Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2019, 21:05
Posty: 28

Witam mam błąd MID 136 SID 11 FMI 14 - jest parę definicji tego błędu ale zapewne chodzi o za duże /za małe ciśnienie na modulatorze.
Zaczęło się od pękniętej membrany siłownika hamulca tylnej osi - ale nie było jeszcze komunikatu na wyświetlaczu i trybu awaryjnego w tryb awaryjny wszedł jak uszkodził się przewód powietrza przedniego hamulca . Obydwie usterki usunąłem ale tryb awaryjny hamulców nie zniknął i został ten błąd. Rozebrałem modulator tylnej osi wszystko wyglądało ok , elektronika nie zaśniedziała. Dla pewności zamieniłem modulator z przedniej osi na tylną - są takie same. Błąd dalej jest aktywny - nie pomaga procedura kalibracji modulatora pedałem hamulca.
Nie wiem gdzie dalej szukać napięcie na wtyczce modulatora jest takie same jak na przednim modulatorze więc raczej kable odpadają.
Czy możliwe jest że nie mogę zrobić tej kalibracji bo jest uszkodzony jeden czujnik ABS w tylnej osi. Czujnik ABS tak czy siak zamówię w poniedziałek , ale aż mi się nie chce wierzyć że to tak wymyślili. A i jeszcze ciśnienie na drugim układzie coś jest niskie , wskazówka jest przed zielonym polem, czasami stoi pionowo ale częściej jest poniżej zielonego pola - przed usterką hamulca tego nie było .


Udało się usunąć ten błąd po podpięciu nowego czujnika ABS i zrobieniu kalibracji pedałem hamulca , czyli jednak to prawda że nie da rady zrobić kalibracji jak czujnik uszkodzony. A co do ciśnienia na drugim układzie to już jest normalnie na zielonym , ale po wyjściu z trybu awaryjnego hamulców przez 2-3 godziny jazdy wskaźnik spadał niebezpiecznie nisko jak przy dużym ubytku powietrza. Sprężarka cały czas biła , zawór upustowy co chwilę się załączał , na pierwszym układzie wskaźnik na zielonym polu a na drugim w połowie między najniższym punktem a zielonym polem. Nie wiem czy to zapowiedź kolejnej awarii czy to była jakaś normalna procedura , czas pokaże....


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: