Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 cze 2019, 22:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 cze 2019, 22:30
Posty: 2

Witam Serdecznie.

Potrzebuje auto do energetyki , główne zadania to stawianie słupów w różnym terenie. Zabudowę już mam wybraną , jednak potrzebuje dobrać nowe podwozie. Interesuje mnie 4x4 - 18 ton , dostałem oferty na Renault K , Man TGM , Scania P370 . Praktycznie wszystko kosztuje takie same pieniądze ,różnice są kosmetyczne w specyfikacjach - choć jedna jest znacząca - renault ma najmocniejsza oś na przodzie co jest ważne przy zabudowie z HDS. Jednak chciałbym podpytać kolegów którzy mają styczność z świeżymi podwoziami terenowymi jak poszczególne marki radzą sobie w terenie i ogólnej eksploatacji? Nie mam jeszcze oferty od mercedesa i nie wiem czy warto w ogóle pytać.


Post Wysłano: 09 cze 2019, 22:45

Co do Mercedesa to parząc na ilość 4 osiek na budowach to jak najbardziej warto pytać


Post Wysłano: 11 cze 2019, 5:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

w tamtym roku widziałem jak do zwykłego mersia (wywrotka) z hds na parkingu przemieniali koła na balony.Chłopak ganiał z przyczepą po polach ze słupami aż miło.Czy potrzebne jest jakieś specjalne podwozie?chyba żeby było 4x4 i balony i skrzynia redukcyjna i pójdzie wszystko.


Post Wysłano: 11 cze 2019, 6:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Jak ma zjechać z asfaltu to przy HDSie za kabina musi być napęd na przód.

Kolega pyta o opinie o konkretne marki, jak się sprawują. Tylko jest to na tyle niszowe auto, że będzie trudno o opinie. Z drugiej strony, jak auto nowe to będzie chodzić niezależnie od marki.

Kto będzie robił zabudowę?


Post Wysłano: 11 cze 2019, 15:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 cze 2019, 22:30
Posty: 2

Zabudowę na 90% będzie robił AUTOKRAN z Łodzi . Żuraw effer 315-6s lub Hiab 298 Hiduo E5. Czekam jeszcze na oferty na podwozie od mercedesa. Czyli jak nowe to wszystkie marki mają porównywalną trwałość? Wiadomo samochód nie będzie robił nie wiadomo jakich dystansów , max 15 tys rocznie w tym z 20% w terenie+ kilkaset h pracy hds.


Post Wysłano: 11 cze 2019, 18:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Dłuższy okres eksploatacji, czy tylko okres leasingu? Jak okres leasingu to bym brał najtańsze, ważniejszy od auta jest żuraw, bo nim więcej będziesz pracował niż autem. Porównaj sobie tylko aspekty techniczne, wpływające na dzielność terenową.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: