Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 sty 2020, 0:01
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1893
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Od dziecka zawsze chciałem mieć największe zestawy Lego ale niestety urodziłem się za wcześniej i trzeba bylo za gówniarza obejść się smakiem. Teraz mając 3 z przodu i trochę cebuli we krwi postanowiłem ze kupie sobie coś dla siebie i dzięki naszym małym żółtym przyjaciołom z Państwa Środka. Nabyłem na Ali taki oto model od LepinBlocks za około 4 stówki. Oczywiście były wątpliwości czy dojdzie, czy celnicy nie zatrzymają, jaka będzie jakość i czy czegoś nie będzie brakować.
Przesyłka doszła ekspresowo bo zamówiłem 14.12.2019 a paczka była już u mnie w sylwestra. Oczywiście można zapomnieć o "oryginalnym" opakowaniu ale obserwując inne ogłoszenia to norma. Celnicy tez dali sobie spokój wiec zaoszczędziłem pewnie ze stówkę na vat, cło itp

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Finał składania jest taki ze brakuje jednej mało istotnej części + zostało tyle extra co z ostatniego zdjęcia
Nie działa pneumatyczne sterowanie HDSem ale podejrzewam ze przez ilość przewodów któreś musiały zostać zagięte przy łączeniu do ramy albo ja przy składaniu coś pomieszałem

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 09 sty 2020, 21:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

a ja będąc podejrzewam w twoim wieku lub mając więcej na karku - miałem tę przyjemność z technicami obcować od ok7 roku życia - pierwszy zestaw był największym w danym roku - tata trucker :) niestety czasu brak i chłopiec miał wyzwanie - udało się i choroba została do dziś - teraz na gwiazdkę wpadł oryginalny Lego Land Rover - łącznie 13h zeszło :)

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 09 sty 2020, 23:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Ja na te święta dostałem Macka z kontenerem. Muszę powiedzieć że cenowo do twojego modelu wielkiej róznicy nie ma, tylko tu bez jakiejkolwiek pneumatyki. Elementy wyglądaja identyko. Ja już jakieś nie całe 10 godzin składania mam za sobą i jestem w połowie :wink:


Post Wysłano: 10 sty 2020, 11:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Na oryginalne opakowanie nie ma co liczyć bo Lego robi spooore kartony a "majfrendy" spakują klocki w 1/3 objętości. Z Lepinami trzeba uważac przy zestawach z elektryką/pneumatyka bo to szwankuje dość u nich niestety o czym sam sie przekonałem, natomiat taki Mack albo Bugatti w cenie ponizej 400 pln jak najbardziej jest korzystnym zakupem i polecam każdemu, ja na ta chwile mam kilkanascie zestawów ciezarowek/budowlanych i ciągle poluje dalej na róznego rodzaju okazje etc, samego Macka mam 3 egzemplarze bo złożyłem jeszcze wariant B i wariant C (pługopiaskarka z przyczepą) zaprojektowany przez Polaka :D
Co do samego modelu to warto było sprawdzac w fazie składania prace podzespołów zeby wyłapac ew wpadki wczesniej :wink:


ps. najwazniejsza, unikatowa rzecz w tym zestawie: znaczek odwrotnie założony :twisted:

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 11 sty 2020, 14:49
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1893
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Ja go niedługo rozłożę i przy składaniu jeszcze raz będę sprawdzał co z ta pneumatyka jest nie tak, tylko muszą mi się opuszki palców zregenerować :D Pompa pompuje powietrze bo sprawdzałem z szklanka wody i bąbelki się pojawiały. Teraz wiem przynajmniej co i do czego muszę podłączyć/złożyć żeby pneumatyka zadziałała "na krotko".

znaczek merca niestety jest "namalowany" a nie naklejony wiec nic temu nie zrobię, uroki chińszczyzny - inne naklejki są ok. Jedynie te przewody pneumatyczne są trochę w innych wymiarach niż te co podane w instrukcji ale nic im póki co nie robiłem bo muszę to zweryfikować z oryginalna instrukcja - akurat jest w necie tylko już nie mam póki co czasu na to. Musze wrócić do pracy

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: