Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 sie 2022, 18:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 maja 2015, 16:37
Posty: 37
Samochód: MAN TGA 26.320
Lokalizacja: Katowice

Taka sytuacja. Do wczoraj auto paliło od szczału, 1-2 kaszlnięcie (latem) i odpalone, wczoraj za drugim razem, po pierwszym kursie, jak już silnik był nagrzany odalało ciężko ze 5-6 kaszlnięc, i tak zostało. Dziś rano jeszcze więcej. Jak już odpali to działa wszystko ok. Pierwsza myśl to coś z powietrzem lub paliwem. Zauważyłem że w tym filtrze paliwa co jest przeźroczysty, to jest chyba odstojnik wody, ten z kranikiem, od spodu od kranika powietrze się dostaje, bo lecą bulki z powietrzem do góry. Niby jest zakręcony, ale powietrze sie dostaje, dodam tylko ze niewiedzialem jak sie go odkręca I go troche uszkodzielm, tzn na hama odkręcałem i urwalem takie plastikowe zabezpieczenie przed odkręceniem, bo dopiero pozniej odkrylem ze sie je podnosi do góry. Czy to może być przyczyną. Dodam że dzień wcześniej odkręciłem kranik bo chcialem zlać wode czy tam brud ale nic nie polecialo, dopiero znajomy mnie oświecił ze tam u góry jest odpowietrznik żeby zlać syf z niego, bo inaczej tylko zrusze cały syf. Kranik też byl caly pełen kurzu bo nigdy (okolo 5lat) go nie odkręcałem a to wywrotka wiec kurzy sie latem mocno. Czy to moze byc przyczyna, ma ktoś temat opanowany ? Prosze o rady ? Dzwonilem do serwisu i tam chcą 450netto za ten zaworek, a ogolnie nie jestem przekonany do zamienników bo nie jestem zadowolny z jakości większości, czy ktos sie oreintuje gdzie moge taki zawór kupić, w jakimś dobrym hurmdraulicznym może, bo w suderach martexach, opoltransach, czy skubach to same turasy, ewentulanie diesel tehnik, spisalem z niego co na nim pisze : nie jestem pewnie ale chyba mop5 cw617n to zwykły zawór kulowy zdaje sie tylko troche pokombinowany... jak jest zawór wkręcony do szklanki filtra, czy jest tam oring czy cos innego, czy na sucho ? Czy da rade kolanko przed zaworem zostawić w szkalnce a odkręcić i wymienić sam zawór ?


Post Wysłano: 12 sie 2022, 20:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Możliwe że pękła szklanka na gwincie jak katowaleś na siłę ten zawór kulowy który normalnie dwoma palcami otwierasz, kolanko ma oring od strony szklanki
Jak będziesz kupować nową szklankę to najlepiej z tulejką metalową w gwincie
I najważniejsze to ori szklanka ma taki rant u góry na uszczelkę gumową
Jeśli nowa szklanka nie ma rantu to będziesz miał problem z przekręceniem tej szklanki do amelinium bo uszczelka będzie się podwijać i wyłazić na boki

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 01 paź 2022, 13:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 maja 2015, 16:37
Posty: 37
Samochód: MAN TGA 26.320
Lokalizacja: Katowice

sytuacja się wyjaśniła : wymieniłem kranik na podróbe z sudera za 80 zeta, i akumulatory nowe, teraz auto pali jak rakieta, tzn bdb...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: