Autor
Wiadomość
Tytuł: Re: IVECO S-WAY
Post Wysłano: 14 lut 2023, 10:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Jakie za darmo? Największy spadek wartości auto ma w pierwszych 3-4 latach. Nie wiem ile wtedy kosztowało, załóżmy 70k euro, czyli 325k zł. Aktualnie takie auta kosztują 180k zł, więc trochę ponad połowę pierwotnej wartości.
Z kolei auta 6-8 lat kosztują średnio 100k zł, więc ten spadek wartości względem początkowej ceny jest już stosunkowo mały, zwłaszcza że auto się ciągle starzeje, a dodatkowo było tańsze w zakupie niż 4 lata później, a tym bardziej teraz.


Tytuł: Re: IVECO S-WAY
Post Wysłano: 14 lut 2023, 21:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

W firmie,w której obecnie pracuję wzięli w tamtym roku 20 S-Wayów.Ten nowszy silnik 490km,low deck,klima postojowa,full kolor,full led,klimatyzowany fotel kierowcy,kiera w skórze,lodówka,lepsze audio z większym wyświetlaczem,nocny zamek na drzwi i cena za tą partię była lekko + 75k E.Cena na dziś,żeby powtórzyć zamówienie +90k E...

Co do utraty wartości to najśmieszniejsze jest jednak to,że początkowo kiedy w pierwszych 3 lata wartość najwięcej spada,to auto jakoś chodzi.Gdy utrata wartości jest już mniejsza zaczyna się powoli sypać...Wiadomo,później to już jest podyktowane bardziej przebiegiem i tym jakie teraz robią komponenty,rotacją kierowców itd,ale tu też widać ile firm zachodnich i nie tylko trzyma się modelu:

- nowe i po upływie 3 lat do żyda...

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł: Re: IVECO S-WAY
Post Wysłano: 14 lut 2023, 22:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Za 90k to bym zamawiał i na nic nie patrzył :lol: moja oferta na 490 low tractor oscylowała w okolicy 105k.

Akurat kupując używkę w Iveco, można ją objąć pakietem serwisowym w kilku wariantach. Najwyższy daje spokój jak przy pełnym pakiecie na nowy ciągnik, a koszt takiej imprezy ciągle pozostaje sensowny.


Tytuł: Re: IVECO S-WAY
Post Wysłano: 14 lut 2023, 23:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Przez ostatnie dwa lata cztery takie czterolatki znalazłem i chyba weźmiemy jeszcze piątego. Gwarancja działa i bez problemu serwis wszystko naprawia i wymienia. Nowy Hi-Way jakiś specjalnie drogi nie był, a te używane z Iveco to przeważnie jakieś wynajmy, kontrakty i inne cuda, więc tym bardziej inna matematyka. Jako używany od nich jest raczej w górnych widełkach cen z ogłoszeń, ale wszystko na starcie jest porobione i powymieniane z olejami i akumulatorami włącznie. U nas mamy opanowany ten model i drugie cztery lata dadzą radę bez generowania nadmiernych kosztów.
Co do S-Way'a to takich używek nie ma i nie będzie, bo jak kolega wyżej zauważył floty brały gazowce, a jak się trafi jakaś prywatna oferta na diesla, to cena z dupy. Biorąc pod uwagę podwyżkę cen 10-15% to ani nowe, ani używane się nie będą sprzedawać, żadne deski już tu nie pomogą. Szkoda, ale sami sobie strzelają w kolano i to z grubej amunicji. Z resztą, kiedy wchodzili na rynek nowym modelem, z całkiem dobrą ceną i całkiem dobrym przyjęciem, ja tam nie widziałem żeby jakoś specjalnie starali się wybić ze sprzedażą. Takie ciężarowe Alfa Romeo, niby nic mu nie brakuje, ale się nie sprzedaje, tyle, że AR można kupić dla kaprysu, a tutaj rachunek ekonomiczny decyduje.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Tytuł: Re: IVECO S-WAY
Post Wysłano: 16 lis 2023, 9:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Jakiś nowy S-WAY pokazano, deska nawet spoko, tableciki zamiast zegarów co kto lubi ale ponoć odpalanie z przycisku na kierownicy to już abstrakcja 😂


Tytuł: Re: IVECO S-WAY
Post Wysłano: 16 lis 2023, 15:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Zawsze mogło być gorzej... :wink: Dobrze, że kamery są w opcji :mrgreen:

Obrazek


Z zewnątrz kosmetyka,silniki +10 km mocy
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł: Re: IVECO S-WAY
Post Wysłano: 17 lis 2023, 15:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Wcale tak mało nie zmienili. Nowe niskoobrotowe silniki, nowa skrzynia Traxon, nowe mosty i kilka pomniejszych modyfikacji.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Tytuł: Re: IVECO S-WAY
Post Wysłano: 17 lis 2023, 16:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Jak tak dalej pójdzie to będzie się jeździło na obrotach biegu jałowego pod górę 😂
W tym co jeżdżę jest max moment przy 1000 a często pod górę z full załadunkiem schodzi do 800 bez redukcji….
Czyli rozumiem że Xcursor jak ma max moment przy 800 to będzie pod górki mulić do….600 obrotów ? 😂😂😂


Tytuł: Re: IVECO S-WAY
Post Wysłano: 17 lis 2023, 18:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Po coś tyle tego momentu, tak nisko przebiegajacego dali. Jak widac poszli drogą Scanii w silnikach Super i Renault/Volvo w TC.
W sumie 480 C11 E6 jedzie porównywalnie na tych niższych obrotach do 500 C13 E5 więc co dopiero tu jak masz 13 litrów i tego momentu będzie więcej w najsłabszej wersji niż w obecnej najmocniejszej.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Tytuł: Re: IVECO S-WAY
Post Wysłano: 18 lis 2023, 0:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Cytuj:
Wcale tak mało nie zmienili. Nowe niskoobrotowe silniki, nowa skrzynia Traxon, nowe mosty i kilka pomniejszych modyfikacji.
No pewnie,że zmiana spora bo pozbyli się silnika 11l i teraz trzon gamy stanowi 13l plus dla lżejszych łądunków zostaje 9l jednostka.Co do tego nisko oferowanego momentu,to ostatnio zrobiłem kurs do Anglii FH460TC 21r,i w trybie eco schodził do tych 900obr/min,nic nie wibrowało i jakoś jechał,ale jak dla mnie to nie jazda... :mrgreen: Musiałem mu przełączyć w normalny tryb,bo umierałem pod wzniesienia razem z autem :lol:

Środek deski z tym zakrzywieniem szuflad mocno mi się kojarzy z kokpitami autobusów turystycznych,a ogólnie według mnie to ta prawa część kokpitu mocno nawiązuje do obecnego TG-X.Ogólnie zmiany raczej na plus,nie ma zbyt przesadzonej tabletomanii.

Szkoda też,że w tym nowym wnętrzu nie ma żadnej sensownej półki,jedynie te 3 półeczki ułożone piętrowo nad i pod panelem klimatyzacji.Gdyby nie ten stolik,to bardzo słabo byłoby z funkcjonalnością w tym wnętrzu.

No i ten przycisk do odpalania w tym miejscu na kierownicy,może to i fajny gadżet ale na chwilę,bo tam akurat wielu kierowców lubi trzymać kierownicę,a sądzę że przez ten przycisk to może być utrudnione.

https://www.youtube.com/watch?v=ZrPlq6dNC-I


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł: Re: IVECO S-WAY
Post Wysłano: 19 lis 2023, 13:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Ciekawe czy wersja z salonką będzie? Dołożyli stolik wysuwany, powiększyli zakres regulacji kierownicy, teraz już poza stereotypami, to już niczym nie odstaje.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: