Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 kwie 2021, 12:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 kwie 2021, 12:02
Posty: 2

Witam, Panie i Panowie może ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć jak to jest z zakupem własnego auta o DMC powyżej 3,5t powiedzmy di 7,5t solówkę typu Midlum lub euroargo. A mianowicie chodzi mi o to czy ja takim autem moge poruszać się tak jak autem poniżej 3,5t jeśli robie przejazdy w celach prywatnych? Typu powiedzmy kupilwm jakąś maszynę rolniczą lub jakiś inny sprzęt i chcę przewieźć na plac gdzie będzie trzymany to muszę mieć jakieś jeszcze specjalne pozwolenia i jak to jest z tachografem rejestrować każdy przejazd nawet jeśli będzie to 50km w jedną stronę? A i jeśli będę chciał pomoc znajomemu w transporcie to też jest taka możliwość czy to już będzie uważane za przejazd zarobkowy? Mogę jakoś przy kontroli wytlumaczyć że robie to nieodpłatnie w ramach koleżeńskiej pomocy? I czy będąc osobą prywatną nie pracujacą w zawodzie mogę przyjować umowy zlecenie na przewóz towarow?Ogolnie chciałbym kupić auto jako osoba prywatna i póki co jako osoba prywatna je użytkować w kraju. Z góry bardzo dziękuję za każdą odpowiedź

Edit.
Jeśli post jest w złym dziale bardzo przepraszam i proszę administrację o przeniesienie do właściwego działu. Pozdrawiam


Post Wysłano: 26 kwie 2021, 15:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Licencja na przewóz rzeczy, ewidencja czasu pracy kierowcy, wszystkie uprawnienia kierowcy.


Post Wysłano: 26 kwie 2021, 15:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 kwie 2021, 12:02
Posty: 2

Cytuj:
Licencja na przewóz rzeczy, ewidencja czasu pracy kierowcy, wszystkie uprawnienia kierowcy.
Licencję na przewóz rzeczy mam, uprawnienia kierowcy czyli w sensie aktualne prawo jazdy? Czy jeszcze coś do tego musze mieć? Ewidencję czasu pracy mam prowadzić sam dla siebie rozumiem tak czy podczas inspekcji musze posiadać przy sobie wszystkie te dokumenty?


Post Wysłano: 26 kwie 2021, 17:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Jak masz licencję to domniemuje, że masz i CKZ i nie wiesz takich podstawowych rzeczy?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: