Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: MAN TGX 2025
Post Wysłano: 03 gru 2025, 5:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 gru 2025, 5:31
Posty: 2

Witam , dostałem nowego Mana TGX 18.520 D30 rok 2025 silnik i skrzynia podzespoły Scania. Pytanie dotyczy skrzyni ma 13 biegów i 14 nadbieg który prawie wcale nie wskakuje. Auto ma blokadę 85km/h wedle google mapy idzie 84km/h czy to tu leży wina? Za mała prędkość ? A jak już wskoczy 14 auto ma 800ob/min. Ktoś też tak ma?


Post Wysłano: 03 gru 2025, 15:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2512
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Nawet przy 90km/h mało kiedy wrzuca nadbieg. Muszą być ku temu naprawdę optymalne warunki. Podobnie jest w Scanii. Rzędówki z mostami 2.12 mało kiedy wrzucają OD.
BTW. Sprawdź czy w trybie Efficency (bo pewnie masz domyślnie ustawiony Efficency +) nie będzie jechał 90km/h.


Post Wysłano: 03 gru 2025, 21:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 gru 2025, 5:31
Posty: 2

Domyślnie mam efficiency ale na nim jak na tym z + jedzie max 85km/h. Czyli jak mówisz że przy 90 i tak często nie korzysta z nadbiegu to nie ma co się stresować, wychodzi na to że tak musi być 🤷‍♂️


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: