Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 gru 2018, 19:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 gru 2018, 19:37
Posty: 1

Witam :)
Jestem w trakcie pisania pracy inżynierskiej na temat przeładunku towarów.

Potrzebuje kilku informacji, a właściwie danych.

Czy moglibyście napisać mi, z własnego doświadczenia, ile trwa załadunek towaru, od momentu ruszenia wózka widłowego, do zdjęcia ostatniej palety. Chodzi mi o ładunek 33 EURO palet. Koniecznie musi być to operacja wykonywana bokiem, czyli razem z otwarciem i zamknięciem plandeki z boku.
Ile trwa otwarcie samej plandeki?

Pozdrawiam, i Życzę szczęśliwego Nowego roku !


Post Wysłano: 28 gru 2018, 19:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

W zimę, wiatr i inne zjawiska plus stara "szmata" to trochę zejdzie :D

Wózkowych też różnych trafisz to...

Jak masz firankę, ogarniętego operatora i towar ląduje blisko naczepy to nie zdążysz latać z deskami.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 28 gru 2018, 20:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Kwestia operatora potraci zdecydować czy całość zajmie 20 min, czy 3h. I ile ładunku będzie rozwalone.
No i są przerwy, śniadania itp.


Post Wysłano: 28 gru 2018, 21:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

zależy od firmy rodzaju towaru chęci do pracy zawracania gitary innymi sprawami itd.... czas od 30 minut do 2 godzin ten sam towar to samo miejsce ci sami ludzie ten sam dzień tygodnia

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 28 gru 2018, 21:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lip 2010, 21:03
Posty: 148
GG: 4408153
Samochód: Robur/Chrysler T&C
Lokalizacja: WWL

Otwarcie boku jednego dla mi zajmuje do 2 min przy dobrych warunkach ale mam tylko 3 deski na przęsło i potrafię go otwierać do 5 razy dziennie więc i wprawa jest. A jak ktoś będzie mial komplet desek i kiero mało wprawiony i z brzuszkiem to i 20 min zajmie. Licz średnio otwarcie boku do 10 min a rozładunek to już rozrzut jeszcze większy od 20 min do nawet i całego dnia. Ale liczmy że średnia raczej w godz powinien się zmieścić wózkowy.


Post Wysłano: 29 gru 2018, 0:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

35-45 minut całość powiedzmy, otwarcie boku 5 minut, poodpiananie pasów kolejne 5-10 min, rozladunek powiedzmy na spokojnie 20 min i 10 minut na pozamiatanie i pozamykanie całości do kupy. Taki realny czas bez przeginek i problemów

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 30 gru 2018, 21:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Teraz z firanką nie mam nic wspólnego, ale przypomniało mi się z poprzedniej firmy. Na browarze w Żywcu obserwowałem zawody wózkowych, ładowali 2 naczepy, Boże aż miło było patrzeć na tempo i żal silników w wózkach.
We wnioskach swojej pracy możesz napisać z całą odpowiedzialnością, że jeśli dwie najważniejsze osoby w firmie, czyli Pan Cieciu i Pan Wózkowy, mają dobry humor, to cała operacja zajmie kilkanaście minut :D .

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 01 sty 2019, 21:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2013, 17:18
Posty: 208

Realnie otwarcie boku od 5 do 10 min w zależności od ilości desek. Przyjmujemy, ze od momentu ruszenia wózka przy 33 euro ogarnięty operator przy dobrym stanie nawierzchni, dobrej pogodzie i sprawnym wózku powinien wyrobić się w 30 minutach. A w życiu bywa rożnie. Powiedzmy palety ustawione po długości i robi się problem jak wyjąć środkową, musi wozić gdzieś tam daleko, jest ślisko bo zima, w miedzy czasie trzeba obsłużyć klientów, akurat butle trzeba wymienić bo gaz się skończył, jeszcze przerwa albo zmiana w miedzy czasie i taki rozładunek może trwać 2 a może 3 godziny albo i lepiej.


Post Wysłano: 03 sty 2019, 18:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 maja 2016, 16:20
Posty: 157

Cytuj:
Czy moglibyście napisać mi, z własnego doświadczenia, ile trwa załadunek towaru, od momentu ruszenia wózka widłowego, do zdjęcia ostatniej palety. Chodzi mi o ładunek 33 EURO palet. Koniecznie musi być to operacja wykonywana bokiem, czyli razem z otwarciem i zamknięciem plandeki z boku.
Ile trwa otwarcie samej plandeki?
Pozwolę sobie zaznaczyć nieścisłość, być może jest to Twoje przeoczenie w tym poście.

-w pierwszej części pytasz o to, ile trwa załadunek, od momentu ruszenia wózka do zdjęcia ostatniej palety
-w dalszej części zaznaczasz, że tyczy się to całej operacji, od przygotowania naczepy, po jej zamknięcie

To są dwie różne kwestie, czynności.

Standardowy proces wygląda tak, że:

-przygotowujesz naczepę do załadunku (otwarcie drzwi, rozsunięcie boku, dachu itp., ściągnięcie desek, uprzątnięcie przestrzeni ładunkowej)
-załadunek (główna operacja)
-"pozamykanie" naczepy, w zależności od towaru, przeważnie również zabezpieczenie ładunku

W pierwszym przypadku same przygotowanie naczepy trwa od około minuty do kilkudziesięciu. Wszystko zależy od tego co i w jaki sposób ma być ładowane. Standardowe otwarcie dachu to jakieś 2-3 minuty od wyjścia z samochodu, boczna plandeka podobnie.

Sam załadunek - również zależy od tego co i czym będzie ładowane (ręczny paleciak, skuter na 1 bądź 2 palety, standardowy wózek widłowy itp.) . Można przyjąć jakieś pół godziny.

Finał, czyli pozamykanie i zabezpieczenie ładunku. Jeżeli jest to same zamknięcie drzwi, to nie trwa nawet minuty. Jeżeli do tego dołożymy pozamykanie 2 boków z kompletem odeskowania, wcześniejsze zabezpieczenie ładunku czy też finalne założenie linki celnej, czas ten może wydłużyć się nawet do kilkudziesięciu minut-godziny.

Jeżeli potrzebujesz te informację do pracy inżynierskiej, to zapewne masz określony jakiś przykładowy, konkretny proces.


Post Wysłano: 03 sty 2019, 21:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

Otwarcie 5min wraz z deskami. ( pytanie zwykła naczepa czy zestaw Tandem ?? :D)
Licz że na paletę średnio około 1.5minuty +-( sporadycznie , że umieści Cię na placu z dala od załadunku.)
Zabezpieczanie towaru wlicz w czas załadunku oraz przesuwanie firany też.
zamknięcie 10 min bo trzeba spinać ostatni rząd i dać belkę na koniec.
Takie jest moje doświadczenie. :]

Sytuacja nie obejmuje kwitnięcia kilka godzin na parkingu tylko tzw załadunek na strzała :]

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: