Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 wrz 2025, 12:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2021, 10:56
Posty: 35

Man tgx 440 e5 skrzynia manual na linki. Biegi w czasie jazdy do przodu działają bardzo dobrze ale problem zaczyna się w czsie manewrowania na placu, kiedy chce wrzucic bieg wsteczny to wyskakuje komunikat "usterka przekladni" i lewarek sie blokuje. Musze chwile odczekać albo kilka razy zmienic Biegi z niskich na wysokie i na odwrót aby dało sie wkoncu wrzucic wsteczny. Problem zaczyna występować coraz częściej, choć nie zawsze. Po podpięciu komputera pokazuje komunikat modul układu napędowego PTM przełącznik sprzęgło oraz całkowity skok pedału sprzegla poza prawidłowym zakresem wartości. Gdzie szukać przyczyny?

Pozdrawiam


Post Wysłano: 17 wrz 2025, 21:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2007, 17:41
Posty: 541
Lokalizacja: Gąsewo ( i tak nie wiesz gdzie to)

Jesteś pewien że chodzi o skok pedału a nie drogi sprzęgła ?Jeśli drogi to problem może leżeć w łapie sprzęgła - luz na sworzniu , pęknięta rolka ,kończące się łożysko lub docisk .


Post Wysłano: 18 wrz 2025, 8:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2021, 10:56
Posty: 35

Ten mój komputer pokazuje całkowity skok pedału sprzegla 5768, to jest amatorski sprzęt więc może się mylić...
Dodam ze jak silnik jest zimny to sprzeglo sie tlucze a po wciśnięciu pedału przestaje.


Post Wysłano: 18 wrz 2025, 20:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2007, 17:41
Posty: 541
Lokalizacja: Gąsewo ( i tak nie wiesz gdzie to)

Dodam ze jak silnik jest zimny to sprzeglo sie tlucze a po wciśnięciu pedału przestaje
[/quote]
No to masz odpowiedź . Przecież możesz sprawdzić błędy w diagnostyce samochodu i prawdopodobnie będzie błąd drogi sprzęgła .


Post Wysłano: 19 wrz 2025, 15:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2021, 10:56
Posty: 35

Przyczyną byla uszkodzona linka zmiany biegow, wyrobil sie ten taki jak by przegub a jeśli chodzi o sprzeglo to w najbliższym czasie wymienię na kompletnie nowe.


Post Wysłano: 11 gru 2025, 23:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2021, 10:56
Posty: 35

Problem dosc szybko powrócil i ostatecznie pomogla wymiana kompletnego sprzegla na nowe, łapa byla tak wybita że ino miala sie urwać


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: