Strona 3097 z 3471 [ Posty: 69418 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13095 3096 3097 3098 30993471 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 sty 2021, 14:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 kwie 2009, 9:45
Posty: 114
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Ool

Wyciągać kluczyki z stacyjki podczas długiej pauzy to może i mit ale coś w tym jest. Zawsze co jakiś czas zresetuj aku z komputera pokładowego. Ogólnie volvo ładna bestia ale w porównaniu do dafa jeśli patrzymy przez pryzmat prądu to porażka bo jeśli np. W dafie jeszcze takim jak ty jeździłeś 105 to po długiej pauzie odpalałeś i śmigałeś to w volvie będzie problem. Wszyscy mówią, świat cały że trzeba być eko i w volvie trzeba poprostu o tym pamiętać bo przy paru stopniach na minusie do tego webasto lodówka i jeszcze komp to murowany problem. Zakup sobie kable i będzie dobrze


Post Wysłano: 20 sty 2021, 14:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

:lol: k**** to nie samochód za 5000 zł żeby sobie kable kupić...

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 20 sty 2021, 14:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Wolwo je najlepszo, miliony przewoźników nie mogą się mylić.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 20 sty 2021, 14:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 paź 2006, 21:10
Posty: 202
GG: 8460279
Samochód: 1848
Lokalizacja: Kątownia obok narzędziowni

Ciekawa sytuacja z tym prądem. Za czasów gdy jeździłem FH4 przy pierwszej wizycie w serwisie(nomen omen ten sam serwis co Bauer tylko w Pszczynie) związanej ze zmianą ogranicznika, mechanik pozmieniał ustawienia kilku modułów które szybciej miały wchodzić w tryb uśpienia w celu ograniczenia zużycia prądu. Samochód był wyposażony w baterie żelowe i nigdy nie miałem problemu z odpaleniem nawet po weekendzie w kabinie. Jedyną odczuwalną zmiana było to gdy kładłem się spać nie słyszałem dźwięków uruchamiającej się elektroniki.


Post Wysłano: 20 sty 2021, 15:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 812
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Firma Dixon z irlandzkiego Dublina przez lata kupowała Volva, w ostatnich latach po kilkadziesiąt sztuk rocznie. I trzy czy cztery lata temu przerzucili się na Scanie. Ponoć gdy poruszyli z dilerem Volvo problem akumulatorów to zaproponowali im żeby kupili kable i w razie braku prądu odpalali auta od innych na parkingach :lol:

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 20 sty 2021, 17:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lut 2016, 13:11
Posty: 29
Samochód: Daf 106

Nie wiem jak w Volvo, w Scani można kupić z 4 akumulatorami i bez problemu odpala nawet w dużych mrozach na skandynawii


Post Wysłano: 20 sty 2021, 17:38

Też jest taka opcja w Volvo.


Post Wysłano: 20 sty 2021, 18:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Cytuj:
Firma Dixon z irlandzkiego Dublina przez lata kupowała Volva, w ostatnich latach po kilkadziesiąt sztuk rocznie. I trzy czy cztery lata temu przerzucili się na Scanie. Ponoć gdy poruszyli z dilerem Volvo problem akumulatorów to zaproponowali im żeby kupili kable i w razie braku prądu odpalali auta od innych na parkingach :lol:
Najlepiej odpalić od innego Volva tymi kablami, które już było odpalone z jeszcze innego....
Takim tokiem myślenia to Volvo powinno w gratisie dodawać korbę do krecenia w ramach gwarancji mobilności.... :lol:


Post Wysłano: 20 sty 2021, 19:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

A w ogóle to wina kierowców! Laptoki, światło w kabinie i fanaberie jakieś jak webasto! Kiedyś jeździli bez i było dobrze!

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 20 sty 2021, 20:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sie 2009, 22:52
Posty: 206
Samochód: VW
Lokalizacja: Polska

[/quote]
Najlepiej odpalić od innego Volva tymi kablami, które już było odpalone z jeszcze innego....
Takim tokiem myślenia to Volvo powinno w gratisie dodawać korbę do krecenia w ramach gwarancji mobilności.... :lol:
[/quote]

Albo jeszcze inaczej, agregat prądotwórczy i prostownik wsadzić do paleciary i wozić ze sobą :lol:


Post Wysłano: 20 sty 2021, 21:03

A po co kombinować, trzeba ciągnąć chłodnie i się odpalać z agregatu.


Post Wysłano: 20 sty 2021, 21:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Jak się nie robi pauzy, to nie ma problemów z odpaleniem. Jeździć, zarabiać!

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 20 sty 2021, 22:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

nie kupować i problem z głowy.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 20 sty 2021, 22:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Żelowe baterie i jest git. Wrzuciłem sobie woltomierz na stałe zabudowany w widocznym miejscu i wczoraj po 12 godzinach pauzy, w tym 3 na przetwornicy, całość na webaście + TV grający całą noc, bo zapomniałem ustawić sleepera 24.9V.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 20 sty 2021, 23:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1810
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Ja mojego jeszcze na kable nie odpalałem, aku żelowe. Najwięcej ile mi zszedł prąd na pauzie to do 23.9 V. Używałem wtedy i webasta, lodówki, światełek w kabinie, ładowarki do telefonu i laptopa. Pauza była wtedy pamiętam około 15 h.

Ja z racji, że mam ADR, to wyłączam na weekendy prąd heblem. Praktycznie wtedy prąd nic nie spada.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 21 sty 2021, 0:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Tylko te wasze to młode roczniki, to nie jest tak, że coś już zdążyli poprawić w instalacji?

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 21 sty 2021, 0:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2648
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Dużo osób tutaj uwzględnia lodówkę, tak naprawdę typowa sprężarkowa lodowka bierze skromny prąd a w zimę przez weekend to potrafi symbolicznie się uruchamiać na chwilkę, ja lodówkę tylko przy podnoszeniu kabiny wyłączałem, prąd "żarły" chłodziarki z wiatraczkami ale to raczej taki "oldschool" już :)

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 21 sty 2021, 0:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Dużo osób tutaj uwzględnia lodówkę, tak naprawdę typowa sprężarkowa lodowka bierze skromny prąd a w zimę przez weekend to potrafi symbolicznie się uruchamiać na chwilkę, ja lodówkę tylko przy podnoszeniu kabiny wyłączałem, prąd "żarły" chłodziarki z wiatraczkami ale to raczej taki "oldschool" już :)
Idąc tym tropem to przetwornica z podpiętym laptopem od momentu kiedy się naładuje do pełna też bierze tyle co nic. TV zresztą też :D

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 21 sty 2021, 7:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Kiedyś nie było prądu i żyli!

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 21 sty 2021, 9:09
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Czy jest czy nie jest problem z prądem w aucie, to kable rozruchowe powinny być obowiązkowe jak guma na ptaka w portfelu. Nie wiadomo kiedy się przyda, a i kogoś w potrzebie poratujesz. :mrgreen:

SS, właśnie o czymś takim mówiłem w serwisie, ale każdy robił oczy jak pińć złoty i mówili, że: "chopie tak się nie do. Jak Ci tak zrobia to Ci auto rozkoduja". Dwa dni wcześniej zajechałem się zapytać się czy mieli z takim czymś do czynienia to kierownik serwisu mówi, że da się zrobić. Dwa dni później już, zapomniał. :D

4 akumulatory to już przerost formy nad treścią. Bo wraz z postępem technologicznym zapotrzebowanie na prąd powinno spadać, a nie odwrotnie. Wychodzi na to, że trzeba klasycznie powiedzieć, że: kiedyś to było. Tero to ni ma.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3097 z 3471 [ Posty: 69418 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13095 3096 3097 3098 30993471 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Magnum9 i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: