Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 mar 2023, 13:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 mar 2023, 12:39
Posty: 2

Witam, czy ktoś może orientuje się czy wg obowiązujących przepisów można przewozić puste kontenery chłodnicze i odpady (makulatura) RAZEM w naczepie??

Dział planowania firmy twierdzi, że można, gdyż zgodnie z procedurą kontenery są później myte i odkażane.

Mam wątpliwości czy ITD podczas ewentualnej kontroli przychyli się do tego twierdzenia 🙂


Post Wysłano: 15 mar 2023, 9:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:58
Posty: 449
Lokalizacja: OB

Jeździłem x czasu w Biedronce i i pierwszy raz słyszę o sytuacji o którą pytasz. Wszystko jako zwroty, kontenery, palety czy makulatura z folią jeździły razem do centrum. Jeżeli brało się jakąś żywność na powrocie lub między sklepami to automatycznie był zakaz brania makulatury. Owszem zatrzymała mnie inspekcja czy celna nieraz ale prędzej dowalili się do złego ułożenia towaru, np że nie było na przodzie tylko na jednej ścianie po długości.

Co do dezynfekcji kontenerów, to podobno były dezynfekowane przed nabijaniem, a jak było w rzeczywistości... 😉


Post Wysłano: 15 mar 2023, 9:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 mar 2023, 12:39
Posty: 2

Zawsze były odpady brane oddzielnie (przez inną firmę), a teraz będą brane razem z pustymi kontenerami i paletami. Zastanawiałem się po prostu czy tak można.
W końcu to są pojemniki na żywność + odpady. A ITD nie jest w stanie zweryfikować czy naprawdę jest coś dezynfekowane czy nie.


Post Wysłano: 16 mar 2023, 21:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Ja tylko pamiętam artykuły ITD że każda taka ciezarowka wracjaca na centrum logistyczne na przykład z 1 kostka makulatury musi mieć tabliczkę odpady i wystawione BDO. Na Rudzie Śląskiej zakładali tabliczki po tym jak złapali zestaw na drodze i zrobili z tego problem.

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: