Strona 7 z 14 [ Posty: 266 ] Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 914 Następna
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2009, 14:34
Posty: 162
GG: 0
Samochód: na baterie

bardzo ciekawa przyczepa chyba od traktora ,szukałem ale nie znalazłem czy są tam jakieś linie namalowane na tym placu? czy jest to w zachodniopomorskim? jak jechałem na Niemcy to widziałem podobnego MANa z eLką jadącego przez pole,najlepszy w tym wszystkim to Manik


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lis 2008, 22:59
Posty: 103
GG: 7182535
Lokalizacja: Karsin | GKS

Mylisz się kolego. Jest to w pomorskim. Wybrałem tą szkołę bo robiłem tam B i C i oby dwie kategorie zdałem za pierwszym razem! Po prostu uczy dobrze a nie moja wina, że ma taki plac... Cena jest utargowana bo robiłem tam B i C oraz moi bracia robili tam B i C+E więc mam upust. Linii nie ma są tylko pachołki i po śladach. Kiedyś samą solówką byłe przy okazji w Tucholi na jeździe i tam manewrowałem na placu. Myślę, że nie stanowi problemu podskoczyć na dobry plac do Chojnic.
Pozdrawiam


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sie 2009, 20:05
Posty: 4
GG: 0

W poniedziałek zaczynam moją przygodę z zestawem, zaczynam kurs E do C jestem już po trzech godzinach jazdy próbnej "oszacowania" czy się nadaję na kierowce takiego zestawu. Będę się szkolił na Daf-ie 85 cf z naczepą ale kilka godzin jazdy będę miał na Actros-ie z przyczepą. Egzamin już 10.10.2009 :lol:

_________________
Kat. B 1999. Kat. T 1999. Kat. C 2004. Kat. A 2006. Kat. D 2008.
Kat. E 2009

Certyfikat ADR, przewóz koni ACET certyfikat i kurs kompetencji na AutoBus.

DAF 75 cysterna z opałem a czasami DAF 75. z końmi wyścigowymi na pace ;).


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2009, 0:32
Posty: 6
GG: 2380187
Samochód: puszka z lat '90..
Lokalizacja: Warszawa

Witam.
Egzamin na kategorię C zdawałem w tym roku - lipiec. Także chciałbm się podzielić paroma informacjami.
Nauka wyglądała bardzo... samodzielnie ;/ a w zasadzie był to mega-przyśpieszony kurs nauki jazdy z uwagi na zbliżający się wtedy termin wprowadzenia nowych przepisów na kurs na przewóz rzeczy.
Już na drugiej lekcji dostałem kluczyki od MANa L2000 z 6-cio biegową skrzynią, na którym to się uczyłem. I sam manewrowałem na placu. Gabaryty jak i masa tego pojazdu oraz jego prowadzenie znacząco odbiegały od tego, z który miałem pierwszy raz w zyciu styczność na egzaminie praktycznym na placu WORD Odlewnicza w Warszawie. Był to DAF FA/LF 55.220 z 9-cio biegową skrzynią biegów, z czego dopiero na 7-mce osiągałem 50 km/h na optymalnych obrotach (!). Zdałem za pierwszym razem, a po odebraniu nowego Prawka pognałem czym prędzej zapisać się na kurs na przewóz rzeczy, w tej samej miejscowości. Trwał 5 dni, a dodam że cały czas pracuję (nie jako kierowca) więc wielkie podziękowania należą się organizotarom szkolnia, którzy dostosowali wykłady do godzin pracy. Kurs obejmował podstawowe informacjie m.in z prowadzenia własnej działalności gospodarczej, bezpiecznej jazdy, zachowania pojazdu, zabezpieczania ładunków, konsekwencji nie dostosowania się do przepisów i tak dalej. Na koniec znów MAN L2000 i trochę teorii o czym należy pamiętać, co sprawdzać okresowo i przed każdym wyjazdem.
W sumie miło wspominam tą naukę, choć tak naprawdę byłem zdany na siebie, trochę nie powinno tak być.
W planach mam jeszcze: kurs C+E oraz kurs ADR. Aktualnie nie pracuję jako kierowca, ponieważ na C nigdzie nie chcą. AHA zapomniałem dodać, że ZANIM zapisałem się na kurs C zrobiłem wszelkie badania płacąc za nie z własnej kieszeni - chciałem być pewn, że nadaję się na takiego kierowcę. I nie ma przeciwwskazań ;)

_________________
C? Już jest. C+E? No też.. ;) Nawet kurs na przewóz... brakuje tylko świeżo wydanego papieru :D


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lis 2009, 19:53
Posty: 47
GG: 0
Samochód: Lancia Kappa
Lokalizacja: k. Mińska Maz

Witam wszystkich Forumowiczów :D jestem tu nowy, ale forum obserwuje już od jakiegoś czasu i bardzo mi się ono podoba. Ale do rzeczy. Kurs na kategorię C zacząłem z końcem września 2009 w ośrodku ,, Przy Straży" w Mińsku Maz. Jest to filia siedleckiego ośrodka ,,Wałowa". I tak w Mińsku miałem teorię ( w 2 tygodnie) + lekarz w ośrodku, natomiast jazdy po Siedlcach. Troszkę męczące te dojazdy, ale w Siedlcach 23. 11 egzamin więc powinno wyjść mi to na dobre. Pomykam Manem 10.224. Troszkę rozklekotany, ale nie ma większych trudności w jeździe. Ośrodek ma chyba ze 4 takie Mańki + 1 TGL którym mam się przejechać przed egz. żeby się z nim zapoznać jak to mój instruktor powiedział. Na koniec coś co pewnie nie jednego zainteresuje czyli cena kursu - 1800 zł. Pozdrawiam

_________________
kat. B -> 2005
kat. C -> 2010
kat. C+E -> 2010
kat. A -> 2010
... i na tyle starczyło sił...


Ostatnio zmieniony 10 sty 2010, 14:15 przez Aparat, łącznie zmieniany 1 raz.

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2009, 14:34
Posty: 162
GG: 0
Samochód: na baterie

Cytuj:
Na koniec coś co pewnie nie jednego zainteresuje czyli cena kursu - 1800 zł
co w tym takiego interesującego podrożało teraz czy co ja 2 miesiące temu też tyle dałem,a słyszałem że nawet po nie całe 1700 jest ale za to w Elblągu widziałem po 2100zł i więcej,też sie uczyłem na takim maniku zrywny dosyć skrzynia 6? czy 8 ? a zdawałem na badziewnym star 12.155


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lis 2009, 19:53
Posty: 47
GG: 0
Samochód: Lancia Kappa
Lokalizacja: k. Mińska Maz

Kwotę napisałem, żeby ewentualni zainteresowani mieli porównianie. W Mińsku jest ośrodek który C robi za 1600. Co do Mańka skrzynia 6 i fakt że zrywny to on jest. A co do egz. to sie okaże co sie trafi. Ale też mi instruktor mówił, że te star many to badziewie.

_________________
kat. B -> 2005
kat. C -> 2010
kat. C+E -> 2010
kat. A -> 2010
... i na tyle starczyło sił...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 gru 2009, 22:53
Posty: 23
GG: 2723501
Samochód: narazie brak
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.

witam wszystkich jestem nowy tutaj wlasnie zdalem na kat c uczylem sie na manie bodajze l2000 6 biegow rocznik 2000 fajne atko tylko przy gwaltownym chamowaniu trzeba bylo uwazac bo sciagalo go na prawo ;-) natomiast gdy zasiadlem na star-man
na egzaminie tutaj zaczela sie wyzsza szkola wciskajac sprzeglo malo kierownicy i fotela bym nie wyrwal tak trzeba bylo sie zapierac planuje w przyszlym roku isc na c=e ale to czas pokaze narazie sie ciesze z kat c pozdrawiam wszystkich ;-)

_________________
B, C, C+E, KW reszta w trakcie ;-)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lis 2009, 19:57
Posty: 3
GG: 0
Samochód: Mercedes O303 15 RHD

Witam. Nie będe ukrywać że jestem świerzakiem. Niedawno skończyłem kurs na prawo jazdy kat. D. Jeździłem na starym poczciwym Mercedesie 303. Jutro mam egzamin w Katowicach. Mam pytanie, czy macie może jakieś porady dla mnie co do egzaminu? jeśli tak byłbym bardzo wdzięczny. (dodam jeszcze że próbowałem sie zarejestrować ponad miesiąc, ale nie dochodził do mnie e-mail aktywacyjny)

_________________
B - 27.06.06
D - 07.01.10
KW - niebawem


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2008, 15:04
Posty: 43
GG: 0

Żelazo na którym uczyłem się jeździć na C+E
Ogólnie nawet jako tako to jeździło, akurat jak się silnik nie przegrzał,bo spadał wąż od chłodnicy

Obrazek

_________________
Daf i Renówka to ch...j nie ciężarówka

„Kochaj szefa swego mogłeś trafić na mojego”


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lis 2009, 19:53
Posty: 47
GG: 0
Samochód: Lancia Kappa
Lokalizacja: k. Mińska Maz

Hej Wszystkim! I stało się, po miesiącu od zdania kat. C rozpoczołem kurs C+E. Miasto Siedlce, ośrodek Wałowa, koszt po małym targu 1600 zł. Dziś warunki atmosferyczne tragiczne, kilka ciężarówek po prostu stawało w śniegu. A ja z racji pogody mykałem dziś Mańkiem TGL12.240. Ale niestety to tylko chwilówka ponieważ w WORD Siedlce na egz. jeździ złomowaty i ledwo 3mający się kupy Star- man 12.185 chyba, więc i mnie czeka przesiadka na Mańka prawdopodobnie model 10.224, którym już jeździłem. Do tego przyczepa tandem i w drogę :D Pozdrawiam życząc wszystkim zdania za 1 podejściem:)

_________________
kat. B -> 2005
kat. C -> 2010
kat. C+E -> 2010
kat. A -> 2010
... i na tyle starczyło sił...


Ostatnio zmieniony 10 sty 2010, 14:11 przez Aparat, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Obrazek


C+E Bielsko Biała, 1900 zł

Renault Midlum 240


Ostatnio zmieniony 09 sty 2010, 20:28 przez Marix, łącznie zmieniany 1 raz.

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sty 2010, 19:02
Posty: 1
GG: 7617992

Ja na "C" latam Mankiem 12.240 juz prawie koncze. Przyczepy bede prawdopodobnie robil na TGA


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 sty 2010, 15:01
Posty: 116
GG: 0
Samochód: MAN

A ja na C i potem na C+E uczyłem się w szkole Auto-Stop w Warszawie.

Man L2000 12.224:
Obrazek

Man TGM-15.240:
Obrazek

Tym żółtym już się prawie nie jeździ, raczej tylko tym powyżej bo DAF na egzaminie jest identyczny pod względem gabarytów i sterowania jak przedstawiony Man TGM-15.240.

Nauka przebiega w miłej koleżeńskiej atmosferze a instruktor dostarcza wszystkich niezbędnych uwag i zwraca uwagę na najważniejsze aspekty egzaminu. Jeśli ktoś szuka szkoły jazdy dla siebie to ja tą jak najbardziej polecam!

http://www.auto-stop.pl/

_________________
B - sierpień 2006, C - lipiec 2009, E - wrzesień 2009
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec” (George Carlin)
Na nic koni kupa, gdy kierowca dupa!


Ostatnio zmieniony 18 sty 2010, 14:11 przez zyzyx, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

zyzyx - całkiem pomyliłeś modele. Żółty MAN to L2000, a niebieski to TGM.

_________________
Czerwone i bure


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 sty 2010, 15:01
Posty: 116
GG: 0
Samochód: MAN

Cytuj:
zyzyx - całkiem pomyliłeś modele. Żółty MAN to L2000, a niebieski to TGM.
No tak rzeczywiście masz rację, po prostu tak było napisane na stronie szkoły i wziąłem to za pewnik.
Numery 12.224 i 15.240 się zgadzają ale kabiny są emki. No i ten stary to w ogóle nie TG :)
Dzięki. Już poprawiam post.

_________________
B - sierpień 2006, C - lipiec 2009, E - wrzesień 2009
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec” (George Carlin)
Na nic koni kupa, gdy kierowca dupa!


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sty 2010, 14:20
Posty: 1
GG: 0
Samochód: AMBULANCE

Witam wszystkich.
Właśnie zacząłem jazdy na C+E.
Śmigam DAFem LF 55.220 + tandem.
Kurs robię w OSK Linia w Warszawie.
Cena kursu to 1800 PLN.
Na razie jestem mile zaskoczony. Zobaczymy co będzie dalej.
Pozdrawiam

_________________
B - 18.08.2000r
C - 05.09.2003r
C+E - w trakcie


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 maja 2009, 18:45
Posty: 2
GG: 0

witam
ja robilem kurs prawa jazdy we wloclawskim olimpie. smigalem starem ale naprawde jestem zadowolony bo na pierwsze nauki to moim zdaniem calkiem fajne autko. placilem za kurs ok 1600zl


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2008, 23:49
Posty: 139
GG: 7261507
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

witajcie wlasnie jestem po dwoch godzinach jazdy na tandemie Iveco Euro Cargo :) bardzo milo i przyjemnie sie jezdzi, a przyjaciel (przyczepa) jedzie tak jak ja chce :) na razie tylko łuk robilem ale po godzinie jazdy zaczal mi wychodzic i tak do konca czasu :) mialem tez prezentowanie rozpinanie zestawu ale nie osobiscie, na pierwszy raz instruktor pokazywal :)
C zdalem w sierpniu 2009 za 3cim razem.
cena kursu 1700 z mozliwoscia negocjacji, wplacilem 800zl i narazie jezdze :)

ciekawe czy codziennie po 2h to nie bedzie zbyt meczace, ale zobaczymy.

ps. to prawda ze kurs na CE to 25h? bo bylem pewien ze 30h tak jak soloweczka.

_________________
Kat. B - jest wrzesień 2006 - 1 raz
Kat. C - jest sierpień 2009 - 3 raz
Kat. C+E - jest kwiecień 2010 - 2 raz

przewóz rzeczy - sierpień 2009
karta kierowcy - marzec 2011


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 sty 2010, 15:01
Posty: 116
GG: 0
Samochód: MAN

Cytuj:
ps. to prawda ze kurs na CE to 25h? bo bylem pewien ze 30h tak jak soloweczka.
Prawda kolego. A po co Ci więcej? Przecież jeździsz samochodem na który już prawo jazdy masz a przyczepa to tam... :P

_________________
B - sierpień 2006, C - lipiec 2009, E - wrzesień 2009
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec” (George Carlin)
Na nic koni kupa, gdy kierowca dupa!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 7 z 14 [ Posty: 266 ] Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 914 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: