Strona 1 z 1 [ Posty: 18 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 sty 2019, 0:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

Cześć. Ma ktoś może u siebie taką opcję ?? Czy każdy dealer może udostepnić wynajem? Jakie są koszty i czy są to nowe samochody ?? Co w razie awarii takiego samochodu czy wymiany ojelów , opon?? Dzięki

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Post Wysłano: 12 sty 2019, 0:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

fraikin wynajmuje - zadzwoń i zapytaj.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 12 sty 2019, 0:40

Sprecyzuj o co Ci chodzi, wynajem na 2-3 dni, czy wynajem na pół roku-rok-3 lata.


Post Wysłano: 13 sty 2019, 12:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

Chodzi o długoterminowy wynajem :]

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Post Wysłano: 13 sty 2019, 13:18

No dobra, to po kolei. W sumie do niedawna, gdzie byś nie poszedł to wynajem był możliwy. Teraz z tego co słyszałem, część marek/dealerów się wycofuje z tematu ze względu na całą masę aut po wynajmach, których nikt nie chce kupić. Dlatego o konkrety to już musisz pytać bezpośrednio u dealera.

Auta są nowe, jeżeli chodzi o koszty to masz proste liczenie. Umawiasz się z dealerem na cenę za 3 lata (przy określonym przebiegu, ograniczonym limitem), to jest cena, za którą też będziesz mógł to auto wykupić. Spłacasz utratę wartości (cenę nowego auta minus cenę auta po 3 latach), plus ubezpieczenie, podatki drogowe i całą tą masę pierdół.

W tej chwili nie wiem jak się kształtują ceny, ale półtorej roku temu takie najzwyklejsze volvo z placu, to było 3500 E wpłaty początkowej i 36 rat po 1430 E. W cenie masz wtedy finansowanie, ubezpieczenie, koszt rejestracji, podatek drogowy i kontrakt serwisowy.

Ale to też nie jest tak, że wynajem=kompletnie nic nie dopłacasz. W standardzie pewnie każdy dealer da Ci jakiś pakiet serwisowy, ale diabeł zawsze tkwi w szczegółach. Tutaj np. masz porównanie pakietów w Volvo znowu : https://www.volvotrucks.pl/pl-pl/servic ... -blue.html

Z oponami jest tak, że najczęściej wymagany jest odpowiedni bieżnik (minimalny) przy zdawaniu auta.

Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to pisz.


Post Wysłano: 13 sty 2019, 13:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Ja miałem we fraikinie i tutaj już był typowy wynajem. Żadnego odkupi po preferencyjnych warunkach, ale za to każda naprawa i wymiana opon po ich stronie. Cena miesięczna większa niż w przypadku dealerskich. Wkurzało mnie to że próbowali przyoszczędzić przy różnych wymianach, na przykład jak rozwaliłem zderzak to chcieli dać zamiennik, kłóciłem się o opony. Przy zdaniu nie było dramatu że sprawdzali każda rysę jak to niektórzy mówią. Wkład własny przy szkodzie AC 2000zl także szybę było lepiej wymienić na własna rękę ;) jak był moment gwałtownego wzrostu składek oc AC to podnieśli ratę o kilkadziesiąt euro bo gdzieś w umówię był zapis który im to faktycznie umożliwiał.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 17 sty 2019, 3:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sty 2019, 10:43
Posty: 20
Samochód: Volvo FH12 420 2006r E3

Też trochę czasu interesowałem sie wynajmem ciągbika siodłowego Frailin, Pema czy inni fealerzy dają teraz bardzo zaporowe stawki ze w sumie trzeba miec naprawde dobre stawki frachtowe zeby to sie opłacało. Prywatne dirmy tez są. Zapytan w firmie handlowej Kozuchowski Marciniak w Starej Łubiance maja sprzedaż,serwiz i wynajem Mana i Schmitza. Nie wiem jaka teraz jest u nich oferta ale sa bardzo elastyczni co do terminow platnosci opcja pierwo kupu obsluga serwizowa itd.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 22 sty 2019, 21:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2017, 23:00
Posty: 124

Wynajmuje dwa ciągniki siodłowe od lokalnych firm. Które co ciekawe nie tyle co nie mają na nie pracy ale nie ma kto nimi jeździć.
Rata miesięczna to 1000 €. W sumie przez okres prawie dwóch lat wynajmowałem 5 różnych egzemplarzy w dwóch różnych firmach transportowych.
Fraikin, Pema to są duże przedsiębiorstwa które chcą współpracować z dużymi przedsiębiorstwami. Dają dla małych firm zaporowe ceny i warunki. Na dodatek jest problem gdybyś chciał te auto zwrócić przed ustaniem umowy.
Osobiście szukałem na olx. Wbrew pozorom jest dużo takich ofert. Jeżeli dodatkowo znasz okolicznych przedsiębiorców a oni Ciebie będzie dużo łatwiej.
Umowy są krótsze, ceny dostępniejsze, bez jakiś dziwnych zabezpieczeń które windują cenę najmu do granic absurdu.


Post Wysłano: 22 sty 2019, 23:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sty 2019, 10:43
Posty: 20
Samochód: Volvo FH12 420 2006r E3

Cytuj:
Wynajmuje dwa ciągniki siodłowe od lokalnych firm. Które co ciekawe nie tyle co nie mają na nie pracy ale nie ma kto nimi jeździć.
Rata miesięczna to 1000 €. W sumie przez okres prawie dwóch lat wynajmowałem 5 różnych egzemplarzy w dwóch różnych firmach transportowych.
Fraikin, Pema to są duże przedsiębiorstwa które chcą współpracować z dużymi przedsiębiorstwami. Dają dla małych firm zaporowe ceny i warunki. Na dodatek jest problem gdybyś chciał te auto zwrócić przed ustaniem umowy.
Osobiście szukałem na olx. Wbrew pozorom jest dużo takich ofert. Jeżeli dodatkowo znasz okolicznych przedsiębiorców a oni Ciebie będzie dużo łatwiej.
Umowy są krótsze, ceny dostępniejsze, bez jakiś dziwnych zabezpieczeń które windują cenę najmu do granic absurdu.

Ta cena to full pakiet? Mam na mysli oc i ac.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 23 sty 2019, 10:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2017, 23:00
Posty: 124

Jeżeli chodzi o OC i AC to tak. Natomiast serwis jest po mojej stronie. Opony są po stronie właściciela.
To jest zwykła umowy wypożyczenia pojazdu na dłuższy termin. U mnie są podwójne obsady wiec licznik kreci się szybciej. A to w wyżej wymienionych firmach oznacza skok ubezpieczenia i samej raty.


Post Wysłano: 23 sty 2019, 11:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Wynajem jest dla bogatych. Miałem 3 quta w wynajmach i z perspektywy czasu moge powiedziec ze jesli kogos stac na minimum 1500E netto na miecha i bardzo chce miec nowe auto co 3 lata to spoko. OC i AC w cenie, pakiety serwisowe. Jedynie opony nas interesuja. Jesli ktos chce uzytkowac auto dluzej to zdecydowanie leasing. Przy zwrocie pojazdu z wynajmu tez trzeba liczyc sie z tym ze bedzie on doprowadzony do stanu „salonowego” i nie na czesciach z Sudera tylko OEM. Jakies głupie plastiki ktore latwo uszkodzic i robi sie konkretna sumka. Ogolnie polecam dobrze policzyc.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 23 sty 2019, 17:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Jasne, tylko policz jaka kwotę zamrażasz robiąc wpłatę na leasing by mieć akceptowalna ratę oraz koszty serwisowe. Finalnie wychodzi to samo lecz na korzyść najmu przemawia brak inwestycji gotówki oraz stałe koszty utrzymania auta. Oczywiście to dla ludzi ze stała, pewna robota.


Post Wysłano: 23 sty 2019, 17:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Żeby dostać wynajem trzeba zazwyczaj wpłacić wysokość dwóch rat, około 3000Euro. Jeśli jakiś klamocik kosztuje w zaokrągleniu 80k euro to 5% wpłaty to 4000Euro. No tysiąc więcej. Nie widzę sensu we wpłacaniu więcej gdyż wpłacając 10 lub 15% zbijesz rate o 150Euro. Lepiej dać sobie większy wykup.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 24 sty 2019, 10:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Nie wiem gdzie wynajmowałes, jak dokumenty finansowe masz OK, to tylko opłata przygotowawcza.


Post Wysłano: 24 sty 2019, 13:13

Cytuj:
Żeby dostać wynajem trzeba zazwyczaj wpłacić wysokość dwóch rat, około 3000Euro. Jeśli jakiś klamocik kosztuje w zaokrągleniu 80k euro to 5% wpłaty to 4000Euro. No tysiąc więcej. Nie widzę sensu we wpłacaniu więcej gdyż wpłacając 10 lub 15% zbijesz rate o 150Euro. Lepiej dać sobie większy wykup.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Na tyle na ile się orientuje, to żeby uzyskać jak najmniejszy łączny koszt leasingu to trzeba jak najwięcej wpłacić, minimalny wykup i możliwie krótki okres leasingu. Robiąc po twojemu czyli mała wpłata 5% i duży wykup podnosisz po prostu "oprocentowanie".

Pseudo kalkulatory leasingu online potwierdzają moją teorię ;p


Post Wysłano: 24 sty 2019, 14:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Łączny koszt leasingu będzie zdecydowanie mniejszy jeśli weźmiesz na 2 lata niz na 5 nawet jeśli procentowo wpłaty i wykup beda takie same. Ale wiekszosc dziadów biorących leasingi nie ma takiej gotówki żeby wpłacić 40% a jeśli ma to nie chce jej zamrażać wiec biorą wpłaty max 10%. Teoria a rzeczywistość.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 24 sty 2019, 16:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Cytuj:
Żeby dostać wynajem trzeba zazwyczaj wpłacić wysokość dwóch rat, około 3000Euro. Jeśli jakiś klamocik kosztuje w zaokrągleniu 80k euro to 5% wpłaty to 4000Euro. No tysiąc więcej. Nie widzę sensu we wpłacaniu więcej gdyż wpłacając 10 lub 15% zbijesz rate o 150Euro. Lepiej dać sobie większy wykup.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Na tyle na ile się orientuje, to żeby uzyskać jak najmniejszy łączny koszt leasingu to trzeba jak najwięcej wpłacić, minimalny wykup i możliwie krótki okres leasingu. Robiąc po twojemu czyli mała wpłata 5% i duży wykup podnosisz po prostu "oprocentowanie".

Pseudo kalkulatory leasingu online potwierdzają moją teorię ;p
Głupotą jest wpłacić nie wiadomo ile w coś co nie jest Twoje. Jak miałbym wpłacić 40% i na 2 lata to 100razy lepiejk wyjdzie zwykły kredyt - i w razie W mogę klamota sprzedać i znacznie mniej stracić niż w leasingu gdzie noga się powinie i na wykup czy jedną rate nie będzie i wszystko idzie w pi*du. Dlatego leasing ma sens - jak najmniej wpłaty, jak naj mniej wykupu(no to już tą kwestie to trzeba wiedzieć co i jak w firmie jest z czym sobie poradzisz)

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 03 paź 2019, 14:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 paź 2019, 14:52
Posty: 5

Cytuj:
Dlatego leasing ma sens - jak najmniej wpłaty, jak na mniej wykupu (no to już tą kwestie to trzeba wiedzieć co i jak w firmie jest z czym sobie poradzisz)
W normalnych warunkach tak, ale też się spotkałem z historiami, że ludzie robili odwrotnie i potem nie wykupowali. Nie znam się za bardzo więc nie wiem na ile to wiarygodne, czy sensowne. Jedna księgowa mi kiedyś opowiadała, że czasem tak robią. Oferty (ogłoszenia), które widziałem na sprzedaż z częściowym leasingiem do spłaty to wydawały mi się niezbyt atrakcyjne.

_________________
Pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 18 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: