Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 lis 2020, 19:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 wrz 2020, 23:49
Posty: 52
Samochód: MAN Tgx

Witam wszystkich,
z racji tego że to mój pierwszy post i początki kierowcy proszę o wyrozumiałość. Trafiły mi się stałe kursy na Słowację. Startuję z okolic Zawiercia i rozładunki albo Koszyce albo Różniawa. Pytanie zatem następujące: jakimi drogami najlepiej się kierować? Będę ciągał jakieś 20-22 tony więc wolałbym coś nadrzucić kilometrów a omijać słowackie serpentyny (w miarę możliwości). Poza tym które przejścia graniczne PL-SK obsługują ruch ciężarowy? Z góry dziękuje za pomoc bardziej doświadczonych.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lip 2010, 21:03
Posty: 148
GG: 4408153
Samochód: Robur/Chrysler T&C
Lokalizacja: WWL

Na Słowację przejścia dla ciężarówek masz tylko 3
Zwardoń S1
Chyżne Dk7
Barwinek Dk9
Ew przez Czechy Cieszyn- Mosty u Jabluncova

Na Koszyce wg mnie najlepiej będzie iść na Barwinek przez Jasło, natomiast na Różniawa to Chyżne potem na Rużomberk i Poprad. Ale to jeszcze niech ktoś potwierdzi jeżdżący częściej w tamte rejony


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 wrz 2020, 23:49
Posty: 52
Samochód: MAN Tgx

Dzięki za odpowiedz, tak właśnie myślałem. Jeszcze niektórzy mówią żeby zamiast przez Chyzne to na Zwardoń, Zylina i dalej na Rużomberk (omijamy płatne A4 a droga podobna). Przejadę raz tak, raz tak i będę wiedział.


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Tylko traf w Zilinie i Cadcy na godziny szczytu albo jakiś dzwonek na trasie pomiędzy nimi to już masz zagwarantowane z 1.5h w plecy.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1893
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Słowacja i po równym ;) żeby dojechać w miarę po "równym" do Koszyc czy Rożnawy to pasuje Ci jechać na Chyżne i do Rużemberoka a następnie jest autostrada do Preszowa i cyk do Koszyc. Do Rożnawy ta samą droga przez Koszyce

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Barwinek - Rożnov masz ok.24 € brutto opłaty.
Barwinek - Koszyce masz ok. 14 € brutto opłaty.
Zwardoń - Poprad - Rożnov masz ok. 31 € brutto opłaty
Zwardoń - Koszyce masz ok. 55 € brutto opłaty.

Jak masz dużo czasu to bym leciał Zawiercie - Jaworzno (ominąć bramkę), w Wieliczce wskoczył na DK 94, Jasło - Barwinek i rzut magnesem i jesteś w Koszycach ok. 400 km (Viatoll ok. 11 zł + bramka na A4 35 zł + 14 €)= ok. 110 zł

Zawiercie - Zwardoń - Koszyce ok.465 km (Viatoll ok. 8 zł + 55 €)= ok. 260 zł

Między jedną i drugą trasą masz różnicy w kosztach ok. 150 zł a to jest ok. 46 litrów paliwa (tankowane przez DKV).
Do tego przez Barwinek masz ok. 60 km bliżej.

Zawiercie - Jaworzno - Chyżne (Viatoll ok. 18 zł + ok. 45 €)= 225 zł i Rużomberok do Koszyc masz ok. 450 km

Co do tego Rożnova to bym chyba atakował od Popradu (przynajmniej raz spróbował), chociaż zimą ta 65-ka może być zamknięta dla ponad 3.5t.

Jak coś poknociłem to mnie poprawcie :D

Ogólnie to trochę choojowa ta trasa...powiedz staremu żeby ci dał Żilinę, albo Poprad, albo Rużomberok :mrgreen:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: