Strona 1 z 1 [ Posty: 19 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 mar 2010, 14:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2010, 14:16
Posty: 3
GG: 1705845
Lokalizacja: Nidzica

Witam
Jeżeli zdjęcie zostało zrobione 30.10.2009 , wezwanie na posterunek policji dostałem 10.03.2010 kiedy tez przyznałem się do kierowania pojazdem to punkty karne zostaną przypisane do dnia kiedy popełniłem wykroczenie czy tez do sumy aktualnej?Chciałbym dodać że w październiku miałem 21 punktów a teraz 10.Przekroczyłem prędkość o 25km/h więc jeśli punkty zostaną dodane do tych z pazdziernika to niestety zostanie odebrane mi prawo jazdy


Post Wysłano: 21 mar 2010, 14:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2008, 23:47
Posty: 12
GG: 3244620
Lokalizacja: Pszczyna

po 5-ciu miesiącach dostałeś dopiero wezwanie? przecież to jest chore..
Znajomy miał po 3 miesiącach ( w wakacje jak jechał nad morze to mu pstryknął zdjęcie radar ) ale żeby po 5?


Post Wysłano: 21 mar 2010, 14:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 paź 2009, 13:08
Posty: 165
GG: 0
Samochód: Scania
Lokalizacja: Gdynia

Punkty zostaja przypisane po wypisaniu mandatu.


Post Wysłano: 21 mar 2010, 15:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lip 2008, 14:09
Posty: 144
GG: 7250824
Samochód: Mercedes 814D

Cytuj:
Punkty zostaja przypisane po wypisaniu mandatu.
Jesteś pewien? Słyszałem, że w sytuacji kiedy ktoś ma np. tak jak autor tematu ma 21pkt karnych i nie przyjmie mandatu, sprawa trafia do sądu, ale ilość punktów jest tak jakby zamrożona, czyli nawet jeśli w międzyczasie (do końca sprawy sądowej) zrobiłby sobie kurs reedukacyjny, to w momencie wyroku i tak liczy się tak jakby miał te punkty kiedy został złapany. Wydaje mi się, że te sytuacje można analogicznie połączyć. Także moim zdaniem niestety zombi20 straci prawko.
Pozdrawiam.

_________________
Nie, nie mam 13 lat...


Post Wysłano: 21 mar 2010, 15:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 paź 2009, 13:08
Posty: 165
GG: 0
Samochód: Scania
Lokalizacja: Gdynia

A co ma sprawa sadowa do opoznienia w dostarczeniu zdjecia na komisariat policji?


Post Wysłano: 21 mar 2010, 15:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 wrz 2008, 21:48
Posty: 539

Panowie a weszło to o czym ostatanimi czasy mówili czyli że za fotkę będą tylko kasa bez punktów?


Post Wysłano: 21 mar 2010, 15:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2010, 14:16
Posty: 3
GG: 1705845
Lokalizacja: Nidzica

Teoretycznie mandat nie mógłby być wypisany 30 października gdyż wtedy nie był ustalony sprawca wykroczenia, wiec sporządzenie karty mrd nie byłoby możliwe jednakże pewien policjant tłumaczył mi ze w takich przypadkach punkty zostają zawieszone i odwieszone gdy kierowca zostanie ustalony.Natomiast drugi policjant z komendy w moim mieście twierdzi zupełnie inaczej,ze sporządzenie tej karty nastepuję w dniu kiedy zostaną zgromadzone wszystkie dokumenty.Dzwoniłem do kancelarii prawnej i tam tez nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi. Jeżeli chodzi o sytuacje kiedy ktos zostanie zatrzymane na drodze i odmowi przyjecia mandatu wtedy na pewno punkty zostaja zawieszone i chociaz sprawa trwa kilka miesiecy to i tak punkty zostaną przypisane do dnia wykroczenia. Dzieje sie tak z wiadomych przyczyn ale jak jest z fotoradarmi to nie mam zielonego pojęcia.
Alte jesteś pewien ze punkty zostaną wprowadzone z dniem wypisania mandatu? Póki co nic jeszcze nie otrzymałem..


Post Wysłano: 21 mar 2010, 16:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sie 2009, 21:25
Posty: 78
GG: 0
Samochód: mitsubishi

A ja z kolei slyszalem za jak nie przyjmiesz mandatu to sprawa dzie do sadu (tam pewnie dostajesz wieksza kare finansowa) ale punktow nie dostajesz bo to nie sad je przyznaje tylko policjant ktory wypisuje mandat.
Jezeli wiec jest tak to logicznie patrzac policjant wypisze ci mandat dopiero jak sie zglosisz na komende i z ta data da punkty a jak odmowisz to skieruje sprawe do sadu ktory obciazy cie grzywna (a nie mandatem) wiec nie dostaniesz punktow w ogule...

_________________
Kat. B --> 04.05.05 (zdane za pierwszym razem)
Kat. C --> 02.09.09 (zdane za pierwszym razem)
Kat. CE --> 21.04.10 (zdane za pierwszym razem)
Psychotechnika, Kurs na przewóz rzeczy, Badania lekarskie, Karta kierowcy --> do 2014r.


Post Wysłano: 21 mar 2010, 16:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 kwie 2008, 16:47
Posty: 105

Zombi20 niestety niemam do ciebie dobrych informacji. Twoje prawo jazdy zostanie zatrzymane, dostaniesz pismo i będziesz musiał udać się na egzamin z zakresu danej kategori. Na koncie masz 31 punktów. Punkty zostają wpisane na twoje konto w dniu popełnienia wykroczenia, mimo że wezwanie na Policje jest po 3 miesiącach. Punkty są usuwane automatycznie po upływie roku od dnia ich wpłynięcia na twoje konto. Pozdrawiam.


Post Wysłano: 21 mar 2010, 16:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2010, 14:16
Posty: 3
GG: 1705845
Lokalizacja: Nidzica

rcko skąd te 31 punktów? wczoraj sprawdzałem ilośc punktów i w dniu dzisiejszym mam ich 10. za powyższe wykroczenie groza mi 4 punkty wiec boje sie tylko o te, ze zostana one przypisane do dnia kiedy fotoradar zrobil mi zdjecie.Wtedy posiadałem punktów 21.Jeżeli prawo działa wstecz to ilosc sie zsumuje. Gdy prawo jazdy zostanie mi odebrane to musze zdawac wszystkie kategorie?


Post Wysłano: 21 mar 2010, 16:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 paź 2009, 13:08
Posty: 165
GG: 0
Samochód: Scania
Lokalizacja: Gdynia

Cytuj:
Zombi20 niestety niemam do ciebie dobrych informacji. Twoje prawo jazdy zostanie zatrzymane, dostaniesz pismo i będziesz musiał udać się na egzamin z zakresu danej kategori. Na koncie masz 31 punktów. Punkty zostają wpisane na twoje konto w dniu popełnienia wykroczenia, mimo że wezwanie na Policje jest po 3 miesiącach. Punkty są usuwane automatycznie po upływie roku od dnia ich wpłynięcia na twoje konto. Pozdrawiam.

To dziwne, ze dwa lata temu nie stracilem prawa jazdy.
Piszesz glupoty. Jak moga mu dopisywac punkty jak nie wiedza kto prowadzil auto.


Post Wysłano: 21 mar 2010, 17:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2008, 23:47
Posty: 12
GG: 3244620
Lokalizacja: Pszczyna

Reportaż niedawno oglądałem o kierowcy za którym jechał nieoznakowany radiowóz.
Jechali za nim i nabijali pkt.
po zatrzymaniu kierowca odmówił przyjęcia mandatu 1000zł i 5 czy 6 pkt nie pamiętam dokładnie i sprawa trafiła do sądu.
W Sądzie sprawa potoczyła się następująco:
300zł bez żadnych pkt karnych.
Kierowca opisywał sytuacje i tak samo się bronił w sądzie, że radiowóz ma obowiązek zatrzymać sprawce po pierwszym wykroczeniu i ukarać, a nie śledzić przez pół dnia i zezwalać na dalsze łamanie prawa.
Jeszcze był wątek ze sprawa ta odbywała się listownie? kierowca w ogóle nie musiał wstawiać się w sądzie na rozprawie. Nie pamiętam jaki to Sąd, może Grodzki? ale chwalił ze poszło szybko i wygodnie.

Przypomniała mi się historia z fotoradarem, chyba tu na forum któryś z kolegów opisywał, że przejeżdżał obok fotoradaru przepisowo a ten zrobił mu zdjęcie, później jechał znów jeszcze wolniej,
aż po czasie dostał wezwanie i mandat za nie zapięte pasy,Fotoradar robił zdjęcia lecz nie badał prędkości.

Waszym zdaniem słuszne ?
Najlepiej mieć wtedy zaśw. od lekarza który zezwala na jazde bez pasów, a jeszcze lepiej takie pasy zapinać,nawet na krótkich odcinkach.


Post Wysłano: 21 mar 2010, 21:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sie 2009, 21:25
Posty: 78
GG: 0
Samochód: mitsubishi

No tak jak mowilem nie ma punkow z sadu ewentualnie wyzsza karaz finansowa

_________________
Kat. B --> 04.05.05 (zdane za pierwszym razem)
Kat. C --> 02.09.09 (zdane za pierwszym razem)
Kat. CE --> 21.04.10 (zdane za pierwszym razem)
Psychotechnika, Kurs na przewóz rzeczy, Badania lekarskie, Karta kierowcy --> do 2014r.


Post Wysłano: 22 mar 2010, 0:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2009, 14:34
Posty: 162
GG: 0
Samochód: na baterie

oczywiście że nie ma punktów z sądu,jeśli wina będzie twoja to do mandatu doliczą ci koszty rozpraw sądowych ,a jak odmawiasz przyjęcia mandatu to punkty karne i tak dostajesz od razu i dopiero po rozprawie mogą ci je odjąć ,nie wiem jakie zdjęcia robi fotoradar nie miałem na szczęście jeszcze przyjemności oglądać swojego auta na wykonanym w ten sposób zdjęciu,ale kiedyś znajomy dostał fotkę i był na granicy punktów zdjęcie było nie wyraźne i jego żona powiedziała że to ona jechała,słyszałem też o chłopaku którego fotoradar wkurzył ,gość odkręcił tablice i zaczął jeździć z przekroczoną prędkością kilka razy a fotoradar cykał fotki no i przyszło wezwanie ,gość oczywiście zdziwiony skąd wiedzieli że to on a zapomniał na naklejce na szybie w finale pozbył się prawa jazdy


Post Wysłano: 22 mar 2010, 16:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 kwie 2008, 16:47
Posty: 105

Przecie napisałeś że miałeś 21 pkt, teraz dostałes 10=31.


Post Wysłano: 22 mar 2010, 17:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sty 2010, 23:43
Posty: 75
Lokalizacja: Poznań

Cytuj:
Przecie napisałeś że miałeś 21 pkt, teraz dostałes 10=31.

W październiku miał 21 pkt,a na chwile obecną ma 10 pkt. karnych.

_________________
CE


Post Wysłano: 22 mar 2010, 19:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 paź 2009, 18:04
Posty: 11
GG: 0
Samochód: Volvo FH 12,WOLKSVAGEN ,BMW 1200GS.

Sprawa jest bardzo prosta, to samo jak we Wloszech.
Przy zdjeciach z fotoradaru punkty dopiero bedziesz mial odebrane po ustaleniu kierowcy i co najwazniejsze!! podpisaniu mandatu , wpisie numeru prawka, nie wazne czy po jednym miesiacu czy po osmiu, jest na to wyjscie! mozna podac jako kierowce osobe ktora ma prawko, sporo punktow na prawku, brata lub zone itd. mozesz tez odmowic , z tym ze sprawa trafi do sadu tak jak wyzej pisano i punkty beda zawieszone na czas prowadzenia sprawy ( zyskasz na czasie)
Powodzenia.


Post Wysłano: 27 wrz 2021, 17:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 gru 2007, 14:58
Posty: 45
GG: 6057926
Samochód: atego 1223
Lokalizacja: okolice Biłgoraja

witam , w jaki sposób moe sprawdzić punty karne z fotoradaru bo na moim konciee punkty nałozone przez policję widnieją a z fotoradaru nie ma ,pozdrawiam


Post Wysłano: 27 wrz 2021, 18:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

odkop sprzed 11 lat... ale co tam www.gov.pl tam szukaj punktów jak nie ma , a są nałożone to na pewno się znajdą.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 19 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: