Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 gru 2025, 14:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2025, 19:32
Posty: 19
Lokalizacja: Francja

Marka: DAF
Model: LF230 Euro6
Rok produkcji: 2018
Przebieg:
Wyposażenie: kabina dzienna 3-osobowa, podwozie z zabudową samowyładowczą 2x4
- skrzynia manualna 6-biegowa,
- PTO,
- ABS, ESP
- blokada mechanizmu różnicowego
- koguty ostrzegawcze,
- adaptacyjny tempomat,
- automatyczne hamowanie awaryjne,
- Bluetooth, tachograf cyfrowy,
- elektryczne szyby i lusterka,
- centralny zamek,
- skrzynie boczne

Zabudowa: Wywrotka + żuraw HDS FASSI F235 (osprzęt: chwytak do materiałów sypkich lub hak, dodatkowy wysięg)

Obsługiwane kierunki: FRANCJA - okolice Angers (około 60 km): departamenty Maine-et-Loire i Mayenne.
Pojazd wykorzystywany do prac nagrobkowych i kopanie grobów

Fotografie:
Ciężarówka z rozłożonym żurawiem podczas pracy na cmentarzu :
Obrazek
Z różnych kątów :
Obrazek
Obrazek
Kabina:
Obrazek

Przepraszam za ewentualne błędy językowe lub techniczne :evil: ...


Post Wysłano: 22 gru 2025, 6:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 6110

Francuzi mają fantazje. Taki duży żuraw na tak małym podwoziu 🙆😁


Post Wysłano: 22 gru 2025, 8:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2025, 19:32
Posty: 19
Lokalizacja: Francja

Cytuj:
Francuzi mają fantazje. Taki duży żuraw na tak małym podwoziu 🙆😁

Obok znajduje się drugi DAF LF z żurawiem PM 28.5 o zasięgu 22 m. :lol: :lol:


Post Wysłano: 22 gru 2025, 9:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 2074
Samochód: Volvo FH500 XL

Fajne autko, na jeżdżenie w koło komina to starczy. :D
Od pewnego czasu zastanawiał mnie temat pracy kierowcy we Francji. Jak tam macie, jako kierowcy? Kasa dużo lepsza niż np. jakbyś pracował na zwykłym etacie w jakiejś firmie po 8 godzin? W sumie nawet nie wiem jaki tam jest standardowy wymiar czasu pracy. Chętnie bym posłuchał jak tam jest, bo o Francji nigdy za wiele się nie mówi. :D

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 22 gru 2025, 10:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2025, 19:32
Posty: 19
Lokalizacja: Francja

Cytuj:
Fajne autko, na jeżdżenie w koło komina to starczy. :D
Od pewnego czasu zastanawiał mnie temat pracy kierowcy we Francji. Jak tam macie, jako kierowcy? Kasa dużo lepsza niż np. jakbyś pracował na zwykłym etacie w jakiejś firmie po 8 godzin? W sumie nawet nie wiem jaki tam jest standardowy wymiar czasu pracy. Chętnie bym posłuchał jak tam jest, bo o Francji nigdy za wiele się nie mówi. :D
Nie będę w stanie dokładnie powiedzieć, jak wygląda sytuacja kierowców zawodowych we Francji, ponieważ nie wykonywałem tego zawodu.
We Francji klasyczny pełny etat to 35 godzin tygodniowo (ja sam pracuję obecnie na umowie CDI 39 h/tydz.), a nadgodziny są płatne według wyższej stawki.
Przy tym wszystkim oraz przy różnych dodatkach związanych z zawodem kierowcy (noclegi poza domem, jazda ekonomiczna itp.) myślę, że można uzyskać dobre zarobki.


Post Wysłano: 22 gru 2025, 13:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2807
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Francuzi mają fantazje. Taki duży żuraw na tak małym podwoziu 🙆😁
Fajne zwrotne podwozie pod taką robótkę, przemyślany pojazd :D
Dużo masz roboty w tej branży ? Dziennie ile jesteś w stanie "dołków" przygotować ?

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 22 gru 2025, 17:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 6110

Tylko pachnie przewaloną osią, zwłaszcza, że jest tuż za kabiną.
Jaką masz oś z przodu? Jakie ma dopuszczalne obciążenie?


Post Wysłano: 22 gru 2025, 20:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2025, 19:32
Posty: 19
Lokalizacja: Francja

Cytuj:
Tylko pachnie przewaloną osią, zwłaszcza, że jest tuż za kabiną.
Jaką masz oś z przodu? Jakie ma dopuszczalne obciążenie?
6t z przodu, 10.5t z tyłu


Post Wysłano: 22 gru 2025, 21:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2025, 19:32
Posty: 19
Lokalizacja: Francja

Cytuj:
Cytuj:
Francuzi mają fantazje. Taki duży żuraw na tak małym podwoziu 🙆😁
Fajne zwrotne podwozie pod taką robótkę, przemyślany pojazd :D
Dużo masz roboty w tej branży ? Dziennie ile jesteś w stanie "dołków" przygotować ?
Pracy nie brakuje :lol:
W zależności od prac może to trwać cały dzień lub pół dnia.
Często używamy minikoparek.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: