Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Man-Vw
Post Wysłano: 29 wrz 2008, 1:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lis 2005, 17:30
Posty: 43

Witam cieżko coś znalezc na temat tych modeli .
Sam posiadam takowego .Może opisze to co udało mi sie narazie dowiedzieć
Były dwie serie produkcyjne pierwsza z starym układem hamulcowym oraz lampami wbudowanymi w kabine oraz druga seria produkowana o 1989 do 1993 lampy w zderzaku. Można spotkać roczniki 1997-2000 lecz pod nazwa VWL80
Wiec jest to połączenie Mana z kabina dostarczana przez koncern Vw jednak jest ona lekko zmodernizowana,odchylana posiada 3 miejsca siedzace(fotel kierowcy regulowany ISRI)tachograf analogowy na 2 kierowców,szyberdach,hamulec reczny pneumatyczny
Podwozie dostarczał Man,zostało ono zawieszone na resorach piórowych (przód 2 pióra ,tył 5 piór) do tego amortyzatory oraz stabilizator,układ kierowniczy posiadał wspomaganie ZF,układ hamulcowy powietrzny 4 siłowniki wraz z osuszaczem układu.Wystepowaly także wersje tylnym zawieszeniem pneumatycznym
Jednostkami napedowymi byly silniki rzedowe 4 cylindrowe badz 6 cylindrowe o nastepujacych mocach:
-90KM
-100KM
-136KM
-150KM
oraz kilka sztuk 180KM turbodoładowanych
Skrzynia biegów układ 5 biegowy plus wsteczny,wysprzęglik hydrauliczny.
Zbiornik o pojemności 100 litrów
Oznaczenia
seria 6.90 ,6.100 czyli do 6 ton DMC i mocami silników 90 100 KM
seria 8.90,8.100,8.136,8.150 czyli 8 ton DMC i mocami silników 90,100,136,150KM
seria 10.150, 10.180 czyli do 10 ton DMC i mocami silników 150 i 180 Km

Długości podwozia były 2 rodzaje na jeden wał pędny(wywrotka,krótki skrzyniowy),oraz na 2 wały pędne(skrzynia długa,platforma,kontener)
Wystepowały również w wersji 4x4

Jeśli ktoś ma jakieś pytania zapraszam
P.s Opis sam wykonałem wiec mogą być jakieś błędy

_________________
Man 10-223 Pomoc Drogowa


Tytuł: Re: Man-Vw
Post Wysłano: 07 lis 2008, 9:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lis 2008, 9:48
Posty: 1
GG: 4516390
Samochód: Man 9.136F Pomoc Drogowa

Witam.

Mam takie pytanie poniewaz posiadam Mana 9.136F w Pomocy Drogowej z dosc zkorodowana kabina. I czy ktos moze odpowiedziec mi na pytanie czy da sie na ten model wlozyc kabine od Mana 8.150 93r(lampy w zderzaku). Czy jest ona tak samo mocowana czy trzeba cos dorabiac? Z gory dziekuje za podpowiedz :)


Tytuł: Re: Man-Vw
Post Wysłano: 13 lis 2008, 2:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lis 2005, 17:30
Posty: 43

Kabina sie niczym nie różni wiec nie ma problemu z przekładka

_________________
Man 10-223 Pomoc Drogowa


Tytuł: Re: Man-Vw
Post Wysłano: 21 wrz 2009, 22:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2009, 23:30
Posty: 1
GG: 0
Samochód: man8.150

co ile w tym modelu wymienia się olej w silniku?


Tytuł: Re: Man-Vw
Post Wysłano: 22 gru 2009, 16:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 gru 2009, 16:20
Posty: 2
GG: 0
Samochód: Man

ja wymieniem co 10-12000 km i jezdze na oleju marki Turdus 15w-40,przy wymieniam oczywiscie wymieniam filr oleju i filtr paliwa posiadam 2 takie samochody uwarzam je za bardzo udaną konstrukcje


Tytuł: Re: Man-Vw
Post Wysłano: 09 lut 2010, 23:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2010, 22:04
Posty: 2
GG: 0
Samochód: MAN

witam
też mam takiego dziadka 8 136F wywrotkę z 1986r. :wink:
jestem z niego bardzo zadowolony, na pewno lata świetności ma już za sobą :D
trzeba myśleć już o nowszym :oops:


Tytuł: Re: Man-Vw
Post Wysłano: 15 lis 2010, 14:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2010, 11:46
Posty: 1
GG: 0
Samochód: MAN 8.136

Posiadam Man 8.136 - '85 od niedawna. Pojazd nieposiada żadnej instrukcji obsługi . Poszukuję instrukcji obsługi - chodzi mi głównie o informacje na temat wszelkich płynów (rodzaje i ilości jakie dotyczą tego modelu).


Tytuł: Re: Man-Vw
Post Wysłano: 08 sie 2025, 7:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2025, 23:48
Posty: 6

Ten silnik R6 100 kW ma hydraulikę zaworów, czy trzeba to robić z palca?


Tytuł: Re: Man-Vw
Post Wysłano: 08 sie 2025, 22:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5133
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Ten silnik R6 100 kW ma hydraulikę zaworów, czy trzeba to robić z palca?
15 letni odkop to jak archeologia - wracając do pytania zwykle mechaniczne.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Tytuł: Re: Man-Vw
Post Wysłano: 09 wrz 2025, 15:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2025, 23:48
Posty: 6

dzięki wielkie Zzx :)
a co ile kkm regulacja?


Tytuł: Re: Man-Vw
Post Wysłano: 09 wrz 2025, 21:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5133
Samochód: orange i grafitowy

Jeździłem nim chyba ze 12 lat, zrobiłem ok.700 tys i chyba tylko raz regulował mechanik.
Nie pamiętam bo miałem ten pojazd w latach 1993 - 2005.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Tytuł: Re: Man-Vw
Post Wysłano: 07 paź 2025, 11:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2025, 23:48
Posty: 6

Cytuj:
Jeździłem nim chyba ze 12 lat, zrobiłem ok.700 tys i chyba tylko raz regulował mechanik.
Nie pamiętam bo miałem ten pojazd w latach 1993 - 2005.
jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrowienia!!


Tytuł: Re: Man-Vw
Post Wysłano: 15 lis 2025, 19:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2025, 23:48
Posty: 6

Cytuj:
Jeździłem nim chyba ze 12 lat, zrobiłem ok.700 tys i chyba tylko raz regulował mechanik.
Nie pamiętam bo miałem ten pojazd w latach 1993 - 2005.
ZZX a co Twoim zdaniem może w takim być do roboty, jeśli mając przejechane od 1986 roku 262kkm 20 lat stoi w niemieckiej stodole, ostatnio 10 lat temu przejechał do Bawarii i spowrotem około 1kkm i tylko tyle.. Instalacja 12 czy 24V?


Tytuł: Re: Man-Vw
Post Wysłano: 16 lis 2025, 19:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5133
Samochód: orange i grafitowy

Instalacja jest 24v.
A co do zrobienia ?
Pojazd 40 lat silnik pewnie 4 cylindry nie podałeś typu z kabiny.
Pewnie wszystkie elementy ruchome jak zwrotnice, końcówki czy hamulce.
Być może blacharka nie wiadomo jak rama.
Wiesz musiałbym odkurzyć szklaną kulę by cokolwiek napisać.
Z historii silnikowych to może być do zrobienia pompa wtryskowa rotacyjna - one przeciekały na ośkach sterowania.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Tytuł: Re: Man-Vw
Post Wysłano: wczoraj, 12:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2025, 23:48
Posty: 6

Zzx troche po czasie ale szwbka zrobiła mnie w bambuko.. teraz jest krótsza skrzynia 1985 oczywiście jak ten z obory R6 ale tu 230kkm (tam 262kkm), Niemiec przesłał nagranie jak pracuje, olej wymieniany 3 lata temu, w kabinie dziura na tylnym narożniku od strony pasażera.. innych mankamentów nie widzę, tylko on chce 3500 ojro


Tytuł: Re: Man-Vw
Post Wysłano: wczoraj, 12:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2025, 23:48
Posty: 6

Cytuj:
Instalacja jest 24v.
A co do zrobienia ?
Pojazd 40 lat silnik pewnie 4 cylindry nie podałeś typu z kabiny.
Pewnie wszystkie elementy ruchome jak zwrotnice, końcówki czy hamulce.
Być może blacharka nie wiadomo jak rama.
Wiesz musiałbym odkurzyć szklaną kulę by cokolwiek napisać.
Z historii silnikowych to może być do zrobienia pompa wtryskowa rotacyjna - one przeciekały na ośkach sterowania.
Zzx troche po czasie ale szwbka zrobiła mnie w bambuko.. teraz jest krótsza skrzynia 1985 oczywiście jak ten z obory R6 ale tu 230kkm (tam 262kkm), Niemiec przesłał nagranie jak pracuje, olej wymieniany 3 lata temu, w kabinie dziura na tylnym narożniku od strony pasażera.. innych mankamentów nie widzę, tylko on chce 3500 ojro

Był oryginalnie wskaźnik aktualnego ciśnienia oleju, czy tylko czerwona kontrolka?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: