Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 mar 2013, 23:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2013, 6:51
Posty: 75

Bez KW to chyba na śmieciarke ewentualnie pług w zime :P


Post Wysłano: 05 mar 2013, 1:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 mar 2011, 23:04
Posty: 12
GG: 0

Bez licencji to chyba ok, ale bez Kw?
Bez kw to można tylko swoim na potrzeby własne(niezarobkowo), ale nie jako pracownik. Mało tego, pracownik -magazynier jak rozbije sobie głowę w wypadku podczas takiego transportu niezarobkowego, może mieć problem z uzyskaniem jakiegokolwiek odszkodowania, jeśli nie przeszedł odpowiedniego szkolenia BHP na stanowisko kierowcy.


Post Wysłano: 05 mar 2013, 2:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2013, 6:51
Posty: 75

A takie coś znalazłem :)
Cytuj:
Jestem kierowcą śmieciarki. Czy muszę spełnić jakieś dodatkowe wymogi w celu wykonywania przewozu śmieci?

Zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r. nr 125, poz. 874 ze zm.):

Art. 3. 2. Do przewozów drogowych wykonywanych:

1) w ramach powszechnych usług pocztowych,

2) w ramach usług polegających na przewozie odpadów komunalnych lub nieczystości ciekłych,

3) przez podmioty niebędące przedsiębiorcami,

4) w ramach usuwania skutków awarii lub wypadków pojazdami pomocy drogowej

- stosuje się odpowiednio przepisy ustawy dotyczące niezarobkowego przewozu drogowego.

W związku z powyższym należy stwierdzić, iż musi Pan spełniać wymogi wobec kierowców zatrudnionych w przewozie na potrzeby własne zawarte w rozdziale 7 a ww. ustawy o transporcie drogowym. Dodatkowe uprawnienia nie są wymagane.


Post Wysłano: 05 mar 2013, 21:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2013, 19:24
Posty: 4

Witam jestem nowy na forum i w swiecie ciezarowek Mam pytanie troszke nie do tematu ale blisko Chce zaczac szukac pracy na wywrotke lub solowke po kraju Jakie dokumenty sa mi potrzebne do podjecia pracy Prawko C i kursy na przewoz rzeczy mam Czegos mi jeszcze brakuje ?


Post Wysłano: 05 mar 2013, 22:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2013, 6:51
Posty: 75

Prawko
Kwalifikacja wstepna
Karta kierowcy
Wszystkie badania jakie sa potrzebne do wykonywania zawodu i tyle w sumie.


Post Wysłano: 06 mar 2013, 21:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2013, 19:24
Posty: 4

Wielkie dzieki Tylko powiec jeszcze czy na te badania mam isc na wlasna reke czy mnie przyszly pracodawca wysyla


Post Wysłano: 06 mar 2013, 21:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2013, 6:51
Posty: 75

Cytuj:
Wielkie dzieki Tylko powiec jeszcze czy na te badania mam isc na wlasna reke czy mnie przyszly pracodawca wysyla
Możesz iść sam na własną rekę albo pracodawca Cie na nie skieruje, w obu przypadkach płacisz z własnej kieszeni, chyba :P


Post Wysłano: 06 mar 2013, 22:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2013, 19:24
Posty: 4

Wielkie Dzieki za pomoc Teraz postaram sie czegos poszukac Swiezak jestem to pewnie mi to troche zajmie


Post Wysłano: 05 paź 2022, 14:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 paź 2022, 13:47
Posty: 3

Witam wszystkich,

To mój pierwszy post na forum. Szczerze mówiąc potrzebuję odpowiedzi na niestandardowe pytania i postanowiłem podpiąć się do tematu.

Jestem zatrudniony w firmie nie mającej nic wspólnego z transportem drogowym czy jazdą ciężarówkami i nie prowadzę żadnej innej działalności gospodarczej.

Buduję swój własny dom. Posiadam prawo jazdy kat "c".
Chcę kupić samochód ciężarowy żeby na tą budowę przywozić sobie materiały budowlane (pustaki, cement, dachówkę, piach, żwir, ziemię, itd.), lub sprzęt (koparka, minikoparka, zagęszczarka, betoniarka, itd.).

Ponadto czy mogę później przywieźć sobie tym samochodem np. Węgiel, który spalę w swoim piecu w moim domu?

Czy muszę robić kwalifikacje, kursy przewozu materiałów, itd, czy wystarczy mi ważne, gołe prawko kąt "C"? Co ewentualnie jeszcze jest mi potrzebne?

Proszę o wyrozumiałość, nie zajmuję się przepisami prawnymi, ich interpretacją. Pracuję jako zwykły pracownik fizyczny w fabryce.


Post Wysłano: 05 paź 2022, 14:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2021, 10:55
Posty: 111

Cytuj:
Witam wszystkich,

To mój pierwszy post na forum. Szczerze mówiąc potrzebuję odpowiedzi na niestandardowe pytania i postanowiłem podpiąć się do tematu.

Jestem zatrudniony w firmie nie mającej nic wspólnego z transportem drogowym czy jazdą ciężarówkami i nie prowadzę żadnej innej działalności gospodarczej.

Buduję swój własny dom. Posiadam prawo jazdy kat "c".
Chcę kupić samochód ciężarowy żeby na tą budowę przywozić sobie materiały budowlane (pustaki, cement, dachówkę, piach, żwir, ziemię, itd.), lub sprzęt (koparka, minikoparka, zagęszczarka, betoniarka, itd.).

Ponadto czy mogę później przywieźć sobie tym samochodem np. Węgiel, który spalę w swoim piecu w moim domu?

Czy muszę robić kwalifikacje, kursy przewozu materiałów, itd, czy wystarczy mi ważne, gołe prawko kąt "C"? Co ewentualnie jeszcze jest mi potrzebne?

Proszę o wyrozumiałość, nie zajmuję się przepisami prawnymi, ich interpretacją. Pracuję jako zwykły pracownik fizyczny w fabryce.
Potrzebujesz pozwolenie na przewóz na potrzeby własne, taki dokument wydaje starostwo powiatowe.


Post Wysłano: 06 paź 2022, 8:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

I wszystko inne co zawodowy kierowca.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 07 paź 2022, 22:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 paź 2022, 13:47
Posty: 3

No to teraz zgłupiałem... Jedna odpowiedź w jedną, druga w drugą stronę, a ja jak nie wiedziałem co i jak, tak dalej nie wiem...


Post Wysłano: 07 paź 2022, 23:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2021, 10:55
Posty: 111

Jako Kierowca, który będzie prowadził pojazd ciężarowy musisz posiadać:
-prawo jazdy odpowiedniej kategorii w twoim przypadku kategoria C
-Kod 95 w prawie jazdy, potwierdza to że posiadasz świadectwo kwalifikacji kierowcy oraz ważne badania lakarskie

Jako właściciel pojazdu, który zamierza przewozić jakiś towar potrzebujesz:
-pozwolenie na przewóz na potrzeby własne


Post Wysłano: 09 paź 2022, 19:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...Ponadto czy mogę później przywieźć sobie tym samochodem np. Węgiel, który spalę w swoim piecu w moim domu?

Czy muszę robić kwalifikacje, kursy przewozu materiałów, itd, czy wystarczy mi ważne, gołe prawko kąt "C"? Co ewentualnie jeszcze jest mi potrzebne? ...
1. a gdzie dostałeś ten węgiel?

2. jeżeli chcesz dokładnej informacji, z którą nie będziesz miał późniejszych kłopotów, przeczytaj Ustawę o Transporcie Drogowym Art. 39a.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 14 paź 2022, 12:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 paź 2022, 13:47
Posty: 3

Węgiel zakupiony w PGG :)
Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi i cierpliwość :wink:


Post Wysłano: 30 paź 2022, 19:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2022, 19:10
Posty: 1

Witam szanowne grono.
Mam problem z ustaleniami uprawnień jakie posiadam.
Mianowicie jestem posiadaczem prawa jazdy kat B,C i ostatnio wybrałem się następującym składem Mercedesem Viano W639 dmc2770kg + laweta dmc2700kg. Przejechałem trasę i na sam koniec zatrzymała mnie policja celem kontroli. Jeden funkcjonariusz mówi do drugiego, który po peselu sprawdzał mnie w systemie „sprawdź uprawnienia”. Trochę się zagotowałem ale weryfikacja zakończyła się powodzeniem. Może mi ktoś wyjaśnić ten cud? Dodam, że uprawnienia nabyłem w 1988 roku.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: