Tak było w ATi. W nowych modelach produkowanych od 1997 roku nie ma znaczenia ile masz obrotów, ciągną równo. Wiem, bo troche mieliśmy DAF-ików.
Cytuj:
Wybacz, ale pordzewiały zderzak w rocznym XFie to lekkie przegięcie
"Jak dbasz tak masz". Jeżeli myjesz samochód raz na dwa lata, a on stoi po zimie uje*any w soli to dziwić sie, że rdzewieje... Fakt, faktem DAF-y nie mają mocnych blach, ale my mieliśmy 95XF z 1998 roku i był traktowany jak należy i rdzy nie było, zresztą podobnie jest teraz z XF95. ;)
Cytuj:
I odpadająca farba z felg !
Pierwsze słysze. ;)
Cytuj:
Na moje oko DAF za bardzo skupił się na kabinie i jej wykończeniu a trochę zapomniał o mechanice.
ATi, 1.700.000 przebiegu, przy silniku zero dotykania. ;) Poszedł do Arabów, ponieważ była to "skrzyniówka", a nam potrzebny był ciągnik. Jeżeli uważasz, że DAF nie skupił sie na mechanice to sie mylisz. :)

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 23 sie 2010, 23:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Cytuj:
Wybacz, ale pordzewiały zderzak w rocznym XFie to lekkie przegięcie
"Jak dbasz tak masz". Jeżeli myjesz samochód raz na dwa lata, a on stoi po zimie uje*any w soli to dziwić sie, że rdzewieje... Fakt, faktem DAF-y nie mają mocnych blach, ale my mieliśmy 95XF z 1998 roku i był traktowany jak należy i rdzy nie było, zresztą podobnie jest teraz z XF95. ;)
Problem jest dużo płytszy, aniżeli nie mycie samochodu. Przy czym widzę, że dyskusje możemy zakończyć, bo tata ma dużo Dafów :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 24 sie 2010, 21:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 mar 2008, 22:05
Posty: 269
GG: 12975077
Samochód: Ford Transit '98
Lokalizacja: Biała Podlaska

co do dafów to miałem jak narazie do czynienia z dwoma modelami, 95 z 2000 roku i 95 z 2004 roku. Oba SC, ten pierwszy z silnikiem o mocy 380km a drugi 430km + automat. A więc tak, kiedy podróżowałem tamtym z 2000 roku miał wtedy 7 lat, trochę ponad mln przebiegu, śladowe ilości rdzy, bezawaryjny silnik, strasznie awaryjną skrzynie (nie wiem czy każda taka była czy tylko w tym egzemplarzu, żeby nie było, jeździło na nim 4 kierowców i każdy miał z nim podobne problemy). Wygodne łóżka, miejsca w sam raz :) Natomiast ten drugi, co łatwo wywnioskować ma 6 lat, 936 tys km przebiegu, fajny silnik, lecz okropna skrzynia, precz co nie da się wykorzystać mocy. Rdzy ma sporo, zarówno na ramie jak i blachach kabiny... Kokpit, choć niewiele zmieniony to jakoś bardziej przypadł mi do gustu, w kabinie nieco ciszej. Bardzo wydajna klima, właściwie od razu pod uruchomieniu zrobiło się przyjemnie. Natomiast strasznie tłucze się kabina, z początku myśleliśmy że to zawieszenie, ale diagnosta nas uspokoił. Dodam, ze średnie spalanie na dystansie 1300km z naczepą firanka na pusto wyszło 21,7l/100km według wskazań komputera. Prawda to czy raczej coś jest kopnięte i lepiej nie wierzyć w takie wskazania???

_________________
Powyższy post wyraża opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny!


Post Wysłano: 02 wrz 2010, 22:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1823
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Wybacz, ale pordzewiały zderzak w rocznym XFie to lekkie przegięcie
"Jak dbasz tak masz". Jeżeli myjesz samochód raz na dwa lata, a on stoi po zimie uje*any w soli to dziwić sie, że rdzewieje... Fakt, faktem DAF-y nie mają mocnych blach, ale my mieliśmy 95XF z 1998 roku i był traktowany jak należy i rdzy nie było, zresztą podobnie jest teraz z XF95. ;)
Problem jest dużo płytszy, aniżeli nie mycie samochodu. Przy czym widzę, że dyskusje możemy zakończyć, bo tata ma dużo Dafów :)
Nie, mój tata ma jednego DAF-a. Może pisze tak, bo ja mam z DAF-ami styczność na codzień i wiem co nieco, a nie jak ty tylko z opowiadań na parkingach, że turbiny siadają. ;) Może dla ciebie Scania nie rdzewieje i jest komfortowa? ;) Wystarczy sie przejechać "czwóreczką" po małych dziurach i garki ci pospadają na główke, w końcu te sportowe zawieszenie. :lol: Poza tym ta ich moc i bezawaryjność... Ahhh. :D Nie ma to jak zimą przy -10 stać już na drodze zamarzniętym? :mrgreen:

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 03 wrz 2010, 17:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2005, 18:35
Posty: 453

Jak tak patrze na Twój nick to dochodzę do wniosku, że niema co dalej z Tobą dyskutować, ponieważ jesteś osobą nieobiektywna i nic Ci się nie da wytłumaczyć. Tak właśnie jest panie Damian_DAF


Post Wysłano: 03 wrz 2010, 18:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1823
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Cytuj:
Jak tak patrze na Twój nick to dochodzę do wniosku, że niema co dalej z Tobą dyskutować, ponieważ jesteś osobą nieobiektywna i nic Ci się nie da wytłumaczyć. Tak właśnie jest panie Damian_DAF
Teraz powinienem napisać, że przepraszam za uraze marki Scania jak i jej fanów i wielbicieli, ale szczerze - [wycenzurowano] to. :mrgreen:

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 03 wrz 2010, 18:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
Cytuj:
Jak tak patrze na Twój nick to dochodzę do wniosku, że niema co dalej z Tobą dyskutować, ponieważ jesteś osobą nieobiektywna i nic Ci się nie da wytłumaczyć. Tak właśnie jest panie Damian_DAF
Teraz powinienem napisać, że przepraszam za uraze marki Scania jak i jej fanów i wielbicieli, ale szczerze - [wycenzurowano] to. :mrgreen:
Nikogo nie musisz przepraszać, ale jesteś nieobiektywny, możliwe, że zaślepiony miłością do Dafów.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 04 wrz 2010, 10:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2010, 11:30
Posty: 5
GG: 0
Samochód: Renault Magnum
Lokalizacja: Katowice

Jeździłem DAF-em XF 106.460SC i szczerze mówiąc jestem przyjaźnie nastawiony do tych pojazdów. Jeśli chodzi o kabinę to była dla mnie wystarczająca. Spokojnie się po niej przemieszczałem. Co jeszcze mi się spodobało we wnętrzu DAF-a? Atrakcyjne materiały oraz użyte kolory we wnętrzu. Jedyne co to fotele mogłbyby być ciut wygodnieszje.
Co do silnika. Jest ekonomiczny to fakt, ale pomimo 460KM nie jeździ tak jak bym się tego spodziewał...
Ogólnie byłem zadowolny z tego pojazdu. Teraz jeżdzę Renówką, która również jest bardzo dobrym samochodem.
Mówice co chcecie, ale ja osoboiście uważam, że DAF to solidne, wygodne i dobre auto!

_________________
"Niemniej, gdybym jeszcze raz stanął przed wyborem drogi życiowej, to rozpatrując wszystkie za i przeciw, najprawdopodobniej wybrałbym ponownie ten zawód" .


Post Wysłano: 06 paź 2010, 13:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4069
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
Fakt silniki paccara są naprawdę dobre ale ciągną dopiero na dużych obrotach, a ZF16 się nie dyskutuje ;)
1. Jeżeli są takie dobre to czemu spalają tyle oleju??
2. Nie wiem co rozumiesz przez ciągną na dużych(wysokich) obrotach, ale redukcja na wzniesieniu o połówkę zwiększa chwilowe spalanie o 20-30l, i wtedy Daf przestaje być ekonomiczny
3. Wg. mnie, 16 przełożeń to za dużo

PS. Wadą jest słaby hamulec wydechowy (albo ja za dużo ładuje, jak to mi dzisiaj na radiu powiedzieli :lol: )

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 06 paź 2010, 20:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2007, 20:10
Posty: 320
Lokalizacja: ??Bialystok

Moj to jakis chyba wynalazek bo na 40 tys niedolewam nic,jeslichodzi o 16 przelozen duzo moze i tak ale jest czym mieszac i powiedz czym jezdzisz ze ty nie redukujesz biegów :>


Post Wysłano: 07 paź 2010, 1:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4069
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Aktualnie jeżdżę 105.460;
redukować muszę bo się wozi po 25t,
tylko niektórzy redukują zanim się górka zacznie, co jak wspomniałem nie jest ekonomiczne;
a bańkę oleju raz na miesiąc dolewam :/

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 07 paź 2010, 16:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 wrz 2009, 17:33
Posty: 41
GG: 0
Samochód: Taczka
Lokalizacja: Zielona Góra Falubaz!!!

Cytuj:
Jeździłem DAF-em XF 106.460SC i szczerze mówiąc jestem przyjaźnie nastawiony do tych pojazdów.
Nie wiedziałem ze Daf wydal nowy model 106. :lol:
A odnośnie Dafa, to prawda zderzak rdzewieje i auto myje co drugi tydzień żeby nie było ze niemyty pól roku. W 105 z 2008 r.

_________________
Pociągi Na Tiry!!!


Post Wysłano: 09 paź 2010, 21:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2010, 19:35
Posty: 15
GG: 0
Samochód: BRAK

Pordzewiały zderzak to hańba.
Poza tym ten samochód wg mnie ma same zalety: kabina SSC, pojemność niesamowita, duża liczba schowków, funkcjonalny stolik, duże wygodne łóżka, bardzo dobrze rozplanowane nawiewy ogrzewania postojowego, bardzo cichy.
W Niemczech Daf jest na 3 miejscu jeśli chodzi o liczbę sprzedanych ciężarówek, to chyba coś znaczy:).
Wady: pordzewiały zderzak
(Wiem, cały metalowy, słabo zabezpieczony przed korozją). Co rok trzeba go malować na nowo.


Ostatnio zmieniony 10 paź 2010, 9:21 przez eRKaZet, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie nadużywaj emotikon i nie pisz postów w kolorze czerwonym.


Post Wysłano: 16 paź 2010, 10:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4069
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
bardzo dobrze rozplanowane nawiewy ogrzewania postojowego
Tylko w XF, bo w CF wieje prosto w drzwi pasażera
Cytuj:
bardzo cichy.
...jak zgasisz silnik :lol: (nawet gruby materac na łóżku nie za bardzo pomaga)

do Scanii jeszcze daleko.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 16 paź 2010, 12:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
W Niemczech Daf jest na 3 miejscu jeśli chodzi o liczbę sprzedanych ciężarówek, to chyba coś znaczy:).
Że jest tani :|

Wyniki sprzedaży na poszczególnych rynkach nie są niestety dobrym odzwierciedleniem wartości samochodu ;)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 19 paź 2010, 21:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2010, 19:35
Posty: 15
GG: 0
Samochód: BRAK

"Wyniki sprzedaży na poszczególnych rynkach nie są niestety dobrym odzwierciedleniem wartości samochodu".

A co według Ciebie jest dobrym odzwierciedleniem wartości samochodu?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 8 z 15 [ Posty: 285 ] Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 1015 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: