Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Ford F-Max
Post Wysłano: 31 gru 2020, 0:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

W związku z tym,że nowy gracz jest pewien czas na rynku i zdążył się w wielu różnych państwach ''zadomowić'',postanowiłem dodać ten temat.Póki co wciąż za dużo o nim jeszcze nie wiadomo i konkretnej opinii wydać o tym produkcie za bardzo nie można,ale nie słychać żeby to auto zjeżdżało co chwilę do serwisów o co początkowo głównie się obawiano bo sieć serwisowa na Zachodzie istnieje głównie dzięki sieci TIP.Cena robi swoje i powoli coraz więcej tych aut widać na drogach.Dużym dodatkiem do tej ceny,która przyciąga klientów jest kabina wymiarami śmiało konkurująca z największymi producentami,no i silnik posiadający 500km,który gór się nie boi.Również smiałe plany co do przyszłości i np:chęć stworzenia swojej skrzyni biegów,świadczy że producent patrzy wieloetapowo i dość ambitnie,a co z tego wyjdzie miejmy nadzieję przekonać się niebawem...




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widać,że nasi dealerzy decydują się już na jakieś tuningi... :) Nawiasem mówiąc auta w konfiguracji ze zdjęć poniżej są wystawiane jako full opcja za 74900E na pewno z możliwością lepszego dogadania ceny.Takie rzeczy jak ACC,reflektory LED,czy retarder nie są dla Forda czymś obcym.

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-f-ma ... DonKp.html?


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeśli ktoś ma jakieś sprawdzone info,ktoś znajomy jeździ itd,to dawajcie tu jakieś informacje bo jest tego dość mało,a zapewne wielu chciałoby bliżej poznać produkt Made in Turkey... :> :wink:


Na koniec filmik z bardziej wymagającej trasy testowej :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=1wiCxghatOY

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł: Re: Ford F-Max
Post Wysłano: 02 sty 2021, 1:04

Cena jest właśnie z kosmosu (w porównaniu do konkurencji) dlatego z tą sprzedażą to raczej tak średnio im idzie. Mieli to sprzedawać dużo taniej i to by miało sens, ale tak to raczej średnio.


Tytuł: Re: Ford F-Max
Post Wysłano: 02 sty 2021, 16:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Na Maxa dobity F-Max tyle samo co stockowy Daf. Wiec stockowy F-Max duzo taniej niz Daf.


Tytuł: Re: Ford F-Max
Post Wysłano: 02 sty 2021, 17:47

Wiesz, ceny skaczą, raz takie, raz inne, ale powiedzmy, że Dafa na ten moment kupisz za podobną kasę.

Tylko teraz tak, wiesz ile mniej więcej będzie on warty i na koniec leasingu ktoś pewnie na kraj go chętnie przejmie. Z fordem nic nie wiadomo. Daf ma swoją sieć serwisów, części, szrotów :D i magików robiących je na boku. Ford ma niby tego TIP-a, ale w sumie sami nie wiedzą, jak to ma być.

Więc ostatecznie mało kto się decyduje bo i po co.


Tytuł: Re: Ford F-Max
Post Wysłano: 02 sty 2021, 17:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Ja tu podaje tylko suche liczby ale zgadzam sie w całej rozciągłości. Mało kto bierze bo nie zna produktu i nie wie gdzie go serwisować. A nawet u nas spójrz. Kulczyk wziąl kilka sztuk. Ale czy bedzie za kazdym razem gonić auto do Warszawy żeby obsluge zrobić. Jak pod nosem mamy calą 7demke serwisów.


Tytuł: Re: Ford F-Max
Post Wysłano: 02 sty 2021, 18:39

No i dałeś się nabrać na ściemę :P Była wielka sprzedaż z pompą, artykuły, zdjęcia tylko zapomnieli napisać, że on sam sobie je sprzedał, bo jest dealerem Forda.

"Aso" na trójmiasto jest właśnie u niego w Rusocinie.


Tytuł: Re: Ford F-Max
Post Wysłano: 02 sty 2021, 20:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Przecież to serwisują warsztaty współpracujące z Intercarsem. Nawet u nas na wiosce jest, więc podejrzewam że tych serwisów w skali kraju jest całkiem sporo.


Tytuł: Re: Ford F-Max
Post Wysłano: 03 sty 2021, 0:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Generalnie produkujący to auto turcy sporo myśleli o dystrybucji tego auta u siebie,a tam auta nie mają jakiegoś łatwego życia:duże temperatury,wiele gór, drogi różnie.Czytałem trochę opinii od turków, którzy to u siebie eksploatują i generalnie raczej przeważają opinie chwalące produkt.Moim zdaniem produkt jest dość dopracowany, sieć serwisowa w Europie nie wygląda co prawda jak u reszty, ale nie jest tak źle,cena mogłoby być lepsza na początek,ale nie zapominajmy że podobnie skonfigurowane auta konkurencji to spokojnie 10 - 20tys Euro(Bądźmy szczerzy,to inna półka ale Scanii 500S poniżej 90tys E raczej nie kupi)różnicy,a nie wydaje mi się,że po 3 latach te Ford-y byłyby za czapkę śliwek.Na czeskich, rumuńskich,słowackich czy naszych rejestracjach juz sporo tego widać na drogach Europy i kolejne firmy coraz bardziej w to idą.Dziś w większości dużych firm panuje model utrzymywania floty: 3 lata, a później sprzedać i inny niech się martwi.Na to gwarancja wystarczy... :> :wink:

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł: Re: Ford F-Max
Post Wysłano: 28 mar 2021, 2:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2010, 12:47
Posty: 148
GG: 2982986
Samochód: Veicolo Italiano
Lokalizacja: EP

Wydaje mi się, że z czasem się przebiją tym modelem F-Max. Choćby miały tego używać firmy pod wywrotki czy cysterny to chyba ma to rację bytu, coś innego, coś nowego. Zresztą rozwijają sieć dealerską, nawet nie wiedziałem, że oferują już ciężarówki pod zabudowę i podwozia budowlane..... Montują teraz jakieś dodatki, pakiety ala tuningowe-fabryczne więc to też jest jakiś + dla marki na nowym rynku. Zresztą podobno z fabrycznej wersji udało się wycisnąć 140km/h w jakiś zawodach na Bajkale :)

_________________
Kat. B - 2012
Wózki kat. II WJO - 2013
Kat. C, C+E, KW - 2023
Szeroko pojęty TRANSPORT - to część mojego życia


Tytuł: Re: Ford F-Max
Post Wysłano: 28 mar 2021, 8:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Cytuj:
Zresztą podobno z fabrycznej wersji udało się wycisnąć 140km/h w jakiś zawodach na Bajkale
Akurat żaden wyczyn.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Tytuł: Re: Ford F-Max
Post Wysłano: 28 mar 2021, 10:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Nie słyszałem o podwoziach, ani innych wariantach kabin czy podwozi. Uderzyli w najpopularniejszy segment, ale ciągnik z międzynarodówki nie nadaje się do każdej roboty.


Tytuł: Re: Ford F-Max
Post Wysłano: 28 mar 2021, 17:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 wrz 2020, 23:49
Posty: 52
Samochód: MAN Tgx

Cenowo na rynku wygrywają, dostałem ofertę od dealera ze śląska na 68EUR, odbiór lipiec/sierpień.
Zawsze celowałem w dwuletnie ciągniki z przebiegiem około 200 tys km za około 200 tys netto. Myslalem o MANie TGX albo Renault T480 z 2018. Ale teraz patrząc na to co się dzieje na rynku aut nowych i używanych to zastanawiam się nad zaryzykowaniem i zamówieniem tego fmaxa. Musze się do niego jeszcze przymierzyć ale ktoś musi przecierać szlaki:)


Tytuł: Re: Ford F-Max
Post Wysłano: 28 mar 2021, 21:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2010, 12:47
Posty: 148
GG: 2982986
Samochód: Veicolo Italiano
Lokalizacja: EP

"Zapuszkowany" już nim atakuje kontenery :)

_________________
Kat. B - 2012
Wózki kat. II WJO - 2013
Kat. C, C+E, KW - 2023
Szeroko pojęty TRANSPORT - to część mojego życia


Tytuł: Re: Ford F-Max
Post Wysłano: 12 lip 2021, 11:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2014, 17:45
Posty: 219
Samochód: Fiat Skoda
Lokalizacja: SRS

Obrazek
Wczoraj przez przypadek udało mi się uchwycić. Czy podobny do volva jak głosi legenda można ocenić samemu.

_________________
Kierowca z Biedronki , inni kierowcy patrzą na mnie z politowaniem :?


Tytuł: Re: Ford F-Max
Post Wysłano: 12 lip 2021, 21:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 kwie 2010, 21:04
Posty: 194
Samochód: Corsa D
Lokalizacja: Mikołów

Cytuj:
Obrazek
Wczoraj przez przypadek udało mi się uchwycić. Czy podobny do volva jak głosi legenda można ocenić samemu.
Na zakupach w biedronce byłeś?🤣🤣

_________________
MAN TGA 18.410


Tytuł: Re: Ford F-Max
Post Wysłano: 12 lip 2021, 22:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2014, 17:45
Posty: 219
Samochód: Fiat Skoda
Lokalizacja: SRS

Biedronka już mopliki sprzedawała, ale ciągnik do sklepu nie wjedzie. Bylem z niedziele z dostawą , a ze obok jest taka jakby baza czy tam parking i nadarzyła się okazja to pstrykłem fotkę.

_________________
Kierowca z Biedronki , inni kierowcy patrzą na mnie z politowaniem :?


Tytuł: Re: Ford F-Max
Post Wysłano: 25 sie 2021, 19:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sie 2021, 19:11
Posty: 1
Samochód: Ford F-MAX

Witam. Jeżdżę takim Fordem od końca kwietnia. 53tys km bez najmniejszych problemów. Jedyna wkurzająca sprawa to dość często zawieszające się webasto. Wystarczy odciąć prąd i problem znika. Auto ciągnie firankę na trasie PL-UK-PL. Spalanie waha się od 23,5l/100km przy 5-7t ładunku, do 27l/100km przy 24 tonach.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: