Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 lut 2022, 12:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lut 2022, 10:17
Posty: 1
Samochód: Zil

Od czego zacząć składanie modeli wagi ciężkiej? :D Co polecicie na początek? Lepiłem kiedyś samolociki, ale to było jeszcze w czasach słusznie minionych :D


Post Wysłano: 09 lut 2022, 13:42
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1893
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Zacznij od skompletowania sobie wyposażenia.
Co do modelu możesz wejść sobie np na taki agtom i sprawdzić wg popularności jakie ciężarówki ludzie kupują. Producentów w 1/24 czy 1/25 masz dosłownie kilku. Najlepiej byłoby kupić coś taniego bo pierwsze modele to i tak pójdą prawdopodobnie na zmarnowanie i zdobycie doświadczenia.

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 02 sty 2023, 15:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lis 2022, 10:43
Posty: 9

Ja właśnie nigdzie nie moge modeli znaleźć. Są wszystkie z czasów wojny i to samochodów militarnych oraz samolotów, ale z ciężkiego transportu NIC. Znacie jakaś stronę, firmę, prodcenta?


Post Wysłano: 10 sty 2023, 11:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sty 2023, 11:13
Posty: 1

Najlepszym sposobem na złożenie ciężkiego modelu jest rozpoczęcie od karoserii i praca w górę od tego miejsca. Możesz znaleźć też instrukcje online, jeśli szukasz ciężkich samolotów w skali. Klejenie jest w porządku, jeśli budujesz samolot. Jest to dość łatwe i elementy będą się trzymać razem. Jednak w przypadku ciężkich modeli, klejenie może być ryzykowne. Ponadto, jeśli budujesz model ze skomplikowanymi szczegółami, klejenie może być trudne, ponieważ musisz nałożyć klej na wiele małych obszarów.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: