Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 sty 2023, 1:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Gratuluję nowego nabytku,oby dzielnie służył bo ostatnio sporo się słyszy o problemach z wtryskami w nowej generacji.Masz już pierwsze porównania spalania względem 106?Auto fajne,tylko te kamery do mnie nie przemawiają, wolałbym tylko kamerę narożną,plus zwykle lustra.Ewentualnie za dopłatę do kamer wolałbym w zamian boczny radar odległościowy.Subiektywnie poczucie przestrzeni większe w SSC czy XG?Jaką DAF ma gwarancję po wprowadzeniu tego modelu?

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 03 sty 2023, 18:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sie 2005, 21:26
Posty: 227
Samochód: DAF
Lokalizacja: Bolesławiec

Kolego właśnie jestem w pierwszej trasie koło Kassel tonaż 6ton w tej chwili spałanie 22,7.Porownanie do 106 ssc to XG jest olbrzymie.Gwarancja złoty pakiet 5letni.Kamery robią swoja robotę już bym nie wrócił do lusterek 😆W piątek oddaje go kierowcy co jeździ 106 to dopiero dostaniemy opinie starego kierowcy który ma staż u mnie w firmie 20lat

_________________
Rogo Logistic


Post Wysłano: 21 lut 2023, 19:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sie 2005, 21:26
Posty: 227
Samochód: DAF
Lokalizacja: Bolesławiec

Odświeżymy troszke temacik.
Z nowości to została sprzedana czerwona Wieltonka,a w poniedziałek odbieram z Niemiec nowa Kogele.
106tka która aktualnie jeżdżę dostała światełka pod lustra
Obrazek
Obrazek
W nocy razem z XG
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Są plany na kolejne XG ale czas pokaże swoje 8)

_________________
Rogo Logistic


Post Wysłano: 18 maja 2023, 17:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sie 2005, 21:26
Posty: 227
Samochód: DAF
Lokalizacja: Bolesławiec

Lada chwila witamy kolejnego XG w firmie.
Czeka już i się uzbraja. :D

Obrazek

_________________
Rogo Logistic


Post Wysłano: 18 maja 2023, 22:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Fajnie,że dobierasz kolejnego bo to naprawdę dobry produkt,który jednak potrzebuje jeszcze czasu na doszlifowanie.Ostatnio jeździłem przez miesiąc XG 480.Te dodatkowe 33cm robi dużą robotę,serio nie myślałem że aż tak dużą różnicę odczuje.Co do samego silnika,to raczej 90% ładunków miałem do 10t,z chłodnią i spalanie 22-23l.Ad Blue bierze naprawdę mało,zależnie od trasy od 0.9 - 1.2l/100km.Pozycja za kierownicą względem poprzednika to przepaść,swoboda ruchów za kierownicą i przy wsiadaniu i wysiadaniu też dużo lepsza.Gdy wyłączyłem Eco,to te 480 koni naprawdę dobrze szło.Łóżko miałem podstawowe,ale i tak w ciężarówce na lepszym dotychczas nie spałem.Trochę małe są górne boczne schowki,ale nadrabia to środkowy i pojemność szuflady + schowki zewnętrzne.Podstawowe audio to czarna zaślepka w miejscu radia,wszystkim sterujemy z kierownicy.Ale pomimo 5 głośników,gra minimum na poziomie Scanii,duży plus względem poprzednika.No to teraz trochę minusów:

- po wyjeździe z myjni miałem przez pół dnia obraz z prawej kamery na różowo... :mrgreen:
- zdecydowanie za mała powierzchnia na ostatnim schodku,buty 46 się nie mieszczą
- auto mimo podwójnych szyb głośniejsze niż XF106 z 21r,
- po przejeździe przez Frejusa wywaliło mi:usterkę silnika,usterkę układu dolotowego i usterkę pasa ruchu,które co kilka dni jednak wracały na kokpit... :>
- dwa razy podczas jazdy zresetował mi się zestaw wskaźników,przez chwilę był poprostu czarny
- czasami się przestawiała godzina na zestawie wskaźników

Jednym słowem,po prawie 2 latach produkcji nadal są spore problemy z elektroniką,mój egzemplarz chociaż nie miał problemów z układem paliwowym... :lol: Auto z przebiegiem 60tys km.


P.s : jak tam opinia tego kierowcy,co przesiadł się na tego pierwszego XG?

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 26 maja 2023, 20:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sie 2005, 21:26
Posty: 227
Samochód: DAF
Lokalizacja: Bolesławiec

Kierowca z wcześniejszego XG jest bardzo zadowolony.Kabina,komfort i wielkość robi robotę.Pierwsze 50tys km przejechane bez awarii.Problemy były tylko z webastem,ale wymienili palnik.

To teraz foty nowego.

Obrazek
Obrazek

_________________
Rogo Logistic


Post Wysłano: 20 lis 2023, 15:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sie 2005, 21:26
Posty: 227
Samochód: DAF
Lokalizacja: Bolesławiec

Witam dawno nic nie pisałem.
Pierwsza 106tka z Milionem km,poszła pod młotek.
Zastąpił ją XF480 2019r 342.000km

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Rogo Logistic


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: