Strona 3596 z 3605 [ Posty: 72092 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13594 3595 3596 3597 35983605 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 lut 2026, 21:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 2076
Samochód: Volvo FH500 XL

Jeździłem wieloma autami i niestety, najbardziej awaryjne jak do tej pory był DAF NG. On akurat rozbił bank we wszystkim. Drugim autem, które miało swoje bolączki to Volvo FH4. Niby chodziło, twarde i mocne auto, ale jak nie kabelek, to opaska, to napinacz. Niby głupoty, ale takie... Wkur*iające. Najbardziej udanym autem jakim jeździłem to XF106, ale tu trzeba wziąć pod uwagę, że był to młody egzemplarz i mało miał najechane. Najbardziej niezawodna okazała się Scania, ale nie wiem czy tak dobrze trafiłem, czy jak... Ale to auto po prostu pracuje bez zarzutów, praktycznie zero problemów. Biorąc pod uwagę, że już ma całkiem duży przebieg, bo 830 tysięcy. Niestety, ale nadchodzi powoli czas, że będę się z nią żegnał. Będzie dość duża zmiana, ale wszystko w swoim czasie. :wink:

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 08 lut 2026, 21:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 kwie 2007, 17:10
Posty: 220
GG: 1
Samochód: BMW E70 4.8i
Lokalizacja: Tu i tam

Cytuj:
Mihu, to wszystko co opisałeś to typowe bolączki dafa przed i polifta.
Obecnie polifta da się wyrwać za około 50.000 netto. Za swego w listopadzie położyłem lekko mniej - 2019 rok styczeń, 735 tkm miał najechane, po fullcare. Jedynie co było do zrobienia to wirówka i wymiana akumulatorów. Czeka mnie jeszcze sprzęgło a tak wszystkie bolączki już porobione były na kontrakcie. Ok, mój w średniej kabinie ale na krajówkę gdzie się zjeżdża co drugi dzień do domu w zupełności wystarczy.
Tak jak wyżej pisałem - w cenie scani ma się dwie 106-stki. Jak porobisz bolączki to zawsze wrócisz na bazę.


Post Wysłano: 09 lut 2026, 11:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4122
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Jeździłem taką 440 bez AdBlue i przez 2 lata użytkowania na nieplanowany serwis zjechałem tylko raz, wymienić czujnik ciśnienia spalin.
Wtedy była w miarę świeża + mogłem mieć szczęście :wink:
Mimo wysokiego spalania, pobierała mniej ON niż Volvo 500 e6

Obrazek

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 09 lut 2026, 12:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3724
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Może i dużo paliły, ale przynajmniej były mułowate :]

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 09 lut 2026, 15:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 1087
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Moje jedyne doświadczenie z E5 bez adblue w Scanii to gdy 14 lat temu jeździłem w dystrybucji 400 i 440. Średnio tonaż brutto jakieś 22-23 tony i nie powiedział bym że to było mułowate.

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 09 lut 2026, 15:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 kwie 2006, 22:34
Posty: 256
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Cytuj:

Co to NTG to ogólnie dobre, trwałe samochody. Zdarzają się wycieki spod głowic. I na nie trzeba zwrócić szczególną uwagę. Poza tym to jest kilka typowych bolączek, ale raczej ciężko będzie je zweryfikować przy zakupie. Po prostu trzeba się liczyć z tym, że trzeba będzie je zrobić (przewód wspomagania kierownicy, odpowietrzenia głowic, grzybek osuszacza, wybierak biegów, zdarzały się pękające IC). Chyba, że auto ma jakąś historię serwisową i będziesz wiedział co było zrobione. W 2019 roczniku możesz jeszcze trafić stary typ zacisków hamulcowych, a to na plus.
Jestem podobnego zdania - w firmie mamy od nowości dwie sztuki S450 z 2019 roku, jedna obecnie ok. 660 tys. km, a druga 795 tys. km przebiegu. Jakichś większych problemów z nimi nie ma, zdarzają się jakieś nieduże wycieki i faktycznie - przewody wspomagania kierownicy robione były w obu.
W porównaniu do Renault T, którą firma stoi, na plus na pewno spalanie w stosunku do aut w podobnych rocznikach, dużo mniej tematów z AdBlue czy elektroniką.

Planuję oba te ciągniki od ponad 5 lat - nie pamietam, żeby coś nagle zaskoczyło - oby tak dalej.

_________________
Już odlatuję, wszystko mi jedno gdzie...
Niech ktoś spróbuje na chmurze złapać mnie!


Post Wysłano: 09 lut 2026, 20:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1282
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Kwestia tego do jakiego przebiegu użytkuje się auto.
Scania NG 450 do 600.000 tys będzie bezproblemowa, R460 Super to kompletny badziew którego wrogowi bym nie polecał.

Mam od nowości Dafa XG, 2 razy wymienione wtryski na gwarancji, teraz auto ma 600 tys km, wymienilem tylko sprzegło i tylko dlatego, że dopomógł kierowca.

R450 nie NG, 1.2 mln przebieg, bolączki wymienione, spalanie na kraje bałtyckie 27l.
Żal oddać za śmieszne pieniądze.

Na dzień dzisiejszy wybieram tylko MB, Actros L objeżdża wszystkie E6 pod górki, spalanie starszy model takie same jak Scania i Volvo, tzw. pralka ma jeszcze lepsze. Od nowości do 700 tys km nie robie nic. Żeby dokulal sie do 1.5 mln trzeba 20.000 zl i duzy plus sprzedaz tego auta jest bezproblemowa.
Minus to komfort ale Ja tym nie jeżdżę.


Post Wysłano: 13 lut 2026, 23:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2623
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Byłoby optymalnie, tylko za kasę gdzie resztę wymienionych marek kupisz z przebiegami 700-800, ewentualnie nawet 900, Volvo będzie miało przerzuconą banię i to lekko :]
Scania raczej droższa :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 14 lut 2026, 6:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 6110

Ee, nie, raczej nie. Jak patrzyłem to było parę sensownie wyglądających szt. scanii, a volvo to same wrosty.
Może gdzieś tam średnia wychodzi później inaczej, ale w małym budżecie mercedesa by wybrał, scanie by trafił, parę renówek było, ale volva same śmietniki.


Post Wysłano: 14 lut 2026, 19:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 1087
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Też odnoszę wrażenie ze Volvo są droższe od reszty marek z wielkiej siódemki. I jest ich zdecydowanie mniej niż np Scanii w ogłoszeniach. Nie wiem czy to za sprawą eksportu, ale wiem że sporo używanych Volvo trafia na eksport.

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 14 lut 2026, 20:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 6199
Samochód: Volvo FH

Tak, tych 2008 - 2013.
Jakoś nie widzę żeby handlarze bili się o inne auta.

Za to jak jeszcze mialem Fh z tych lat, to auta z przebiegami 1,1 - 1,2 mln km szły jak ciepłe bułki.

Ba, jak z raz lub dwa byłem w Egipcie lub Dubaju, to tam Volvo rządzi.

Na Zanzi mało troków, jeśli już to z ramami pod kontenery, Volvo i Kania, w sumie brak innych marek.

Moje ulubione Volvo Fh3, 2012, best trok ever mejd, poszło do Dubaju. Pewnie do dziś komuś robi kasę i cieszy jazdą.

_________________
Etatowy rozkręcacz forum, płatny troll, naczelny prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 17 lut 2026, 8:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1417
Lokalizacja: BIA

Użytkuje ktoś jeszcze MB Atego, MAN TGL, DAF LF, Iveco EuroCargo DMC 7.5 -12t.? Roczniki do 2013 silniki E3 lub E5 z końca produkcji. Mam kilka pytań.

_________________
Hello boss! Majkel...
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Ferrari Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 17 lut 2026, 16:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1678
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Mam Eurocargo 180KM 4 cylindry - ale nic o silniku nie powiem bo tylko olej i filtry się wymienia i jeździ. Na usterkę adblue - nie blokuje się ale to 2008r - nie wiem jak nowsze.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 1xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 17 lut 2026, 17:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 995
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

TGL prosty jak budowa cepa.

Dopytać czy zawór hamuclowcy był robiony (ten główny pod maską), sprzęgło +/- co 800k km ale to też zależy od łącznika, wtryski w zależości od paliwa i co ile filtry wymienane, zobaczyć czy nie poci się spod obudowy rozrządu i to w sumie na tyle.

Z minusów to średnio raz na dwa lata trzeba regenerować zwrotnice bo się wyrabiają i pękające szpilki to norma. Jak będziesz brał to 240/250, 210 jest na dwóch turbinach i się yebią jak moja była i paliwożerne. 240/250 w zabudowie 7.7 x 2.45 x 3 paliła 19-22. Adblue tam nie ma. ;)

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Post Wysłano: 17 lut 2026, 18:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3724
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Serwisujemy dwa TGLe z nauki jazdy i ogólnie to proste i wytrzymałe ciężarówki. Części w opór. Przyjeżdża też chłop Volvem FL i to jest porażka. Silnik Deutz.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 17 lut 2026, 22:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1417
Lokalizacja: BIA

Dzięki za opinie. Najbardziej zależało mi na informacjach o Iveco i MANie.
Z Volvo wyleczyłem się chyba do końca życia :lol:

_________________
Hello boss! Majkel...
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Ferrari Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 19 lut 2026, 8:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6437
Lokalizacja: Wrocław

różnica między MAN-em a IVECO jeszcze tkwi w tym, że jak masz na przykład wymienić sprzęgło, to w MAN-ie wystarczy parę kluczy, a w IVECO całe wiadro. bo co śruba to inny rozmiar, co przekłada się na czas naprawy.

może się to dzisiaj zmieniło, bo moje doświadczenia trochę trącą myszką.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 19 lut 2026, 10:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3724
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Przy dużych, od dłuższego czasu MAN i IVECO korzystają ze skrzyń ZF najpierw AsTronic, później Traxon, więc wymiana zajmuje tyle samo czasu. MAN coraz częściej ma skrzynie Scanii (a nawet silniki), jednak z praktyki serwisowej wiem, że czas wymiany sprzęgła jest w tym przypadku dłuższy.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 19 lut 2026, 17:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 6110

Cytuj:
Serwisujemy dwa TGLe z nauki jazdy i ogólnie to proste i wytrzymałe ciężarówki. Części w opór. Przyjeżdża też chłop Volvem FL i to jest porażka. Silnik Deutz.
Jaka pojemność/ile cylindrów?
Bo zastanawiam sie, czy to ten sam silnik co w Midlum miałem. Ale ja miałem 2004, więc sprzed ery Volvo, silnik 4 cylindrowy. W sumie to wtryski chyba były robione, poza tym nie przypominam sobie. Za to w Premium '07 miałem silnik Deutza, 7-8litrów, 6 garów. Też bezawaryjny, też wtryski, bo się jedna pompa zatarła, ale słyszałem, że przy kapitalce drogo wychodzi, bo części drogie.


Post Wysłano: 19 lut 2026, 19:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3724
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

280 koni, 6 cylindrów.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3596 z 3605 [ Posty: 72092 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13594 3595 3596 3597 35983605 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Atego i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: