Strona 1 z 1 [ Posty: 18 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 lut 2019, 23:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2019, 22:58
Posty: 42

Witam , będę zaczynał kurs c+e
Czy jest możliwość robienia go w opcji łączonej ?
Jeśli tak , to jak to wygląda? wyjeżdżam godziny na C , potem jeżdżę c+e i dopiero egzamin? Czy muszę pierw zdać egzamin na C i dopiero c+e ?

Oraz czy kwalifikację wstępną można robić w domu za pomocą e-learningu , czy muszę jeździć do ośrodka i tam robić to na komputerze ?


Post Wysłano: 25 lut 2019, 23:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2008, 18:33
Posty: 37
GG: 0
Samochód: Daf XF 95.480

Kurs łączony C/CE to 20 godzin lekcyjnych (45 min.) teorii, 20 godzin (60min.) praktyki solo i 25 godzin praktyki z przyczepą. W wielu ośrodkach można teorię robić e-learning'iem.
Egzamin państwowy teoretyczny możesz zdawać po zakończeniu całości szkolenia i zdaniu egzaminów wewnętrznych.
Wtedy OSK aktualizuje profil i możesz się umawiać na egzamin teoretyczny. Po zdaniu umawiasz się na praktyczny C. Po zdaniu C umawiasz się na CE.
Istnieje jeszcze opcja eksternistyczna, robisz PKK, sam się uczysz teorii, umawiasz egzamin państwowy, zdajesz go i dopiero idziesz do OSK już tylko na jazdy.
Cieszę się, ze mogłem pomóc.

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka





Ostatnio zmieniony 25 lut 2019, 23:42 przez Samum, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 26 lut 2019, 0:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2019, 22:58
Posty: 42

1) Czyli jak będę już chodził na kurs to nie ma żadnej możliwości zdania teorii Państwowo do póki nie zdam wewnętrznego ???
Jest to na takiej zasadzie : kończę wykłady(teorie) ,zdaję wewnętrzny i zaczynam jazdy ?? Czy w trakcie tych jazd mogę sobie iść zdawać teorię ?Czy muszę zakończyć jazdy i wtedy dopiero teoria , i wiadomo praktyka?

2) A jeśli jest opcja łączona to muszę mieć zdany egzamin na C , dopiero mogę zdawać C+E ? Jest może możliwość pominięcia samego C i od razu zdawać z naczepą (c+e) ?


3) Czytałem coś że nie można uczyć się w domu e-learningu , tylko w szkole ... Nawet jak pytałem jednego ośrodka , to mówili że tylko u nich na komputerach :(
To jest jakoś narzucone państwowo , czy tylko zależy od szkoły jazdy ?

Oraz dzięki za pomoc Samum. Jedyne normalne forum , bo na etransporcie to można się załamać :D


Post Wysłano: 26 lut 2019, 7:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2008, 18:33
Posty: 37
GG: 0
Samochód: Daf XF 95.480

1. Jeśli rozpoczniesz szkolenie w systemie normalnym (teoria+praktyka) to egzamin teoretyczny państwowy będziesz mógł zdawać po zakończeniu całości szkolenia. Nie ma innej możliwości, dlatego napisałem o opcji eksternistycznej.

2. Kurs łączony czy nie - dwa egzaminy. To dwie kategorie prawa jazdy, na każdą trzeba zdać egzamin.


Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka





Ostatnio zmieniony 26 lut 2019, 7:47 przez Samum, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 26 lut 2019, 16:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2019, 22:58
Posty: 42

Dzwoniłem do szkoły jazdy i powiedzieli mi że kwalifikację wstępną muszę robić w szkole , przychodzić... W domu nie ma możliwości robić, zgodnie z jakąś tam ustawą (mówili że kilku kierowców od nowa musiało robić KW bo doszli do tego że logowali się w domu , z innego IP)....
Jedynie teorie na C w domu mogę robić :(((
W domu można bez stresu i w każdej chwili robić to , a w szkole? szkoda gadać ...


A w WORDzie tam gdzie będę zdawał są dwa pojazdy , czy jest możliwość wybrania sobie pojazdu na egzaminie?? Bo w szkole powiedzieli mi że muszę się uczyć na dwóch bo nie wiadomo co na egzaminie dostanę


Post Wysłano: 26 lut 2019, 17:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2008, 18:33
Posty: 37
GG: 0
Samochód: Daf XF 95.480

Na egzaminie państwowym wszystko powinno być losowane, pojazdy również. Trzeba mieć raczej ogarnięte oba rodzaje.


Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka




Ostatnio zmieniony 26 lut 2019, 17:03 przez Samum, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 26 lut 2019, 18:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2019, 22:58
Posty: 42

No właśnie mają opcje e-learningu , ale na ich komputerach. Bo powiedział mi ze parę osób od nowa musi robić KW bo doszli do tego ze robili w domu z innego adresu IP ... kurde , słabo trochę ;( bo szkoła ma dobrą opinię, a iść do innej przez KW to sam nie wiem... za dużego wyboru nie mam, bo tylko z 3 osk mam w miarę blisko siebie.
Ale zadzwonię jutro do innych osk jak u nich ta KW wygląda , w sumie można robić w innej szkole , ale jak się robi u jednego to są duże zniżki .


Post Wysłano: 26 lut 2019, 18:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2019, 22:58
Posty: 42

Bo niby to odgórnie jest narzucone przez Państwo ze nie można robić KW w domu ...tak mi powiedzieli


Post Wysłano: 26 lut 2019, 18:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2008, 18:33
Posty: 37
GG: 0
Samochód: Daf XF 95.480

Ok, sprawdziłem dokładnie, mieli rację tam u Ciebie, oficjalnie nie można poza ośrodkiem [emoji846]

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka



Post Wysłano: 26 lut 2019, 19:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2019, 22:58
Posty: 42

No lipa właśnie ;( kurde ciężko z taką szkoła co można w domu robić ;D


Post Wysłano: 26 lut 2019, 23:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2019, 22:58
Posty: 42

Samum , a wiesz może ile jest tych slajdów do przejrzenia ?
słyszałem coś o 5600
różni się ilość slajdów od KW która się robi? pełna a przyśpieszona


Post Wysłano: 27 lut 2019, 14:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2008, 18:33
Posty: 37
GG: 0
Samochód: Daf XF 95.480

Z pewnością jest kilka tysięcy w sumie. Nie znam dokładnej ilości. Na pełną KW jest sporo więcej bo programowo, przy szkoleniu klasycznym jest 280 godzin przy pełnej a tylko 140 przy przyspieszonej.

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka



Post Wysłano: 27 lut 2019, 16:38

U mnie w osk byłem przez 2tygodnie po 5h dziennie. Te godziny zalicza szybciej, ale wizyta u psychiatry murowana. :D


Post Wysłano: 27 lut 2019, 18:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2019, 22:58
Posty: 42

A czy KW przyspieszoną można równocześnie robić z kursem na C , czy dopiero po zdaniu egzaminu ?
Bo chcialbym jednocześnie to robić , ale to pewnie zależy od szkoły ?

Czy w e-learnigu jest jakieś ograniczenie dzienne godzinowe ? Bo widziałem jakiś post jak ktoś napisał ze max 2.5h dziennie tylko można i co 30 sek slajd...


Post Wysłano: 27 lut 2019, 22:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2008, 18:33
Posty: 37
GG: 0
Samochód: Daf XF 95.480

KW możesz robić w dowolnym momencie, oczywiście najlepiej po rozpoczęciu jazd na C bo do ODTJ na płytę poślizgową wypadałoby pojechać kiedy już ogarniasz choć trochę jazdę dużym.
Nie ma określonych w przepisach limitów dziennych czasu robienia e-learning'u.

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka



Post Wysłano: 27 lut 2019, 22:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
KW możesz robić w dowolnym momencie, oczywiście najlepiej po rozpoczęciu jazd na C bo do ODTJ na płytę poślizgową wypadałoby pojechać kiedy już ogarniasz choć trochę jazdę dużym.
Nie ma określonych w przepisach limitów dziennych czasu robienia e-learning'u.

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka
Ewentualnie symulator może mieć. Ja nie miałem płyty tylko symulator przyjechał.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 27 lut 2019, 22:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2019, 22:58
Posty: 42

Dzięki wielkie koledzy za pomoc :)

No do tej szkoły co chcę iść to właśnie mają płytę albo symulator do wyboru. Wole płytę niż symulator , ale to nigdy nic nie wiadomo w tych ośrodkach :(


Post Wysłano: 13 mar 2019, 22:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2019, 22:58
Posty: 42

Witam ponownie :)
Zaczynam kwalifikacje wstępną za parę dni na e-kierowca.pl , w OSK
I moje pytanie jest takie, ile procent muszę mieć minimum aby zaliczyć test na koniec każdego działu ? I czy w razie niezaliczenia można poprawiać to (ile razy) ?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 18 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: