Strona 7 z 139 [ Posty: 2777 ] Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 9139 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 sty 2008, 20:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lut 2007, 11:58
Posty: 57
GG: 0
Samochód: MAN TGA 530 XXL
Lokalizacja: Lubin

Panowie a mam takie jezcze jedno pytanko .Gdzie mozna odstać mape francji na ktorej jest opisane o jakich godzinach na landówkach można gabarytem jechać ???? Słyszłem ze na takiej mapce są godziny o której można wjeżdzać do danego miasta o danej godzinie gabarycikiem ???

_________________
W nocy używam najwięcej swojej Mocy !!!!!!!


Post Wysłano: 30 sty 2008, 20:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Mapę taką dostaje się wraz ze stałym zezwoleniem i nie ma tam godzin a są drogi wytyczone dla gabarytów.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Post Wysłano: 01 lut 2008, 3:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2007, 3:46
Posty: 7
Lokalizacja: Śrem

Witam Was.
Jestem na etapie przyjmowania się do firmy zajmującej się przewozem ładunków ponadgabarytowych i proszę o kilka informacji,jeśli to możliwe.
Mianowicie czeka mnie kurs pilotażu w Niemczech,i nie mam pojecia czego się mogę spodziewać.Ja bym problemu nie miał żeby jechać bez jakichkolwiek informacji,ale żeby zdecydowac się na kurs i prace u nich to muszę zwolnic się z dotychczasowej (kierowca iveco 35c11).Jeśli nie wypali mi ten kurs to zostane na lodzie.
Czy znacie moze kogoś kto pracuje w Uniwersal Transport Poznań?Czy móglby ktos podac jakieś namiary na pilotów z tej firmy?Choćby mail.
Bardzo prosze o pomoc,bo to moja życiowa szansa pracy przy czymś naprawdę ciekawym.
Każde info jest dla mnie cenne.
Dzieki góry.Pozdrawiam.Marcin.


Post Wysłano: 01 lut 2008, 9:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Jeżeli firma organizuje taki kurs i wysyła na niego pracownika to powinna go jakoś przygotować.
a co do życiowej szansy w pilotażu... :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Post Wysłano: 01 lut 2008, 10:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 11:42
Posty: 358
GG: 175257427
Lokalizacja: Sweden

Ciekawi mnie na jaki kurs Cię z Universala do Niemiec wysyłają ?? Z racji tego że, jesteś nowym pracownikiem - to na BF3 raczej chyba nie :( Możesz coś więcej napisać ??

Podzielam zdanie Grześka_EK co do życiowej szansy w pilotażu ... :D Mam nadzieję kolego że, wiesz na co się piszesz - bo praca pilota - to nie tylko kręcenie kółkiem przed lub za gabarytem ... No i że, czytając mapę trafisz pod wskazany adres ...

Powodzenia !!

_________________
"... Life's simple, make choices, don't look back ..."


Post Wysłano: 01 lut 2008, 16:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2007, 3:46
Posty: 7
Lokalizacja: Śrem

Przygotowali mnie w ten sposób że dostałem materiały w dwoch językach (polski/niemiecki) do zapoznania się.Przepisy,zabezpieczenia ładunków,rodzaje zabezpieczeń,informacje dotyczące działających sił,itd.
Do wtorku mam się zdecydować czy dam radę na kursie (chodzi o język).Jeśli się zdecyduję, to wysyła mnie na kurs trzydniowy a poźniej podpisuję umowę.
Szansa może nie życiowa,ale wolę zarywac noce przy pomocy w gabarytach,niż zarywać te same noce wożąc np.pampersy.A że lekko będzie,to nigdzie nie napisałem :roll:
Jaki to bedzie kurs,to mi nic nie mówili,tylko że kurs dla pilotów.
Liczę sie z tym że to nie tylko jazda.Dochodzi do tego załatwianie papierów,odkręcanie ewentualnych przeszkód,dbanie o bezpieczeństwo.
Thomsen,skąd to "czytanie mapy" wziąłeś?Nie jesteś czasem z U.T.?Ja tak w CV dodatkowo napisałem,że potrafię dobrze czytać mapy.To też trzeba umieć,prawda?
EDIT:
Pracować miałbym w 90% w Niemczech i czasami w Polsce.Tak mówił człowiek z którym rozmawiałem.


Post Wysłano: 01 lut 2008, 19:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Nie Thomsen nie jest z U.T.
O czytanie mapy chodzi o to że znasz drogi i wiesz jak bezpiecznie przeprowadzić dany ładunek.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Post Wysłano: 01 lut 2008, 20:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Acetonitryl,jestem teraz w trasie (stoję na Mostkach) obok mnie siedzi nasz pilot z BF-3 i czytał co napisałeś.Powiedział że jeżeli znasz dobrze język,to kurs nie powinien Ci przysporzyć problemów.Na samym początku jak zobaczą że masz Polskie Prawo Jazdy,to będą starali przetestować Twój język.Pamiętaj że same papiery to nie wszystko,przy pilotażu bardzo często pilotujesz z policją Niemiecką a jeżeli przed przystąpieniem do pilotażu zauważą że czegoś nie kumasz po Niemiecku,to jest po jezdzie.Wczoraj wyprowadzali mnie z Wurzburga,trzepanie ok 1 godzina.W trakcie kursu prowadzone są dyskusje a sam kurs kończy się egzaminem,na którym jest ponad 20-cia pytań i parę możliwych odpowiedzi na każde pytanie.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 01 lut 2008, 22:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 11:42
Posty: 358
GG: 175257427
Lokalizacja: Sweden

Czytanie mapy wziąłem stąd że, zdażają się piloci którzy bez mapy nie są w stanie jechać :( Mimo że, wcześniej się omawiało trasę [zmiana może dwóch numerów dróg krajowych np. z DK10 na DK22] !!

Jeśli już mają mapę miasta - to bez zatrzymywania się, nie pojadą :( [bo na mapie jedziemy "z góry na dół", i mu drogi nie tak idą] ...

Poza tym część z nich myśli że, pilotowanie to tylko jechanie przed autem i mruganie kogutami ...

No ale jeśli kolego "czujesz" że, nadasz się do tej pracy - to powodzenia !! Rada ode mnie: Możesz sobie zrobić uprawnienia do kierowania ruchem - w PL kurs organizuje Komenda Wojewódzka Policji ...

_________________
"... Life's simple, make choices, don't look back ..."


Post Wysłano: 02 lut 2008, 20:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2005, 16:35
Posty: 829
Samochód: Ciężarowy
Lokalizacja: Wronki

Universal Transport :arrow:

Obrazek

Obrazek


Post Wysłano: 02 lut 2008, 21:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Cytuj:

No ale jeśli kolego "czujesz" że, nadasz się do tej pracy - to powodzenia !! Rada ode mnie: Możesz sobie zrobić uprawnienia do kierowania ruchem - w PL kurs organizuje Komenda Wojewódzka Policji ...
Kolego co masz na myśli pisząc o uprawnieniach do kierowania ruchem ?
Jeżeli chodzi o szkolenia pilotów przez policję,to już od blisko czterech lat nie robią i nie wydają uprawnień na pilotaż.
Co do samego kierowania ruchem,to już totalna porażka.Ktokolwiek usiądzie na pilota,to ma uprawnienia do kierowania ruchem (Dz. U. Nr 110 poz. 1165.),czasami nie mając o tym zielonego pojęcia.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 02 lut 2008, 22:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 11:42
Posty: 358
GG: 175257427
Lokalizacja: Sweden

Cytuj:
Cytuj:

Co do samego kierowania ruchem,to już totalna porażka.Ktokolwiek usiądzie na pilota,to ma uprawnienia do kierowania ruchem (Dz. U. Nr 110 poz. 1165.),czasami nie mając o tym zielonego pojęcia.
No i właśnie mi o to chodzi :( Wiem że, kursów dla pilotów transportu nienormatywnego już nie ma :( a powinny być !!
A co do samych uprawnień ... Jest dokładnie tak jak piszesz, ludzie nie mają pojęcia o co w tym chodzi. Zgodnie z przepisami nawet zwykły robol "kierujący ruchem" na wahadełku podczas robót drogowych powinien mieć uprawnienia do takich czynności :) Więc jeśli taki przyszły "pilot" pójdzie na taki kurs, posłucha co mają do powiedzenia, przyswoi chociaż część tych informacji - to napewno będzie miał już WIĘKSZE pojęcie o co w tym chodzi, od takiego zwykłego Kowalskiego, co ma prawo jazdy na osobóweczki i udało mu się dostać "na gabaryty" ...
Oczywiście daleko nam do niemieckiego porządku :(, ale i u nas można pogłębić wiedzę na ten temat, choćby przez takie kursy ... Oczywiście są to półśrodki - ale zawsze coś ...

_________________
"... Life's simple, make choices, don't look back ..."


Post Wysłano: 03 lut 2008, 18:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 cze 2007, 13:25
Posty: 24
Lokalizacja: Opole

Cytuj:
Dzisiaj ok.10.30 dostalem telefon od Daniela,że zaraz kolo mnie bedzie lecial gabaryt. Ja oczywiscie klapeczki na nogi i rura przed dom z aparatem :D

Kliknac w miniaturke,zeby byl pelny rozmiar.

Ze względu na wymiary 5,5m średnicy transport odbywał się w dzień, zastosowaliśmy do tego naczepy typu kasselBrucke dzięki czemu ładunek podczas transportu znajdował się zaledwie kilka centymetrów od ziemi, kolego jakbyś miał więcej zdjęć prosiłbym o przesłanie na adres damian@bedmet.pl z góry dziękuje i Pozdrawiam

_________________
BEDMET LOGISTIC
45-641 Opole, Oświęcimska 100K
tel. +48 77 453 51 90
http://www.bedmet.pl


Post Wysłano: 03 lut 2008, 23:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2007, 3:46
Posty: 7
Lokalizacja: Śrem

Bardzo dziękuje koledzy za wszelkie info.Właśnie o to mi chodziło.
Ja bym w takiej pracy dał rade na bank,ale język bedzie tu barierą.Co prawda uczyłem sie niemieckiego sześć lat,jednak dawno już nie używałem i wiadomo że nie bedzie on perfekcyjny.Już teraz wiem że nie dał bym rady.Niestety musze się pożegnać z U.T,a szkoda.Jeśli ktoś z Was miałby jakieś info o firmie która potrzebuje dobrego pracownika/pilota,takiego co umie jeździć autem,zna się na mapach i nigdy się nie poryczy na środku drogi,to prosze dac moje namiary. acetonitryl@tlen.pl
Dzieki i szerokości dla Was tam.A ja dalej w trasę z paletami :)


Post Wysłano: 04 lut 2008, 1:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Damian poznajesz tę naczepę,stojak i ładunek ? Kiedyś wracając z D zajechałem do Was na bazę,zostawiłem swojego Tiefbett`a zapiąłem Wasz sprzęt i poleciałem do K po ładunek.Waszemu kierowcy coś wypadło i w ramach dobrosąsiedzkiej pomocy ja to przewiozłem.Kurcze,już 0:15,dawno powinienem być w drodze.Pozdrawiam.
Obrazek

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 04 lut 2008, 1:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 cze 2007, 13:25
Posty: 24
Lokalizacja: Opole

Cytuj:
Damian poznajesz tę naczepę,stojak i ładunek ? Kiedyś wracając z D zajechałem do Was na bazę,zostawiłem swojego Tiefbett`a zapiąłem Wasz sprzęt i poleciałem do K po ładunek.Waszemu kierowcy coś wypadło i w ramach dobrosąsiedzkiej pomocy ja to przewiozłem.Kurcze,już 0:15,dawno powinienem być w drodze.Pozdrawiam.
pamiętam ten ładunek sam Cię wyprawiałem z bazy, pozdrawiam

_________________
BEDMET LOGISTIC
45-641 Opole, Oświęcimska 100K
tel. +48 77 453 51 90
http://www.bedmet.pl


Post Wysłano: 14 lut 2008, 14:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Coś cicho w moim ulubionym temacie :mrgreen:
sory że tak nie poukładane
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Post Wysłano: 14 lut 2008, 18:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 mar 2007, 15:04
Posty: 153
GG: 539082
Lokalizacja: Słupsk

kolego Grzesiek,
Niektóre widoki wydają mi się znajome i mam pytanie czy byłeś może w okolicach Słupska z konstrukcjami do wiatraków :?: Wiem że obsługujecie budowę wiatraków koło Słupska, ciężarówek jak i dzwigów widać od was tam sporo.
pozdro szerokości
bajoooo

_________________
Trypek1990


Post Wysłano: 14 lut 2008, 19:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lip 2007, 13:03
Posty: 228
GG: 7
Samochód: Służbowy
Lokalizacja: GSL

Cytuj:
kolego Grzesiek,
Niektóre widoki wydają mi się znajome i mam pytanie czy byłeś może w okolicach Słupska z konstrukcjami do wiatraków :?: Wiem że obsługujecie budowę wiatraków koło Słupska, ciężarówek jak i dzwigów widać od was tam sporo.
pozdro szerokości
bajoooo
Wyprzedziłeś mnie, właśnie chciałem o to samo zapytać. :D To VOLVO FH12 jest mi znajome widziałem chyba właśnie je dosyć często koło wiatraków. Na mieście kręcił się też pilot z EK Sprinterem ze skrzynią ładunkową.
Grzesiek, jak masz jeszcze jakieś foty z naszych okolic to wrzucaj!

_________________
A -> 09.12.2009 ;)
B -> 09.12.2009 ;)


Post Wysłano: 14 lut 2008, 20:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Nigdzie z tych zdjęć nie byłem i szczerze to do końca nie wiem kto jest ich autorem sam otrzymałem wszystkie od właściciela. Jeżeli dostanę coś jeszcze to na pewno wrzucę tutaj ;)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 7 z 139 [ Posty: 2777 ] Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 9139 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: