Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 lut 2022, 14:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2021, 22:47
Posty: 10
Samochód: MAN TGL 12.180 2006r

Witam. Czy ktoś wie jaki powinien być prawidłowy pobór prądu w Manie TGL 12.180 2006r. Auto z windą hydraliczną oraz dokładanym webasto. Mam nowe akumulatory a auto postało miesiąc i akumulatory pokazały po 6v zamiast ponad 12v. Czy to normalne po takim czasie? Wiadomo jest tacho włączone 24h ale chyba aż tyle nie bierze? Może ktoś zna newralgiczne miejsca gdzie są problemy z elektryką? Myślałem o wiązce drzwi kierowcy aby zobaczyć czy nie ma gdzieś przerwanej otuliny i jakiegoś przejścia do masy :?:


Post Wysłano: 05 lut 2022, 14:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Nie oryginalna przetwornica 24/12V lub jakieś radio nie fabryczne lub dokładany alarm, sprawdź czy gasną lampki w zamykanych schowkach

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 05 lut 2022, 14:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2021, 22:47
Posty: 10
Samochód: MAN TGL 12.180 2006r

Radio jest fabryczne blaupunkt. Lampki sprawdzę. Jest też oryginalna kamera cofania która nie daje znaku życia nawet monitorek się nie włącza na przycisk ale przewody są podłączone. Odłącze i sprawdze czy maleje pobór prądu.


Post Wysłano: 05 lut 2022, 17:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

sprawdź jeszcze czy przypadkiem nie masz właczonej windy - te lampki migające na końcu też potrafią pobrać prąd.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 06 lut 2022, 12:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2021, 22:47
Posty: 10
Samochód: MAN TGL 12.180 2006r

Cytuj:
sprawdź jeszcze czy przypadkiem nie masz właczonej windy - te lampki migające na końcu też potrafią pobrać prąd.
Wymieniałem czujnik na windzie bo po zamknięciu windy lampki dalej świeciły mimo wyłączenia z guzika w kabinie. Po wymienie lampki gasną ale mimo to prąd nadal gdzieś ucieka


Post Wysłano: 10 lut 2022, 14:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2021, 22:47
Posty: 10
Samochód: MAN TGL 12.180 2006r

Chyba znalazłem przyczynę. Z + klemy wychodzi gruby przewód do windy, drugi gruby do auta i 2 białe cienkie i zaraz przy akumlatorach na każdym z tych małych białych przewodów jest bezpiecznik 25A. Pobór prądu to ok 300mA. Po wyjęciu 1 bezpiecznika obojętnie którego - bez zmian. Dopiero wyjęcie obydwóch daje efekt że pobór spada poniżej 100mA ale rozłącza się tachograf, a po przekręceniu kluczyka słychać przekaźniki ale na liczniku nie ma żadnej kontrolki i nie da się zapalić samochodu.

Wcześniej zanim to namierzyłem w kabinie wyciągałem każdy bezpiecznik pokolej ale żadnych spadków poboru napięcia nie zauważyłem.

Obrazek
Obydwa włożone pobór 0.3A. Tachograf działa, auto zapala.


Obrazek
Obrazek
Jak widać czy wyjęty lewy czy prawy to pobór taki sam. Nie działa tacho i nie da się odpalić.


Obrazek
Dopiero wyjęcie obydwu powoduje że napięcie spada poniżej 100mA. Nie działa tacho, nie da się odpalić.

Koło bezpieczników znalazłem także taką czarną skrzyneczkę która również pobiera około 100mA. Nie wiem za co ona odpowiada? Czy to coś związane z kamerą cofania albo lokalizator GPS? Niemam pojęcia :roll:
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Mam pytanie czy ktoś się orientuje ile prądu prawidłowo powinien pobierać tachograf? 300mA to troche sporo wydaję mi się bo w połączeniu z tą czarną skrzynką to prawie 0,5A prądu. Dla przykładu paląca się zarówka w kabinie to niecałe 2A poboru.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: