Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 gru 2023, 12:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 gru 2023, 12:15
Posty: 2
Samochód: Star244

Witam. Może ktoś podpowie... Mam problem z 5. biegiem w starze 244 strażackim, rok 84. Mały przebieg jak to w strażackim. Kupiłem go 400 km od domu. Zabrałem akumulatory, troche kluczy, pojechałem osobówką. Akumulatorów nawet nie założyłem, bo odpaliliśmy go z " babki", przyjechał na starych chociaż nic się nie naładowały przez całą podróż. Jakoś opanowałem skrzynię i wszystko było ok. Postal dwa miesiące, wczoraj pojechałem nim z synem po choinkę kilka km. W pierwszą stronę wszystko ok , w powrotną już nie weszła ani razu piątka. Wrażenie takie, jakby brakowało lewarka, aby ciut ją dopchnąć, czuć że tryby " mają ochotę" się zazębić, ale tak jakby się od siebie tylko odbijały...próbowałem kilka razy, zatrzymałem, rozpędziłem od nowa , bez skutku...przyjechaliśmy spokojnie na 4- ce. Jaka to może być usterka ? Wybierak ?🤔. Nie sądzę, aby coś się mocno w środku rozsypało - przebieg znikomy, olej jest w skrzyni , pracy przy zmianie biegow po drodze dużo nie było, nauki bolesnej jak wrzucać bez synchronizacji też nie. Proszę o podpowiedzi, kogoś kto miał więcej do czynienia ze Starami. Dzięki. Maks.


Post Wysłano: 17 gru 2023, 15:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2007, 17:41
Posty: 447
Lokalizacja: Gąsewo ( i tak nie wiesz gdzie to)

Obejrzyj drążek od lewarka do skrzyni i jego przeguby . Czy na 4 lewarek jest w swoim miejscu czy trochę płycej ?


Post Wysłano: 17 gru 2023, 15:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 gru 2023, 12:15
Posty: 2
Samochód: Star244

Nie zwróciłem uwagi ...porównam i dam znać ...dzięki za podpowiedź ...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: