Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 sty 2019, 14:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sty 2019, 14:05
Posty: 2

Witam !
Mam problem z szkoleniem okresowym, mianowicie minęło 5 lat i trzeba wykonać badania i szkolenie.
Posiadam Kat. C, C+E, D, D+E robiłem kwalifikację wstępna na przewóz osób, no i nie wiem jak to się stało ale na moją
korzyść dobili mi kod 95 do każdej kategorii a powinni tylko do D skoro robiłem przewóz osób. Zycie potoczyło się inaczej od 3 lat nie jeżdżę autobusem, przesiadłem się na ciężarówkę, mając kod 95 wbity w kat. C, C+E nikt się nie czepiał przy kontroli.
Teraz moje pytanie brzmi czy po szkoleniu okresowym które jest na przewóz osób, ponownie będę miał kod 95 przy każdej kategorii? Czy czeka mnie kurs na przewóz rzeczy ?
Może ktoś spotkał się z podobnym problemem, albo po prostu czegoś nie wiem.


Post Wysłano: 24 sty 2019, 14:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

wydaj mi sie że kwalifikacja na kat D jest szkoleniem które zawiera elementy szkolenia na kategorię C więc masz prawidłowo.
po szkoleniu dostaleś zaświadczenie o odbyciu szkolenia - może trzeba sprawdzić co tam jest wpisane?

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 24 sty 2019, 16:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sty 2019, 14:05
Posty: 2

Na świadectwie kwalifikacji jest napisane "posiadający prawo jazdy kat. B, B+E, C, C+E, D, C+E, uzyskał kwalifikację wstępną"
na dole w rubryce blok programowy D1,D1+E, D, D+E

Nie wiadomo jak to interpretować.

Zrobię szkolenie okresowe, dam wyrobić prawo jazdy i zobaczymy co będzie, a pytam bo może ktoś jest bardziej doświadczony w takiej sytuacji, albo miał podobną bądź z góry wie jak urząd podchodzi do sprawy.


Post Wysłano: 26 sty 2019, 21:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2008, 18:33
Posty: 37
GG: 0
Samochód: Daf XF 95.480

Kolega miał podobny problem tylko odwrotnie. Miał kwalifikacje na przewóz towarów a urząd wpisał mu "z automatu" kod 95 do kategorii D. Zadzwonił uczciwie, dopytał, okazało się, że pomyłka urzędnika. Dorobił kwalifikację uzupełniającą i problem z głowy. Teraz śmiga w MPK. Moim zdaniem nie ma co ryzykować tylko szybko dorobić brakujący kurs. KW uzupełniająca nie kosztuje dużych pieniądzy.

Wysłane z mojego KOB-L09 przy użyciu Tapatalka



Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: