Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 kwie 2020, 12:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 kwie 2020, 12:03
Posty: 3

Witam mam takie pytanie, mam na razie mało gotówki i chciałbym zrobić sobie same prawo jazdy C lub C+E, i nie będę jeździł zawodowo, przynajmniej do czasu kiedy nie zrobię kursu na przewóz rzeczy itp, tylko właśnie chodzi mi o to czy tak można bez dodatkowych opłat zrobić samo prawo jazdy C+E, zdać egzamin i bez dodatkowych opłat po prostu je mieć, żeby później dozbierać gotówkę i zapłacić za kursy żeby jeździć zawodowo.


Post Wysłano: 27 kwie 2020, 20:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Można najpierw zrobić "gołe" prawko, a później kwalifikację wstępną. Ale nie wiem o co chodzi z "dodatkowymi opłatami", bo samo prawko i egzamin tanie nie są.


Post Wysłano: 27 kwie 2020, 21:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 kwie 2020, 12:03
Posty: 3

No wiem, że nie są tanie ale same prawko i egzamin to ile mnie wyjdzie 5000 ?, jakie muszę mieć pieniądze żeby zdać chociaż same prawo jazdy, żeby po prostu je mieć i nie korzystać, kurs gdzieś 2500 zł egzamin 250, pewnie jakieś badania lekarskie za 800 zł resztę nie wiem.


Post Wysłano: 27 kwie 2020, 21:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

W zasadzie kurs, badania(~200), chyba psychotesty (~200) i egzamin. No i pierdoły typu zdjęcie. Chyba nic więcej. Kwalifikacja wstępna to osobny kurs, możesz zrobić w dowolnym momencie.


Post Wysłano: 27 kwie 2020, 21:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 kwie 2020, 12:03
Posty: 3

Ok bardzo dziękuje za odpowiedź, a kurs na przewóz rzeczy bo on też kosztuje też może poczekać ?


Post Wysłano: 27 kwie 2020, 22:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Teraz nie ma kursu na przewóz rzeczy, a w jego miejsce jest kwalifikacja wstępna lub kwalifikacja wstępna przyspieszona.


Post Wysłano: 28 kwie 2020, 7:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

ale dlaczego chcesz ponosić jeszcze większe koszty?

masz teraz kat. B (zapewne) i to wystarcza Ci w życiu - na razie.
robisz kat. C (C+E) płacisz za lekarza, kurs, egzamin i wydanie prawa jazdy, które i tak nie uprawnia Cię do wykonywania zawodu kierowcy.
potem robisz kurs na przewóz rzeczy, więc płacisz za lekarza, kurs i ponownie wydanie prawa jazdy, bo będzie umieszczony kod 95.

nim wszystko zaczniesz może lepiej zastanowić się i zrobić tak:
idziesz do pracowni psychotechnicznej i mówisz, że potrzebujesz badania na prawo jazdy i przewóz rzeczy.
badani są takie same, ale dokumenty muszą być osobno, czasem można trochę cenowo zyskać.

po egzaminie na prawo jazdy nie składasz papierów do wydziału komunikacji, ale czekasz na egzamin Kwalifikacji Wstępnej i wtedy płacisz tylko raz za wydanie dokumentu.

dodatkowo jak jakimś OSK kupujesz jednocześnie i kurs prawa jazdy i KW, najczęściej cena jest znacząco mniejsza niż kupowałbyś te kursy osobno.

także sam musisz się zastanowić i zdecydować, bo jednoczesne robienie prawa jazdy i KW jest faktycznie dużym wydatkiem jednorazowym, ale robiąc to oddzielnie poniesiesz większe koszty z tym, że rozłożone w czasie - Twój wybór.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 01 wrz 2020, 10:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 wrz 2020, 10:45
Posty: 1

byłem w podobnej sytuacja do Ciebie, zrobiłem ce i tak mam sobie gołe prawo jazdy. Można tak zrobić


Post Wysłano: 17 maja 2023, 9:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2023, 9:05
Posty: 1

Po uzyskaniu prawa jazdy kat. C+E, niezbędne jest również posiadanie kwalifikacji wstępnej do prowadzenia pojazdów zawodowo. Kwalifikacja ta obejmuje dodatkowe szkolenia i egzamin, które są wymagane w celu wykonywania pracy kierowcy zawodowego. Pamiętaj, że odpowiednie przygotowanie i spełnienie wymagań są kluczowe dla bezpieczeństwa na drodze i legalnego wykonywania zawodu kierowcy. Można mieć najpierw te prawo jazdy na "goło" nic się nie stanie, potem egzamin do zawodowej jazdy.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: