Offline
Użytkownik
Rejestracja: 13 maja 2009, 21:55
Posty: 84
Samochód: MAN TGL,TGX, Daily, Master
Pytanie co do tego sprzęgła na kompresorze, jeździć aż się coś zacznie dziać (spierdzieli) czy lepiej zaglądnać do tego lub wymienić okresowo , słyszałem powyżej 600 tys. Mam d26-480KM E5 grudzień 2013 i tak na wolnych obrotach to z 10 min.klepie i klepie az nabije do max. , na obrotach w miarę sprawnie. Gdzieś pisali że niby w euro 5 nie ma sprzęgła sprężarki ale ja ewidentnie mam przystawkę. Jak to jest , podobno idzie wymienić na nowa starszego typu że mniej kłopotliwa ale czy to podchodzi tak bez przeróbek bo pompa wspomagania w starszych przykręcona do sprężarki a ja np. mam do przystawki , musi być jakaś ingerencja w przewody bo inne miejsca ?
Też kwestia ścierających się zębów w napędzie, co powoduje zatarcie silnika ! To ewentualnie też się wymienia.
Może ktoś wyjaśnić ogólnie co i jak to wygląda z tym tematem proszę??