Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 kwie 2021, 22:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 gru 2019, 16:42
Posty: 51
Samochód: Scania 4 , R

Witam, czy to prawda ze tachograf cyfrowy po zakupie auta powinno sie legalizowac pomimo ze ma jeszcze wazna legalizacje? Trzeba w nim zmienic numer rejestracyjny bo jest wprowadzony poprzednoego wlasciciela? I jeszcze jedno, mozliwe jest ze jest zle zkalibrowany? Bo przeklamuje mi sporo w kilometrach


Post Wysłano: 08 kwie 2021, 22:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2015, 22:54
Posty: 101

Tak, mają być dane nowego właściciela, numer rejestracyjny też

Przed sprzedażą był pewnie założony inny rozmiar opon, stąd przekłamanie w prędkości :wink:


Post Wysłano: 09 kwie 2021, 1:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lip 2010, 21:03
Posty: 148
GG: 4408153
Samochód: Robur/Chrysler T&C
Lokalizacja: WWL

Może ktoś miał podkręcony żeby móc latać ale to będzie różnica tylko koło 5%.
Ale sprawdź czy np nie był zmieniany tachograf przez handlarza.mielismy kiedyś taki przypadek że auto kupione i na liczniku pokazuje 90 a w rzeczywistości jechał coś ponad 120. Okazalo się że handlarz podmienił tacho żeby licznik cofnąć. Po zmianie tacha na nowe licznik nagle zaczął pokazywać 150tys więcej


Post Wysłano: 09 kwie 2021, 7:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Może ktoś miał podkręcony żeby móc latać ale to będzie różnica tylko koło 5%.
Ale sprawdź czy np nie był zmieniany tachograf przez handlarza.mielismy kiedyś taki przypadek że auto kupione i na liczniku pokazuje 90 a w rzeczywistości jechał coś ponad 120. Okazalo się że handlarz podmienił tacho żeby licznik cofnąć. Po zmianie tacha na nowe licznik nagle zaczął pokazywać 150tys więcej
Bo tyle więcej musiał Ci wpisać zakładający tacho - to tacho podaje przebieg do auta a nie odwrotnie.
Dlatego trzeba przy kupnie robic wydruk POJAZD - Dane Techniczne - każda legalizacja jest no i Vin

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 09 kwie 2021, 13:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 gru 2019, 16:42
Posty: 51
Samochód: Scania 4 , R

Przeklamuje w kilometrach i to sporo, nie wiem co tam jest porobione, ale juz przynajmniej wiem ze musze legalizacje zrobic i kalibracje to moze bedzie pokazywac ok, opony sa inne wlasnie wpisane - 295/80 a zalozone sa 315/80
Takze tu jest napewno blad, mam jeszcze pytanie, jak wyjalem karte bo zakonczylem jazde, a jednak musialem przestawic auto w inne miejsce i znowu wlozylem karte i rozpoczecie zrobilem to w razie czego jest mandat za naruszenie? Ogolny czas pracy nie byl przekroczony


Post Wysłano: 10 kwie 2021, 7:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lis 2015, 1:19
Posty: 287

Nie ma mandatu za kolejne rozpoczęcie. To tylko wewn info tachografu. Musisz tylko pilnować przepisów a więc 15tek 10tek 9tek 4,5godInowek 45tek


Post Wysłano: 10 kwie 2021, 7:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 gru 2019, 16:42
Posty: 51
Samochód: Scania 4 , R

Czyli jesli nie przekraczam dziennego czasu pracy, tygodniowego, itp. To jak cos takiego sie zdarzy to nic sie nie dzieje, mam taka specyfike pracy, jezdze 3 autami i w jednym mam jeszcze tarczki😅 i dwa razy mi sie tak zdazylo ze wyciagnalem a tu nagle trzeba cos jeszcze zrobic😉


Post Wysłano: 10 kwie 2021, 10:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Robisz wpisy manualne i jest ok. Mając pod sobą dwa auta na cyfrówce i jedno tarczki - rób wpisy manualne i całą swoją prace, przerwy, odpoczynki miej w ciągłości na karcie. Tak by karta żadnej dziury nie miała - proste przy kontroli i proste dla właściciela. W tym przypadku nie musisz wozić tarczek ze sobą.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot], Semrush [Bot] i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: