Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 lut 2022, 23:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 maja 2017, 20:57
Posty: 3

Dobry wieczór.
Potrzebna mi Państwa pomoc, jezeli oczywiscie jest taka mozliwosc:)
Samochód juz mam złożony, teraz czas na załatwianie dokumentów, Firme posiadam z odpowiednim wpisem PKD, zaswiadczenie na przewóz własny jest w trakcie załatwiania, teraz bedę sie starał o koncesję w 4 gminach, zauważyłem, ze w kazdee gminie są inne wymagania do otrzymania koncecji na wywoz nieczystosci. O ile na wiekszosc wymagan znalazlem odpowiedz na forum, to kilka z nich poprostu nie rozumiem,
Mianowiscie:

 aktualny dokument potwierdzający wymagania techniczne lub oświadczenie o spełnianiu wymagań technicznych, wynikających z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 listopada 2002r. w sprawie wymagań dla pojazdów asenizacyjnych (Dz.U. z 2002r. Nr 193, poz. 1617)*,

 w przypadku posiadania jednego pojazdu asenizacyjnego, udokumentowanie możliwości korzystania z pojazdu zastępczego??? Czyli musze posiadac minimum dwa samochody asenizacyjne?????

 oświadczenie o posiadaniu tytułu prawnego do miejsca parkowania/garażowania pojazdu asenizacyjnego lub oryginału umowy najmu nieruchomości, na której znajduje się baza transportowa lub odpisu dokumentu sporządzonego zgodnie z art. 76a ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. 2021 poz. 735), tj. poświadczona przez notariusza za zgodność z oryginałem*.

Sposob prowadzenia obsługi warsztatowej środków transportu ( Kserokopia umów w przypadku korzystania z usług innego podmiotu)
Tytuł prawny do terenu na którym ma byc prowadzona działalnos.

Jezeli temat nie jest wam obcy i mozecie cos doradzic, to bedę wdzieczny.
Pozdrawiam D.


Post Wysłano: 10 cze 2022, 23:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 cze 2022, 22:42
Posty: 1

Witam serdecznie, jest to mój pierwszy post na tym forum.

Zwracam się do was z prośbą o pomoc w sprawie pompy asenizacyjnej, choć nie zajmuję się usługami asenizacyjnymi. Posiadam pompę JUROP PN 58M czyli z reduktorem 540 obrotów/min z wałkiem z wielowypustem na WOM. Jej kierunek obrotów to lewy.
Mój problem jest taki, że w moim zastosowaniu bardziej pasowałaby mi pompa, której normalne obroty są prawe. W związku z tym, czy pompa JUROP PN 58 może pracować na obrotach prawych? Czy konieczne (i technicznie możliwe) jest obrócenie korpusu pompy? Czy pompka olejowa kroplująca będzie problemem w związku z tym, że będzie miała niewłaściwe obroty?

Jak to rozwiązane jest w przypadku pompy JUROP PN 58D (która nie posiada reduktora i napędzana jest przez koło pasowe), gdzie producent podaje, że jej obroty to prawe lub lewe?

Pozdrawiam serdecznie.


Post Wysłano: 31 gru 2022, 15:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

Jaka tu cisza.
Z okazji zbliżającego się nowego roku życzę Wam wszystkiego najlepszego i żebyście się nie posrali
Obrazek
Zmiany od nowego roku:
Nowa ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach
Nowe wyższe kary ustawowe XD
Obowiązkowa co dwu letnia kontrola właścicieli nieruchomości i firm z dokumentacji.
Nowe sprawozdania kwartalne pierwsze w kwietniu za 1 kwartał 2023
i trzymajcie się ramy raportowanie adresów posesji kontrahentów którym wykonaliście usługę
czekajcie to jeszcze nic dopiero się rozkręca
Podział nieczystości na wybrane z aglomeracji i z poza aglomeracji stan aktualny na moment wykonania usługi w moim przypadku np. niemożliwy do ustalenia bo gminy mają nas w... i nie da się tego nigdzie sprawdzić.
Oczywiście musicie pamiętać o przestrzeganiu górnych stawek za m3 nieczystości dla każdej gminy osobno bo teraz was sprawdzą, i nie ma że uchwała jest z przed kilku lat i cena na zrzucie jest wyższa niż górna stawka
Cytuj:
Jeśli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach, to znaczy, że się do niej po prostu nie nadaje
J.Kaczafi
A i pół roku temu powinniście / powinniśmy dostać nowe zezwolenia bo dopisano już oficjalnie oczyszczalnie i osad z nich ale bez aktualnego zezwolenia i odbioru osadu przez stacje zlewną nie możecie tego nawet kijem trącać.

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Post Wysłano: 31 gru 2022, 16:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Nie znam się na wożeniu szamba, ale widzę, że jak wszędzie, przerzucanie roboty na poddanych i piętrzenie utrudnień.
Coraz bliżej mi do stwierdzenia, że jak prowadzić działalność, to bez rejestracji, albo na przypale. W obydwu przypadkach jedna, wysoka kara i jedziemy dalej. Najmniej korzystnie prowadzić legalnie i próbować sprostać wszystkim wymaganiom, nie tylko klientów, ale przede wszystkim państwa.


Post Wysłano: 31 gru 2022, 16:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Dobrze napisałeś "próbować" tylko jak długo?

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 31 gru 2022, 17:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Nie będziemy wchodzić tutaj bardziej w politykę, ale to po prostu gotowanie żaby, od lat uskuteczniane, a dzisiejsza noc cudów, to truskawka na tym torcie ;)


Post Wysłano: 02 sty 2023, 12:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

Po dzisiejszej rozmowie z urzednikami zdecydowałem się na wstrzymanie odbioru nieczystości i odsyłam wszystkich do urzędu gminy.
Edit.
Rozpętałem gównoburzę :shock: wszyscy wkurzeni oczywiście na mnie, konkurencja już na Facebooku podrzuca swoje numery, a mi już jest wszystko jedno w jakim kierunku to pójdzie.
Obrazek

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Post Wysłano: 04 sty 2023, 1:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 sty 2023, 1:17
Posty: 1
Samochód: Renault320DXi

Witam,

Po przeczytaniu ostatnich wpisów dotyczących zmian w sprawozdaniach, całkowicie się odechciewa pracować w tej branży. Dodatkowo dorzucę swoje 3 grosze, odnośnie kar jakie grożą za sprawozdania :)

Obrazek


Post Wysłano: 04 sty 2023, 2:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

Jest straszny burdel i tumiwisizm w urzędach, na pięć gmin tylko w jednej wiedzą o zmianie przepisów ale i tak to olali bo zmiana ich będzie dotyczyć od przyszłego roku bo dopiero wtedy z naszych sprawozdań będą robić swoje.
Obrazek

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Post Wysłano: 04 sty 2023, 14:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

Właśnie dostałem nieoficjalną informację, że stacja zlewna nie spełnia norm i za każdy zrzut ścieków grozi nam kara administracyjna od 1000 zł do 10000 zł. A gównoburza nabiera na sile i zatacza coraz szersze kręgi właśnie się warszawa obudziła.
Edit.
Warszawa wysłała oficjalne pismo do MPWiK w celu ustalenia czy nasza stacja spełnia normy. Z tego co napisali raczej na pewno nie spełnia.

Tekst ustawy:
Obrazek

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Post Wysłano: 05 sty 2023, 10:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

JanuszW: Wiesz czy skończyło się jedynie na karze?
Jeśli to twój przypadek to przeczytaj to:
https://portalkomunalny.pl/kary-za-niet ... PtbMiT23AQ

Wysłałem też Panu prywatną wiadomość na forum.

Ze strony MPWiK mamy informacje że prawdopodobnie jedynie czajka spełnia te normy. Oficjalną odpowiedź dostaniemy najwcześniej w poniedziałek.

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Post Wysłano: 07 sty 2023, 18:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2011, 21:34
Posty: 55
GG: 0
Samochód: superB

Ja [wycenzurowano], a chciałem za rok [wycenzurowano] z tego syfu. :evil:


Post Wysłano: 09 sty 2023, 14:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

Zajęło im cztery dni ustalenie że jednak muszę im napisać oficjalne pismo. Pomimo zapewnień podczas rozmowy przez telefon że dadzą odpowiedź na piśmie. Nie mam już siły do tego wszystkiego.

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Post Wysłano: 29 sty 2023, 1:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 kwie 2022, 1:36
Posty: 34

Nie znam się ale wy strasznie panikujecie.

Wy naprawdę szczerze wierzycie,że ktoś was dojedzie na 10 tys za rzekomy zrzut ścieków na nieodpowiednią oczyszczalnię? Naprawdę wierzycie,że zaraz,już,natychmiast będą was masowo kontrolować i puszczą z torbami? Naprawdę wierzycie,że będą to robić podczas gdy:
-wszyscy wiedzą,że przepisy są bez sensu
-wszyscy wiedzą,że trzeba je złamać bo inaczej się po prostu nie da
-organy kontrolne też wiedzą,że przepisy są głupie i nie ma możliwości aby ich nie łamać.

Mi to przypomina paniczny strach przed urzędem skarbowym."Nie zgłosiłeś darowizny 100 tys.złotych.No to teraz cię dojadą karnym podatkiem 20 koła i nie będzie zmiłuj"
No ja nie zgłosiłem,no bank poinformował urząd skarbowy bo hajs poszedł przecież przelewem,no nic mi się nie stało,no nic mi się już nie stanie bo się przedawniło.


Post Wysłano: 29 sty 2023, 14:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

Od 2 520 000 zł do 24 120 000 zł (około) rocznie dla jednoosobowej firmy o takich kwotach tu piszemy. Czy te kary ktoś dostanie czy nie nie ma tu żadnego znaczenia ale o fakt braku jakiegokolwiek sposobu ich uniknięcia ponieważ przyczyna ich nałożenia nie zależy od przewoźnika. Większość właścicieli działalności boi się skarbówki ja np. obawiam się straty czasu. Co do kontroli nikt nie musi tego robić ponieważ ta działalność jest dokładnie raportowana a od tego roku gminy mają dodatkowo sprawdzać jeszcze mieszkańców i robić własne raporty. Przykład z darowizną jest do kitu ponieważ możliwość nałożenia kary za nią to tylko i wyłącznie twoja wina bo sam jej nie zgłosiłeś i nie odprowadziłeś podatku.

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Post Wysłano: 29 sty 2023, 14:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 kwie 2022, 1:36
Posty: 34

Nikt,nie będzie płacił takich kar bo to niekonstytucyjne i od nikogo takiej kary urząd nie będzie w stanie wyegzekwować.

Dlaczego się tak panicznie boisz,a konkurencja już nie i podrzuca numery?

Ale jak gmina sprawdzi właściciela domku jak ich nie wpuści i nie udostępni żadnych dokumentów?

Czyli twierdzisz,że zgodnie z prawem można robić zrzut tylko do Czajki,więc za chwilę wszyscy na wsiach utoną w szambie?


Post Wysłano: 29 sty 2023, 18:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

Przeczytaj ustawę tam jest wszystko co Cię interesuje.

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Post Wysłano: 09 lut 2023, 20:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lis 2016, 7:57
Posty: 57
Samochód: scania

Panowie mam pewien problem z pompą a dokładnie z juropem 155, a dokładniej problem tkwi z zamarzaniem pompy nawet przy minus 3 stopniach. miałem w starym samochodzie juropa 84 i nigdy mi nie zamarzła, a teraz zmieniłem auto na większe i jurop 155 ciągle zamarza? taki urok tej pompy? czy coś jest nie tak? a może macie jakieś pomysły żeby zapobiegać zamarzaniu pompy przez noc?? z góry dziękuję za pomoc.


Post Wysłano: 09 lut 2023, 21:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

To nie wina pompy tylko przelewówki a raczej firmy która ją zrobiła.
Z boku jest wejście z beczki z góry wyjście na pompę. A to co nasi "fachowcy" od beczek robią to można sobie wsadzić.
Obrazek

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Post Wysłano: 10 lut 2023, 8:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lis 2016, 7:57
Posty: 57
Samochód: scania

Obrazek
Tak mam przelew zrobiony? Źle? Dlatego pompa zamarzła?

Obrazek
Podsylam jeszcze zdjęcie policzenia pompy z odolejaczem.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: