Strona 3334 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13332 3333 3334 3335 33363468 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 lis 2022, 23:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Ostatnio w Rosji turbina mu jebła, kiedyś sprzęgło w Kazachstanie i to jest prawdziwy obraz transportowca :D
Mimo że tak z 1,5 filmu Kwiatuli obejrzałem na Yt, I chyba mam go w subskrypcji, to jeśli elementy eksploatacyjne padają w trasie, to wynika to z niedopilnowania.
Np dla mnie oczywistym jest robienie sprzęgła po 500kkm.
Nic do niego nie mam ale 99% awarii ma z niedopilnowania. Chociażby teraz poszła mu zwrotnica.
Tak się podniecacie jego trasami ale jak dla mnie to on jeździ za pieniądze jak w Rabenie przy ogromnym i irytującym nakładzie pracy.
Po ilus tam latach na takich kierunkach w życiu bym nie wrócił, to jest coraz większa patologia i chyba jednak nie jestem takim pasjonatem.
Choinka na desce potwierdza podejście do sprawy :D parę kwiatków jeszcze by się znalazło.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 18 lis 2022, 0:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
skoro TA firma zbiera nagrody ;)
Uzasadnij ;)

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 18 lis 2022, 1:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Ja tam wolę mimo to oglądać jak na wschodzie żywca wożą na chlodni z otwartymi drzwiami niż tych wszystkich jogurtów lenartowych wichotowyxh co jedynie do pokazania maja wjazd na parking, wyjazd i wspólne fotki :D

A błędy z uklafu hamulcowego to taki element folkloru

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 18 lis 2022, 4:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
I to jest smutna laurka polskiego transportu skoro TA firma zbiera nagrody ;)
Ale też uściślijmy.
Ty masz na myśli Raben Logistic Polska, czy Raben Transport gdzie pracuje Korni?


Post Wysłano: 18 lis 2022, 7:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Raben czy nie Raben, każda spedycja bez wyjątku, też chce zarobić... Charytatywnie nie mają logistyki itp. Nigdy spedycja nie da przewoźnikowi takiej stawki, za jaką oni wezmą dany fracht, to logiczne. Fajnie byłoby wkręcić się z taborem do jakiejś firmy produkcyjnej, ale to w dzisiejszych czasach graniczy z cudem. :D

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 18 lis 2022, 8:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Jakby była chujnia, to by upadli po roku bo nikt by nie jeździł. Znam jednego dziada co bezczelnie się jeszcze rozwijać zaczął i jakieś V8 czeka na odbiór. :> :D

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 18 lis 2022, 8:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Nic do niego nie mam ale 99% awarii ma z niedopilnowania. Chociażby teraz poszła mu zwrotnica.
Regenerowana rok temu.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 18 lis 2022, 14:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Fajnie byłoby wkręcić się z taborem do jakiejś firmy produkcyjnej, ale to w dzisiejszych czasach graniczy z cudem. :D
Ok, dostań stawkę nawet 40 centów większą, ale pamiętaj, że tam jesteś dla nich jedynie usługodawcą wywożącym towar, dostaniesz jeden wylot w tygodniu to w takiej firmie nikt się nie będzie tobą przejmował, że nie masz co wozić. Nagle będą mieli trzy wyjazdy jednego dnia, będą chcieli kogoś kto weźmie wszystko. Pojedziesz w jakiś rejon Europy gdzie powrotów brak i zaraz twoja górka stawki stopnieje jak doliczysz puste kilometry. A druga sprawa, że w takich firmach wcale nie są bog wie jak wielkie frachty.


Post Wysłano: 18 lis 2022, 17:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Dlatego na takie podboje, to mogą startować firmy z flotą kilkanastu zestawów, często mający jeszcze spedycję, a nie firemki z 2 ciężarówkami i bez żadnych innych alternatyw. :wink: Niby masz rację, ale miej teraz spedycję, masz pod sobą taką firmę produkcyjną, nie masz swojego auta akurat dostępnego to sprzedajesz to na giełdzie (załóżmy) z 60 centów taniej niż weźmiesz i czysta kasa zostaje dla ciebie bez żadnego pierdzielenia.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 18 lis 2022, 22:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Generalnie - wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Dzisiaj można coś zarobić na spedycji, pół roku temu mając nadwyżkę swojej stałej roboty w przyzwoitej stawce, wszystko trzeba było oddawać na zero bo każdy miał na mailu oferty z kosmos stawkami. Za pół roku-rok może być znowu na odwrót. I najciekawsze jest to, że ci którzy niedawno najbardziej gardzili stawką, teraz oferują najniższe pieniądze za usługę.


Post Wysłano: 19 lis 2022, 14:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Klasyk. W gadce każdy dokłada ze 250€ do frachtu. W robotach z pierwszej ręki też już miodu nie ma. Często albo klient ma kogoś kto ma pojęcie o stawkach albo już na tyle długo wozi że sam się poznał na stawkach. Ja w tym tygodniu musiałem sprzedać jeden swój ładunek to zostało mi 50€ z tego. A i tak ciężko było znaleźć auto.


Post Wysłano: 19 lis 2022, 16:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Coś dla Kolegi z autobusu wzywającego kontrolera ruchem do cofania :lol: https://www.youtube.com/watch?v=uFNHqBW5lOQ . Widać że nadal się tam nieźle bawią :wink: .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 19 lis 2022, 18:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Nawet na amazoniwej giełdzie ładunku chuuu***** i nie ma co wozić a mamy druga polowe listopada, Jednak nawet w takich momentach dalej pozwalają sobie wysyłać puste zaplombowane naczepy(przewoźnika firanki) w trasę :lol:

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 21 lis 2022, 19:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 cze 2013, 22:42
Posty: 104

Witam,mam problem ze skrzynią optidriver. 2 tygodnie temu gdy zaczęły spadać temperatury w reni zaczął świrować automat pierwszy raz nie chciała ruszyć po odpaleniu, drugi raz wrzuciła na luz na skrzyżowaniu i tak samo brak biegów.
Natomiast dziś 3 razy nie mogła znaleźć biegów na odcinku 100km.
Wcześniej po zgaszeniu i chwilu po wybieraniu n/d biegi wracały natomiast dziś już było coraz gorzej.
Nigdy wcześniej nic takiego się nie działo z tą skrzynią wszystko bardzo dobrze działało, płynnie zmieniała biegi. Olej był wymieniany rok temu.
Co Panowie myślicie zacząć od wymiany oleju ?


Post Wysłano: 21 lis 2022, 20:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Zawór PWM na skrzyni, manetka, albo coś ze sprzęgłem np. sprężyna pękła.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 24 lis 2022, 0:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 808
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Panowie! Temat już poruszany na forum, mianowicie wideo rejestratory. Co z obecnych na rynku polecacie? Do ciężarówki. Miałem Navitell, modelu teraz nie pamiętam, ale g..no straszne, jakość dźwięku i obrazu do bani, chociaż niby HD a i obsługa mogła by być prostsza.

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 25 lis 2022, 14:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Panowie! Temat już poruszany na forum, mianowicie wideo rejestratory. Co z obecnych na rynku polecacie? Do ciężarówki. Miałem Navitell, modelu teraz nie pamiętam, ale g..no straszne, jakość dźwięku i obrazu do bani, chociaż niby HD a i obsługa mogła by być prostsza.
Kupiłem ostatnio 70mai M500 - bardzo fajna, bez wyświetlacza, łączysz się poprzez jej Hotspot telefonem i masz podgląd na żywo i całą obsługę z poziomu smartfona. Podoba mi się póki co, nagrywa w 4K.

Obrazek

Obrazek

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 25 lis 2022, 20:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Masz coś z nocy?


Post Wysłano: 26 lis 2022, 3:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Masz coś z nocy?
https://www.wideorejestratory24.pl/kame ... 70mai-m500

Na dole masz filmy z dnia i nocy oraz link do pobrania na dysk (żeby wyeliminować kompresję Youtube).

Raczej wszystkie opisy kamerek na tej stronie mają dołączone filmy.


Post Wysłano: 26 lis 2022, 9:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Dzięki


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3334 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13332 3333 3334 3335 33363468 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: