Strona 49 z 49 [ Posty: 962 ] Przejdź na stronę Poprzednia 145 46 47 48 49
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 lut 2022, 23:37

Użytkownik

Użytkownik

Dobry wieczór.
Potrzebna mi Państwa pomoc, jezeli oczywiscie jest taka mozliwosc:)
Samochód juz mam złożony, teraz czas na załatwianie dokumentów, Firme posiadam z odpowiednim wpisem PKD, zaswiadczenie na przewóz własny jest w trakcie załatwiania, teraz bedę sie starał o koncesję w 4 gminach, zauważyłem, ze w kazdee gminie są inne wymagania do otrzymania koncecji na wywoz nieczystosci. O ile na wiekszosc wymagan znalazlem odpowiedz na forum, to kilka z nich poprostu nie rozumiem,
Mianowiscie:

 aktualny dokument potwierdzający wymagania techniczne lub oświadczenie o spełnianiu wymagań technicznych, wynikających z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 listopada 2002r. w sprawie wymagań dla pojazdów asenizacyjnych (Dz.U. z 2002r. Nr 193, poz. 1617)*,

 w przypadku posiadania jednego pojazdu asenizacyjnego, udokumentowanie możliwości korzystania z pojazdu zastępczego??? Czyli musze posiadac minimum dwa samochody asenizacyjne?????

 oświadczenie o posiadaniu tytułu prawnego do miejsca parkowania/garażowania pojazdu asenizacyjnego lub oryginału umowy najmu nieruchomości, na której znajduje się baza transportowa lub odpisu dokumentu sporządzonego zgodnie z art. 76a ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. 2021 poz. 735), tj. poświadczona przez notariusza za zgodność z oryginałem*.

Sposob prowadzenia obsługi warsztatowej środków transportu ( Kserokopia umów w przypadku korzystania z usług innego podmiotu)
Tytuł prawny do terenu na którym ma byc prowadzona działalnos.

Jezeli temat nie jest wam obcy i mozecie cos doradzic, to bedę wdzieczny.
Pozdrawiam D.

Post Wysłano: 10 cze 2022, 23:09

Użytkownik

Użytkownik

Witam serdecznie, jest to mój pierwszy post na tym forum.

Zwracam się do was z prośbą o pomoc w sprawie pompy asenizacyjnej, choć nie zajmuję się usługami asenizacyjnymi. Posiadam pompę JUROP PN 58M czyli z reduktorem 540 obrotów/min z wałkiem z wielowypustem na WOM. Jej kierunek obrotów to lewy.
Mój problem jest taki, że w moim zastosowaniu bardziej pasowałaby mi pompa, której normalne obroty są prawe. W związku z tym, czy pompa JUROP PN 58 może pracować na obrotach prawych? Czy konieczne (i technicznie możliwe) jest obrócenie korpusu pompy? Czy pompka olejowa kroplująca będzie problemem w związku z tym, że będzie miała niewłaściwe obroty?

Jak to rozwiązane jest w przypadku pompy JUROP PN 58D (która nie posiada reduktora i napędzana jest przez koło pasowe), gdzie producent podaje, że jej obroty to prawe lub lewe?

Pozdrawiam serdecznie.

Strona 49 z 49 [ Posty: 962 ] Przejdź na stronę Poprzednia 145 46 47 48 49