Strona 3153 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13151 3152 3153 3154 31553468 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 kwie 2021, 19:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Cytuj:
Cytuj:
To zmieniaj jak najszybciej na cysterne
Jazda po UE na chemi to tez ciezki kawal chleba, oprócz tego co tam wymieniłeś z myjniami,czystością i przypieprzaniem się, dochodzi cala otoczka ADR, wynagania w językach obcych albo wylot z firmy, testy bhp. Skrzynka z naklejkami i cyferkami do tablic ADR- dzięki bardzo :D
No właśnie, dlatego mnie to trochę powstrzymało.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 05 kwie 2021, 19:57
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1893
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Cytuj:
U Ciebie nie ma wcale zakazów więc się nie mądrkuj tylko lecisz na baze bić wiatru i czekaj pod bramą na rozkazy jaśnie wielmożnego Pana Szefa :D
Spokojna twoja rozczochrana, stary nie musi mnie instruować z robota, śmiem twierdzić ze nawet ty byś ją ogarnął :P

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 05 kwie 2021, 22:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Cytuj:
Cytuj:
To zmieniaj jak najszybciej na cysterne
Jazda po UE na chemi to tez ciezki kawal chleba, oprócz tego co tam wymieniłeś z myjniami,czystością i przypieprzaniem się, dochodzi cala otoczka ADR, wynagania w językach obcych albo wylot z firmy, testy bhp. Skrzynka z naklejkami i cyferkami do tablic ADR- dzięki bardzo :D
I jeszcze nieraz rozładunki po kilkanaście godzin na niejednych firmach. :D

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 05 kwie 2021, 22:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2007, 10:29
Posty: 878
GG: 5761457
Samochód: Actros 4141
Lokalizacja: Nysa

Tylko robota na betoniarce, wpadasz na budowę wszystko inne nie ważne bo beton przyjechał! :D


Post Wysłano: 05 kwie 2021, 23:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

O to to, ja też mam niewiele gorzej, ale przy betonie to schodzę na dalszy plan :(

Lata ktoś na stałych zezwoleniach, takich do 4,2-4,3m wysokości?


Post Wysłano: 05 kwie 2021, 23:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Cytuj:
To zmieniaj jak najszybciej na cysterne
Jazda po UE na chemi to tez ciezki kawal chleba, oprócz tego co tam wymieniłeś z myjniami,czystością i przypieprzaniem się, dochodzi cala otoczka ADR, wynagania w językach obcych albo wylot z firmy, testy bhp. Skrzynka z naklejkami i cyferkami do tablic ADR- dzięki bardzo :D
W porownaniu do silo na myjni cysterny z adr nie dotykasz sie niczego. Otworzysz wlazy pokażesz ktory waz do mycia i na koniec pokazujesz gdzie nie domyte. A na silo latasz z karcherem myjac węże i złącza a nie raz jakiś niemiec wreczy ci szczotke oraz wiadro kwasu abyś sobie pomachal w srodku. Nie mowiac o tym ze trafialy sie tygodnie gdzie prawie codziennie oglądałem beczke od srodka ze szczotką w ręce

Kontrola czystości w silosie jak u Rozenkowej z białą rekawiczka pod kazda uszczelke zajrza a na cysternie zajrza do środka i zalewaja.

Załadunek i rozladunek na silosie wszystko samemu latasz po naczepie itp. Na cysternie podjezdzasz pod nalewak czasem otworzysz wlaz a czasem nawet z auta nie wysiadasz. Na rozladunku wąż podepniesz i cala twoja praca.

Język obcy dzis to podstawa niezaleznie czym jezdzisz. Ale jesli wozisz granulat silosem to testy cie nie omina.

Otoczka Adr czy oznakowanie cysterny. Serio?

Nie raz na silosie rozladunek we Francji w pelnym rynsztunku ja 4 węże i kilka redukcji stoisz kolo beczki 2h jak idiota. Juz wole sobie numerki w tablice powkladac za lepsza kase i lzejsza prace.

Jak na razie po 6 miesiacach na chemi jedyny minus to szybciej rosnacy brzuch wiec trzeba bardziej diety pilnować.

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 06 kwie 2021, 2:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sie 2016, 14:18
Posty: 248
Lokalizacja: PZ

Cytuj:
Lata ktoś na stałych zezwoleniach, takich do 4,2-4,3m wysokości?
Lata.


Post Wysłano: 06 kwie 2021, 9:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lip 2010, 21:03
Posty: 148
GG: 4408153
Samochód: Robur/Chrysler T&C
Lokalizacja: WWL

Cytuj:

Lata ktoś na stałych zezwoleniach, takich do 4,2-4,3m wysokości?
Latalem kiedyś na kat III ale bardziej z długością

Co do beczek i ich mycia to polecam beczkę z asfaltem tam jedna komora i tego się nie myję :D


Post Wysłano: 06 kwie 2021, 13:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2011, 14:24
Posty: 74

Panowie, czy w Lublinie pod Eurocashem na Metalurgicznej da radę długa pauzę wykręcić?


Post Wysłano: 06 kwie 2021, 19:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lip 2010, 21:03
Posty: 148
GG: 4408153
Samochód: Robur/Chrysler T&C
Lokalizacja: WWL

Nie wiem jak bezpośrednio pod eurocash ale pod drugiej stronie drogi masz sporo miejsca na pauzę. Stałem tam parę razy na noc i zawsze spokojnie było minus taki że kibla nie ma.

Obrazek


Post Wysłano: 06 kwie 2021, 20:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
Lata.
Cytuj:
Latalem kiedyś na kat III ale bardziej z długością
No i dobra, to mam pytania.

Na jakiej wysokości jest trakcja tramwajowa/trolejbusowa i jak wysoko można pod tym jechać?
Jak wygląda kwestia odpowiedzialności? Jak mieszczę się w 4m i coś zerwę, to mogą mnie w pompę pocałować. A mając te np. 4,2 z zezwoleniem? Teoretycznie jak nie ma ograniczenia, to 4,5m powinno przechodzić... teoretycznie.
Mam traumę, bo raz 4,03 telefon grał jak przejeżdżałem, a innym razem autem 3,4 nie zmieściłem się też pod telefon, ale w porę się zatrzymałem i przerzuciłem kabel do góry. Z innej beczki, zdarzyło mi się ładować i rozładowywać laweciarza, który przejechał ze 30 km po wioskach załadowany 4,8m wysoko i nic [wycenzurowano] nie zerwał :mrgreen:


Post Wysłano: 06 kwie 2021, 21:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2011, 14:24
Posty: 74

Cytuj:
Nie wiem jak bezpośrednio pod eurocash ale pod drugiej stronie drogi masz sporo miejsca na pauzę. Stałem tam parę razy na noc i zawsze spokojnie było minus taki że kibla nie ma.

Obrazek
To miejsce pod Jadarem znam. Temat opanowałem tak, że stanąłem wcześniej i rano sobie dojadę.


Post Wysłano: 06 kwie 2021, 21:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lip 2010, 21:03
Posty: 148
GG: 4408153
Samochód: Robur/Chrysler T&C
Lokalizacja: WWL

Odpowiedzialność to wiadomo zawsze jest wina kierowcy :lol:
A co do jazdy teoretycznie wszystko poniżej 4.5 powinno być oznakowane gdyż wg kodeksu znak powinien mieć pół metra tolerancji a w praktyce to raczej do 4.3 jeździłem bez żadnego stresu i problemów. Z tą wysokością ew tylko na bocznych jakieś kable itp.uważać. Trakcja kolejowa jest pow. 5m. a tramwajowa pow. 4.5 niżej tylko pod wiaduktami ale wtedy z reguły jest oznaczone.


Post Wysłano: 06 kwie 2021, 22:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2007, 10:29
Posty: 878
GG: 5761457
Samochód: Actros 4141
Lokalizacja: Nysa

Jeżdżąc po budowach na małych starych osiedlach, nie zliczę ile razy przerzucałem kabel nad gruszką, a nie przekraczam 4m.


Post Wysłano: 06 kwie 2021, 22:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 814
GG: 0

miał ktoś styczność z elementami regenerowanymi np z intercarsu turbosprężarki ? jest to zrobione dobrze czy niekoniecznie?

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 06 kwie 2021, 23:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
Jeżdżąc po budowach na małych starych osiedlach, nie zliczę ile razy przerzucałem kabel nad gruszką, a nie przekraczam 4m.
No właśnie. Mam ten sam problem. Tylko o ile do 4,0m mam w dupie co się z tym dzieje, o tyle nie wiem jak jest z odpowiedzialnością do tego na co zezwolenie pozwala, a co przekracza 4,0, czyli 4,01-4,3m.
Cytuj:
miał ktoś styczność z elementami regenerowanymi np z intercarsu turbosprężarki ? jest to zrobione dobrze czy niekoniecznie?
Jestem na etapie wymiany magla w osobówce i też właśnie dzisiaj rozeznawałem temat. Niby w przypadku przekładni może to robić TRW, ale znajomy mi dziś mówił, że turbosprężarki to intercars regeneruje tam gdzie i oni, czyli w jakiejś firmie regenerującej turba w Polsce.


Post Wysłano: 06 kwie 2021, 23:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 723
Lokalizacja: Lublin

Piotrek, dobrze zrobiłeś, że się nie pchałeś pod Eurocasha, bo na noc nie wpuszczają, a miejsca pod bramą jest na jedno-max 2 auta (ale to już musi pomyśleć kierowca pierwszego auta)


Post Wysłano: 07 kwie 2021, 8:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
miał ktoś styczność z elementami regenerowanymi np z intercarsu turbosprężarki ? jest to zrobione dobrze czy niekoniecznie?
Jeśli to do twojego volvo, to nowa ori kosztuje 2500 brutto, więc nie wiem czy jest sens kombinować.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 07 kwie 2021, 9:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Cytuj:
Cytuj:

Lata ktoś na stałych zezwoleniach, takich do 4,2-4,3m wysokości?
Latalem kiedyś na kat III ale bardziej z długością

Co do beczek i ich mycia to polecam beczkę z asfaltem tam jedna komora i tego się nie myję :D
Myje. Tak. Samo jak beczki po TDI, raz do roku ale każda musi być umyta na TDT.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 07 kwie 2021, 9:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 mar 2011, 19:49
Posty: 325
Lokalizacja: Warszawa

Luka, przewody nad drogą muszą być minimum na 4.5m. Na głównych drogach zazwyczaj są dużo wyżej. Na małych uliczkach to tak jak chłopaki napisali- trzeba uważać. Sam jeżdżę na takim zezwoleniu i raczej się nie martwię, choć wiadomo, że jak wisi jakiś nisko to przejeżdżam powoli. Przez prawie 3lata przy transporcie maszyn tylko jeden ściągnąłem i to na początku kariery :) ale nikt nie zauważył.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3153 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13151 3152 3153 3154 31553468 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: