Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Czy ktoś przerabiał znikające powietrze z jednej strony zawieszenia naczepy???
Pisze znikające bo nic nigdzie absolutnie nie syczy, wypsikane poduszki, kielichy, przewody i jest git, a pomimo to gdy nastawie zawór na stop dosłownie w 10 minut prawe poduszki są puste jak bęben w absolutnej ciszy :?:
Powietrze gdzieś znika tylko pytanie gdzie, do butli się nie cofnie gdyż tam jest ciśnienie no i dzieje sie to tylko z jednej strony, jedynym punktem podejrzanym jest zawór rampowania bo tam są rozdzielone obwody prawy/lewy tylko jeśli z niego nie schodzi nawet z odpowietrznika to co on robi z tym powietrzem :lol:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Popatrz na górę poduszki tam gdzie jest mocowanie do ramy i gdzie zbiera się piasek - pięknie koroduje.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

No i faktycznie chyba ta góra jednej poduszki podejrzana. Po wypsikaniu jej coś tam jakiś bąbelek idzie ale to tak minimalnie a tlenu niema wcale po 5 minutach :/
Zawór wykluczony, zamieniłem strony i nic nie dało.
Po zaślepieniu pierwszej osi trzyma ok.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Obrazek
U mnie tak to wyglądało po demontażu i oczyszczeniu.
Przed demontażem było ładnie i chyba tak jak u Ciebie czyli minimalne bąbelki

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

No to będzie chyba taka sama historia, specjalnie poszedłem na bazę wieczorem jak już była cisza i…wysłuchałem :lol: całą naczepę. Wszędzie cisza tylko przy jednej poduszce coś jakby ledwo tam po przystawieniu ucha, cała płynem zlana i jakby jakiś minimalny bąbelek na górnej podstawie. Ale najdziwniejsze jest to że niema powietrza wcale w kilka minut a przez taki wyciek to powinno dopiero gdzieś po nocy zejść…


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Ja wymieniłem wtedy wszystkie poduszki bo po oczyszczeniu na przyczepie wszystkich okazało się że w trzech z czterech taki problem występuje.
Z zewnątrz tego nie widać bo tam jest lepiej czy gorzej umyte, a od środka piach, rdza i dziurki.
To co na zdjęciu to wyskrobaniu i odpukaniu rdzy.
Nie wiem czy we wszystkich naczepach jest ten problem, ale u mnie dosyć długo trwało zanim doszedłem w czym rzecz - wymiana w 12 roku eksploatacji.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

12 lat to swoje przejeździły już, tutaj są nie oryginalne tylko wymienione na Bason generalnie z żadną nie bylo problemu gdyż guma nawet nie kruszeje na zagięciu jak w ori Contitech. Ta poducha napewno ma conajmniej 7 lat i guma jest fajna ale widać że podstawa nie kończy, w oryginale podstawy były mocniejsze zaś kruszała guma na zagieciu i tam schodziło.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2009, 11:40
Posty: 220
GG: 0
Samochód: Volvo

Pewnie naczepa Krone i przelazło z ramy na dekiel poduchy.
W Schmitze z rudą na poduchach Firestone nie mam problemu ale guma potrafi puszczać na przełamaniu już po 8-12 latach. Najgorzej jest na podnoszonej osi, 5-6 lat i syczy.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Oczywiście że Krone😂
Naczepa wypiaskowana i malowana ale wiadomo między podstawą a ramą to aż podniosło od rdzy :mrgreen: i to jest na podnoszonej osi ale guma jest jak najbardziej zdrowa.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

U mnie też było w Kronce.
Wymienisz problem zniknie ja zakładałem jakieś poduszki od Skuby "ich"produkt.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

No i zagadka rozwiązana, to samo co u Ciebie zzx. Tyle że w DCA jest poduszka nie do ramy, ale jest taki talerz na dystansie i na środku tego talerza jest spory otwór, tam się zapełniło piachem i wyżarło dziurę. Powietrze schodziło do tej przestrzeni nie uchodząc na zewnątrz bezpośrednio :mrgreen:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: