Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 sie 2025, 19:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2021, 21:10
Posty: 15

Witam. Mam taką przypadłość że Schmitzem. Chodzi o to że naczepa siedzi na prawą stronę. Patrząc na poduszki prawa strona siedzi dobry centymetr niżej aniżeli lewa i stąd ten przechył.... Czy jest taka możliwość że zawor podaje mniejsze ciśnienie na prawą stronę i stąd ten przechył? Miał ktoś podobny przypadek?


Post Wysłano: 13 sie 2025, 21:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2007, 17:41
Posty: 541
Lokalizacja: Gąsewo ( i tak nie wiesz gdzie to)

Jeśli to naczepa na pół resorze to problem leży w gumowej przekładce na osi . Jest a youtube filmik jak to naprawić . W skrócie trzeba podeprzeć równo tył naczepy ,wypuścić powietrze z poduszek , rozkręcić strzemiona na pół resorach na obydwu stronach 3 osi ,wyciągnąć blaszane przekładki , wyczyścić lub wymienić na nowe to samo z gumowymi jeśli są sparciałe koniecznie wymienić . Jeśli przechył jest duży to to samo na 2 osi .


Post Wysłano: 13 sie 2025, 22:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2021, 21:10
Posty: 15

Dzięki za odpowiedź kurcze ale naczepa ma 3 lata dopiero.... Czy już po takim czasie by się wyrobiły te podkładki?

Mógłbyś podesłać link do tego filmiku odnośnie naprawy tej przypadłości?


Post Wysłano: 13 sie 2025, 22:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2007, 17:41
Posty: 541
Lokalizacja: Gąsewo ( i tak nie wiesz gdzie to)

Trzeba w nowej naczepie ze dwa razy sprawdzić dokręcenie strzemion .Znalazłem inny mniej dokładny https://www.youtube.com/watch?v=2Wpm-aRvmmU


Post Wysłano: 13 sie 2025, 22:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2021, 21:10
Posty: 15

Dzięki wielkie trzeba będzie tak zrobić bo [wycenzurowano] oko generalnie jak na to patrzę.


Post Wysłano: 14 sie 2025, 0:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3724
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

U mnie jedna naczepa jeszcze na gwarancji tak miała, ale nie robili tego na serwisie, tylko kazali zaprowadzić do fabryki w Altenberge.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: