Strona 2449 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12447 2448 2449 2450 24513468 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 sty 2019, 1:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
W jednej z 2015 padł na miesiąc przed końcem gwarancji. Reszta jest młodsza i w żadnej innej jeszcze się nie wysypał.
Objawy to na mrozie, nawet takim małym-2, system przechodził w sterowanie po pneumatyce a nie kablu od Abs. Takie mocniejsze hamulce (ale nic nie blokowało), kontrolka abs1, błędy od ciśnienia zasilania.
Ja ciągam z 2014. Przy takim mrozie -1 do -2 zablokowało mi po nocy stania hamulce dwa razy z czego raz puściło po dosłownie odpięciu na chwilę żółtego węża, ruszeniu i zapięciu go ponownie, to znów innym razem z 30 minut walki z naczepą aby ruszyła. Dzisiaj mi zrobiła to samo ale po długiej walce hamulce puściły, ale okazało się, że raptem w połowie. Czekając za serwisem same puściły i do teraz było ok. Jedynie dzisiaj pojawiła się dwa razy na dłuższy czas kontrolka ABS naczepy gdzie wcześniej nie pojawiała się. Nie ma reguły kiedy mi taki numer robi naczepa. 1 raz było w listopadzie, 2 raz w zeszłym tygodniu jak śnieg spadł, a 3 raz wczoraj nad ranem. Ogólnie już temat zgłoszony odpowiednim ludziom i będzie to robione, ale tak mi się skojarzyło, że kiedyś o tym wspominałeś i zastanawiałem się czy to nie to samo będzie u mnie ;)

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 11 sty 2019, 3:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
P.s. Może i jazda cysterną różni się od plandeki, ale Adry to wielu ludzi ma, zrobi sobie tylko nalewaki i do roboty.
Pozatym to nie prom kosmiczny, żeby nie ogarnąć.
Choć jak firma musi się ubezpieczać od głupoty kierowcy który mimo procedur itp. robi mixa, no sory, mój rozum tego nie ogarnia.
Jakoś do swojej osobówki to jeden z drugim umie wlać prawidłowego paliwa...
Nikt nie mówi, że to skomplikowane jak prom kosmiczny. Wręcz przeciwnie, nowe beczki typowo pod stacje robią coraz bardziej proste.
Ja wiem panie Kierowniku, że Tobie w życiu pomyłki się nie zdarzają ale zdarzają się innym np zdarza się załadować nie tą lub nie te palety i je zawieźć albo paczki albo cokolwiek innego. Sęk tylko w tym, że pomijając koszty można to odkręcić i przywieź nazad albo wyprostować z klientem. Niby proste sprawy a jednak potrafią się ludzie mylić, nie? Tu tak samo, problem tylko taki, że to proces nieodwracalny bo cieczy nieodmieszasz. I o ile wywiezienie zmieszanego paliwa i przywiezienie nowego to nie jest wielki koszt. O tyle to co powstaje w wyniku zmieszania ON z PB jest bezużyteczne, nie da się tego rozdzielić i trzeba to zutylizowac, a firmy które się tym zajmują kasuja sporo bo to wąska specjalizacja dosyć. I po to to ubezpieczenie, plus jeszcze na pokrycie napraw aut które zaatakuja. I stosunkowo rzadko się zdarza. W zeszłym roku na prawie 11 tys rozładunkow było tylo jedno zmieszanie u nas. Dwa lata temu na blisko 10 tysięcy było zmieszan 12 także chyba wynik nie jest zły...


Post Wysłano: 11 sty 2019, 4:35
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Przepraszam że się wtrące, ale jestem z prowincji, nawet prędzej z prerii i się nie znam...
Generalnie potrzebna rada!

Serio mówiąc, potrzebuję dobrej i szybkiej ładowarki USB 24v...
Ma ktoś coś sprawdzonego, bo moja dziś zaczęła się palić w gnieździe i wyleciała przez okno :D

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 11 sty 2019, 7:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Może ty masz gdzieś w naczepie wodę w układzie i na mrozie przez to blokuje hamulce, lub coś w samym zacisku hamulcowym zamarza jeśli dostaje się do niego woda

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 11 sty 2019, 8:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1348
Lokalizacja: BIA

Cytuj:
Serio mówiąc, potrzebuję dobrej i szybkiej ładowarki USB 24v...
Ma ktoś coś sprawdzonego, bo moja dziś zaczęła się palić w gnieździe i wyleciała przez okno :D
Od 3 lat używam ładowarki firmy Naztech, Phantom 2,1 A. Lenovo P2 od 0 do pełna ładuje w ok. 3 godz. W ofercie mają ładowarki, które mogę ładować kilka urządzeń jednocześnie.

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 11 sty 2019, 8:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
To samo tutaj, pokrzyczą a jak przyjdzie co do czego to eksperci będą alarmować o podwyżkach cen, braku aut, pustych półkach i przejdzie pewnie w połowie albo 1/3 i wiele się nie zmieni, ale politycy będą mogli pokazać, że starali się. Cała UE stoi tanią siłą roboczą i wiele w tej kwestii się nie zmieni.
Trochę szerszy opis:
https://www.facebook.com/notes/maciej-w ... 908796070/

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 11 sty 2019, 9:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
Może ty masz gdzieś w naczepie wodę w układzie i na mrozie przez to blokuje hamulce, lub coś w samym zacisku hamulcowym zamarza jeśli dostaje się do niego woda
Wziąłem to pod uwagę, ale do układanki mi nie pasuje fakt, że nie na każdym mrozie blokuje hamulce, a jak już zablokuje to wszystkie koła od razu.

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 11 sty 2019, 9:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

No to bardziej wygląda na jakąś usterkę mechaniczną jakiegoś zaworu niż usterka czysto elektryczna

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 11 sty 2019, 10:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2008, 20:59
Posty: 1007
Lokalizacja: Różan

Cytuj:
Przepraszam że się wtrące, ale jestem z prowincji, nawet prędzej z prerii i się nie znam...
Generalnie potrzebna rada!

Serio mówiąc, potrzebuję dobrej i szybkiej ładowarki USB 24v...
Ma ktoś coś sprawdzonego, bo moja dziś zaczęła się palić w gnieździe i wyleciała przez okno :D
Aukey CC-T11 ma 3 porty USB z czego jeden z szybkim ładowaniem, zero zakłóceńw radiu. Ogolnie tez spk wykonana. Cena z jakies 7dych ale warto niz co pol roku kupowac nowe a tansze

_________________
Kupię pokrywę zaworów Scania w kształcie litery V z silnika 14 litrowego

"To są HPI'ki co się trzęsą wszystkie plastiki"

R730-------------\8/


Post Wysłano: 11 sty 2019, 11:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2016, 18:14
Posty: 250
Samochód: mb1844
Lokalizacja: ESI

Cytuj:
Przepraszam że się wtrące, ale jestem z prowincji, nawet prędzej z prerii i się nie znam...
Generalnie potrzebna rada!

Serio mówiąc, potrzebuję dobrej i szybkiej ładowarki USB 24v...
Ma ktoś coś sprawdzonego, bo moja dziś zaczęła się palić w gnieździe i wyleciała przez okno :D
Polecam taka
https://allegro.pl/oferta/naztech-ladow ... 7427140779
Na boczowie ponad 7 dych za nią dałem ale już prawie dwa lata działa i niby ma 3 lata gwarancji


Post Wysłano: 11 sty 2019, 16:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Jak przegialem czas pracy o 40 to moge opisac wydruk tak:

„Przekroczenie czasu pracy spowodowane tym ze niemcy byli ladowani poza kolejnosci a jak juz sie stary wozkowy zabral za zaladunek mojego towaru to sie z tym pierd**** jak matka z łobuzem”

?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 11 sty 2019, 16:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Najlepiej to napisz po niemiecku, to wtedy jak gestapowiec to przeczyta to na pewno nie da ci mandatu :wink:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 11 sty 2019, 17:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Nikt nie mówi, że to skomplikowane jak prom kosmiczny. Wręcz przeciwnie, nowe beczki typowo pod stacje robią coraz bardziej proste.
A u nas w firmie dla kierowcy zatankować na normlanej stacji paliw to jest problem :idea: zatankował do ciężarówki Verve ON, karta flotowa tego nie obsluguje i error w środku nocy :lol:

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 11 sty 2019, 17:47
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Axorex

Chyba wejdę w tego naztecha.
3 szybkie gniazda, dla mnie bajera.

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 11 sty 2019, 18:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 wrz 2013, 10:45
Posty: 331
Samochód: 105.410

Kermiter, mój 8.01 we Francji przy autostradzie zatankowal Shell premium diesel... Na moje nieszczęście nasze karty flotowe to obsługują. A dzień wcześniej był na es, gdzie paliwo jest sporo tańsze. Tłumaczenie, że od Santander do irun nie ma żadnego shella. Ręce opadają


Post Wysłano: 11 sty 2019, 19:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Kolejny zawodowiec z nawigacją na rozrabiał w centrum Gdyni
https://m.trojmiasto.pl/wiadomosci/Kier ... 30880.html

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 11 sty 2019, 21:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Sukces zaliczylem dzis jako przedstawiciel kierowców w firmie prezentacje do certyfikatu SQAS

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 11 sty 2019, 22:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Ociu; ori Samsung kosztuje właściwie tyle co te wszystkie podróby Ja mam już ponad rok, działa i nawet się nie grzeje, a tak to tylko zmieniałem, bo się paliły.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 11 sty 2019, 22:44
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Ale Samsung będzie miał jedno wyjście USB pewnie.

Trochu dla mnie mało.

Moja się nie grzała i dzielnie ladowała 2 urządzenia na raz...
I myk zaczęła się topić...
Weź teraz zostaw co w aucie włączonego... :/

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 11 sty 2019, 23:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Są na dwa wyjścia, a na wejściu można zasilać od 11V do 30V
Ja tym napędzałem nawet głośniki komputerowe usb.

Tak patrze i na aledrogo są Huawei za 70zł i mają nawet 5A.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2449 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12447 2448 2449 2450 24513468 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: