Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lip 2020, 14:04
Posty: 62

Witam

Mam ogromny problem z ciągnikiem siodłowym Iveco Eco Stralis 460EEv 2014r

Podczas normalnej obsługi (sprawdzenie poziomu + dolanie oleju do silnika) jak zwykle podniosłem kabinę.

Sprawdziłem olej, dolałem tyle ile było trzeba.

Odpaliłem silnik z przycisku pod kabiną, wzrokowo przeglądnąłem paski rolki itp i zacząłem opuszczać kabinę jak zwykle.

Kabina opuściła się do połowy i nagle stanęła w miejscu, podnoszenie w górę działa a w dół nie chce iść...

Podczas naciskania przycisku opuszczania słychać "cyknięcie" z okolic bezpieczników/przekaźników które są z prawej strony pod schowkiem.

Zamieniłem przyciski góra dół od opuszczania kabiny, przepiąłem kostki wtedy przycisk do opuszczania działał ale podnosił kabinę, ten od podnoszenia natomiast nie opuszcza kabiny.

Pod schowkiem znalazłem 3 bezpieczniki wg opisu które odpowiadają za opuszczanie/podnoszenie kabiny, wymieniłem na wszelki wypadek wszystkie 3 niestety nie pomogło.

Odpiąłem akumulatory na 10min, niestety nic nie pomogło na desce rozdzielczej świeci się na czerwono ikonka od podnoszenia kabiny (normalnie po wciśnięciu przycisku od podnoszenia świeci się na żółto)

Czy ma ktoś jakiś pomysł co mogę spróbować/ zrobić by opuścić tą kabinę? Jestem teraz w hiszpanii, najbliższy serwis Iveco mam 20km od miejsca postoju ale to dopiero w poniedziałek.

Bardzo proszę o pomoc/ sugestie co mogę jeszcze zrobić by spróbować ją opuścić.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Da się zamknąć/otworzyć "na krótko" jak się dostaniesz od spodu do kabli silnika elektrycznego pompy podnoszenia kabiny.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lip 2020, 14:04
Posty: 62

Cytuj:
Da się zamknąć/otworzyć "na krótko" jak się dostaniesz od spodu do kabli silnika elektrycznego pompy podnoszenia kabiny.
Rossi czy mógłbyś trochę rozwinąć swoją wypowiedz?

Bardzo Cię proszę i pisz proszę jak do kompletnego laika, bo z mechaniką nie mam kompletnie nic wspólnego.

Z góry dziękuje Ci bardzo


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Blokada na czerwono świeci jak jest kabina podniesiona i nie odpalisz wtedy silnika z kluczyka, na żółto świeci jak jest na dole i jest włączona gotowość do podnoszenia.
Mi się też kiedyś w połowie kabina zawiesiła ale wtedy na 100% wywaliło bezpiecznik, dawno temu i niewiadomo który....

Na krótko znaczy podać prąd prosto do silniczka pompy na siłowniku....


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lip 2020, 14:04
Posty: 62

Cytuj:
Blokada na czerwono świeci jak jest kabina podniesiona i nie odpalisz wtedy silnika z kluczyka, na żółto świeci jak jest na dole i jest włączona gotowość do podnoszenia.
Mi się też kiedyś w połowie kabina zawiesiła ale wtedy na 100% wywaliło bezpiecznik, dawno temu i niewiadomo który....

Na krótko znaczy podać prąd prosto do silniczka pompy na siłowniku....
Ok więc już wiem skąd ta czerwona kontrolka i dlaczego nie mogę odpalić auta z kluczyka.

Mogę natomiast odpalić je z przycisku na silniku

Sprawdzałem 3 bezpieczniki te które są z prawej strony za schowkiem pasażera innych od podnoszenia/opuszczania nie widziałem l, może nie umiem znaleźć a instrukcja została w Polsce...

Może ktoś napisać jak miałbym spróbować podać ten prąd na silniczek pompy przy siłowniku?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lip 2020, 14:04
Posty: 62

Ok panowie udało się zamknąć kabinę.

Bezpośrednio przy ramie ciągnika z prawej strony za kołem jest wtyczka do pompy.

rozpiąłem ją i zrobiłem kablami tak jak zaznaczyłem na foto (taki x zamiana biegunów)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wtedy dopiero przyciskiem od otwierania kabiny udało się zamknąć kabinę.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

To pruj instalację, bo najprawdopodobniej przewody są przetarte w miejscu gdzie jeszcze idą po nadkolu. W sumie częsta przypadłość.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lip 2020, 14:04
Posty: 62

Cytuj:
To pruj instalację, bo najprawdopodobniej przewody są przetarte w miejscu gdzie jeszcze idą po nadkolu. W sumie częsta przypadłość.
Tym już się zajmie mechanik jak wrócę do kraju w lipcu.

Póki co ogromnie się cieszę, że udało się tą kabinę opuścić tym sposobem, bo w poniedziałek musiałbym wzywać hiszpanski serwis iveco bo z podniesioną w 50% kabiną nigdzie bym sam nie pojechał.

Także parę stówek euro oszczędziłem dzięki chłopakom z elektrody :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Najważniejsze że się udało kabinę posadzić, po prostu odwróciłeś polaryzację i poszło w drugą stronę, w sumie mniej roboty niż z tym co Ci pisaliśmy aby podać prąd na krótko bo musiałbyś z baterii kable puścić...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 kwie 2010, 21:04
Posty: 194
Samochód: Corsa D
Lokalizacja: Mikołów

Tam jest tylko elektryczna? Nie.jest tak jak w manie?

_________________
MAN TGA 18.410


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Tylko elektryczna.
Ewentualnie tylko ręczna.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: