Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 lut 2020, 17:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lut 2020, 17:01
Posty: 4

Witam,
nie znalazłem na forum odpowiedzi na pytanie, które mnie nurtuje. Widuję pewien zestaw ciągnik + naczepa asenizacyjna (chyba 30 m3), a ciągnik jest 3-osiowy. Dodatkowo, widziałem już na drogach 2 inne takie zestawy asenizacyjne, gdzie i koń, i naczepa mają po 3 osie. I tutaj moje pytanie: czy to ma jakiś sens, żeby akurat w asenizacji ciągać naczepy 3-osiówkami?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Pewnie mają przekroczone naciski na oś napędową, lub poruszają się po drogach gdzie naciski maksymalne na oś wynoszą 8 ton

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lut 2020, 17:01
Posty: 4

Ok, a jak to jest z DMC takiego zestawu? Mam na myśli to, że większość naczep asenizacyjnych ma pojemność 28 lub 30 m3, więc łatwo wykalkulować, że po całkowitym napełnieniu waga samego "ładunku" to co najmniej 28 ton. Dodając do tego wagę naczepy, czyli powiedzmy 10 ton, mamy już 38 ton. A gdzie do tego waga ciągnika?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Do 40 ton dmc, resztę wiezie się na pałe.
Trzy osiowy ciągnik tylko daje tyle że w razie czego będzie mniejszy mandat bo będzie mniejsze przeładowanie pojedynczej osi

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Tylko z drugiej strony na legalu z 3 osiowym ciągnikiem mamy mniejszą ładowność bo masa własna większa.... 8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

A do 40 dmc towary przemieszczające się nie podlegają pod wyłączenie z osiówki?

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Podlegają.
Może też być kwestia trakcji, chociaż lepsze byłoby w takim przypadku 4x4/hydrodrive.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2013, 22:19
Posty: 425
Samochód: Atego 1528 Scania 114 Iveco50c18

To powie mi ktoś jak wiozę bydło luzem lub wiązane na samochodzie to tez nacisk na oś nie dotyczy?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2007, 17:41
Posty: 441
Lokalizacja: Gąsewo ( i tak nie wiesz gdzie to)

Na stronie ITD widziałem z rok temu mniej więcej takie zalecenie ''Jeśli pojazd nie przekracza DMC a przekroczenie na poszczególne osie nie jest rażące to nie należy za nie karać.Rażące to chyba ponad 10%.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 363
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

Cytuj:
To powie mi ktoś jak wiozę bydło luzem lub wiązane na samochodzie to tez nacisk na oś nie dotyczy?

Powinieneś tak powiązać/porozgradzać żeby było w normie. Jeśli już spotka cię taka przyjemność to raczej zostaje odwołanie i wtedy radzę nagrać filmik z odczytem wagi w sensie że ulega zmianom i jest szansa się wybronić. Większość inspektorów nie chce ważyć żywcówek bo wiedzą o co kaman ale na pewno trafiają się uparci, a szczególnie gdy już na pierwszy rzut oka widać nieprawidłowości. Dawno nikogo ode mnie nie ważyli ale kilka lat temu zapłaciłem za 1200kg za dużo w tym 700kg złego nacisku na oś, dzisiaj na bank już bym przy tej sytuacji się wybronił.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: