Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 lis 2021, 10:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 lis 2021, 10:49
Posty: 1

Dzień dobry,

w związku z wejściem w życie w roku 2020 pakietu mobilności, poszykuję kierowców, których pracodawca nie umożliwia regularnego tygodniowego okresu odpoczynku. Poniżej przedstawiam dokładny przepis, o którym jest tutaj mowa.

"Przedsiębiorstw o transportowe organizuje pracę kierowców w taki sposób, aby umożliwić im powrót do centrum operacyjnego pracodawcy, które jest zwyczajową bazą dla danego kierowcy i w którym rozpoczyna się jego tygodniowy okres odpoczynku, w państwie członkowskim siedziby pracodawcy lub powrót do miejsca zamieszkania kierowcy w każdym okresie czterech kolejnych tygodni, tak aby wykorzystali oni przynajmniej jeden regularny tygodniowy okres odpoczynku lub tygodniowy okres odpoczynku trwający ponad 45 godzin wykorzystywany jako rekompensata za skrócony tygodniowy okres odpoczynku.

Jednakże w przypadku gdy kierowca wykorzystał dwa kolejne skrócone tygodniowe okresy odpoczynku zgodnie z ust. 6 przedsiębiorstwo transportowe organizuje pracę tego kierowcy w taki sposób, by mógł on wrócić przed rozpoczęciem regularnego tygodniowego okresu odpoczynku trwającego ponad 45 godzin wykorzystywanego jako rekompensata. "

Jeżeli ktoś z Państwa jest w sytuacji, w której nie jest mu udostępniony odpoczynek, o którym mowa powyżej, proszę o kontakt.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: